Zingende poezen geven een feestje voor de buurkat 9 CHECK DIT! Frank Harthoorn (48) toerde met zijn metal- band Gorefest de hele wereld over. Uiteindelijk nestelde hij zich weer in zijn geboorteplaats Goes en werd programmeur bij 't Beest. Zeeuw „Ik ben een geboren en getogen Zeeuw, duidelijk hier uit de klei getrokken. Ik denk dat de omgeving en het landschap waar je in opgroeit een bepaalde invloed op je karakter hebben. De uitgestrektheid en vooral de overzichtelijkheid van de Beve- landse Polder: daar herken ik mezelf in. Ik houd van orde en duidelijk heid." Favoriete plek „De mooiste plekjes verdienen het gevrijwaard te blijven van massale belangstelling, maar ik vind de centra van bijna alle steden en dorpen in Zeeland echt de moeite van een be zoek waard. In Zeeland is het heerlijk om met vakantie te zijn, ook voor Zeeuwen trouwens. Maar mijn echte favoriete plekje is de nieuwe zaal-bar van 't Beest. We hebben ontzettend ons best gedaan er iets moois van te maken, en ik denk dat het ons met de verbouwing is gelukt een prachtige plek te creë ren om met andere muziekliefheb bers te genieten van het concertaan bod. Ik zit er graag, laat iedereen dit maar eens komen proberen. Op 18 september beginnen we ook weer met wekelijkse filmvoorstellin gen. Het seizoen zit propvol muziek en films voor de fijnproevers." Gorefest „Ik heb een blauwe maandag Docu mentaire Informatieverzorging in Tilburg gestudeerd, maar de muziek trok aan me. Ik heb samen met mijn maat JC de Koeijer de metalband Go refest opgericht. We toerden over de wereld en hebben een kwart miljoen cd's verkocht, 't Beest bleef belangrijk voor me. Met de band hadden we onze hele carrière uitgestippeld, met steeds het Goese podium als uitvals- en oefen basis. Ik kon ook in 't Beest terecht toen mijn interesse in film toenam. Ik ben snel blij. Met een bolus of een haring ben ik al tevreden Wat heb ik veel muziek en film ont dekt in dit gebouw. Toen ik er kon komen werken, heb ik altijd voor ogen gehad om dat ontdekkingsele ment er zoveel mogelijk in te hou den." Trekpleister „De liefhebber die houdt van kwali teit en van het ontdekken van nieuwe stijlen en vormen komt aan zijn trekken in 't Beest. Kijk, Zeeland is dunbevolkt en er zijn verschillende podia. Ik denk dat we samen zorgen voor een afwisse- lend aanbod. De echte liefhebber vindt het ook niet erg om twintig minuten te moeten reizen om naar een voorstelling van zijn keus te gaan. Er gebeurt veel meer dan men denkt in Zeeland. Wij Zeeuwen hoe ven ons niet te schamen, vergeleken bij het aanbod van andere provin cies." Kreeft „Ik ben al heel snel blij. Een bolus bij de bakker of een haring aan de vis kraam en ik ben helemaal tevreden. Kreeft vind ik ook heerlijk, maar ik ben nooit helemaal zeker dat ze niet lijden als ze gekookt worden. Ik be perk mijn kreeftconsumptie dan ook evenredig aan de tijd die ik in de Kreeftenhei wil slijten." Wandelen „Ik ben momenteel vrijgezel, in ge zelschap van de poezen Jambers en Kaasie. Mijn hobby's zijn bijna alle maal gerelateerd aan mijn werk, dus concert-, film- en festivalbezoek in het land. Er blijft nog veel te ontdek ken op muziek- en filmgebied. En ik wandel heel graag door de polders van Zuid-Beveland, dat zijn voor mij dé momenten om de zaken goed op een rij te krijgen en tegelij kertijd de nodige calorieën te ver branden." donderdag 7 september 2017 pl 'Wij Zeeuwen hoeven ons niet te schamen' Jeanette Vergouwen —Frank Harthoorn Frank Harthoorn: „Wat heb ik veel muziek en film ontdekt in dit gebouw." foto johan van derheijden 't Beest Brult: 9 September 13.00 - 23.00, festival op Beestenmarkt en in 't Beest, met optredens van onder meer PEER, Anemone, Femke Bun en Reservoir Dogs Band. Het festi val wordt afgesloten met het reünie optreden van de Goese ska-legen- des Tapharheejl. Voor de programmering van theater en films: tBeest.nl Naam voorstelling: Pirn en Pom - Fieperdepiep! Wie: Laura Burgmans, Norman van Huut Genre: Muziektheater Leeftijd: Vanaf 3 jaar Waar: Theater Twee Hondjes, Helle- voetsluis Wanneer: zondag 10 septem ber, 14.00 uur Laura Burgmans en Norman van Huut zijn Pirn en Pom. FOTO MILAN PHOTOGRAPHY speeld door Laura Burgmans en Norman van Huut. Burgmans is naast actrice en zange res dramadocente bij het Rijswijks Jeugd theater. Norman van Huut is musical- en zangdocent, speelde in diverse musicals en maakt, regisseert en produceert voorstellin gen. Fieperdepiep! spelen ze voor Theaterbureau De Toren van Geluid. Dat heeft zich gespeciali seerd in muziektheater voor kinderen vanaf 1,5 jaar. Om de voorstellin gen voor de dreumes- sen toegankelijk te maken, wordt ge streefd naar eenvoud en helderheid in spel, zang en vormgeving. Na de theatervoorstel ling is er tijd voor con tact met de spelers door middel van een high-five en kunnen de kinderen met Pim en Pom op de foto. Twee poezen op het podium die met elkaar stoeien, kopjes geven, liedjes zingen én een feestje geven. Als Laura Burgmans en Norman van Huut hun kostuum aantrekken, transfor meren ze tot de poezen Pirn en Pom. De twee fi guren zijn gebaseerd op de tekeningen van Fiep Westendorp en de karakters van Mies Bouhuijs. Eerder is een animatieserie van 52 delen uitgebracht op televisie en er is een bioscoopfilm van Pim en Pom. Nu zijn ze in het theater te zien en dat zorgt voor meer interactie met het publiek, dat voornamelijk bestaat uit jonge kinderen. In Fieperdepiep! geven Pim en Pom een feestje voor buurkat Fiep. Die viert namelijk zijn 100ste verjaardag. De poezen hebben hun pootjes vol aan de or ganisatie, want wat zijn de ingrediënten voor een feest eigenlijk? Pim en Pom worden ge-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 53