Twee Zeeuwse crossers strompelen met nekletsel zelf nog naar ziekenhuis Zeeuwen moeten het doen met een bijrol in Zwintriatlon 13 Noah de Wild (17) gaat in Engeland rugbyen laffiü De Wild moest deze week even bij komen. „Ik heb best een hectische week achter de rug", bekent hij. De talentvolle rugbyer van 't Gooi woont in Amsterdam, is geboren in Wemeldinge, maar zette 'thuis' al les even rustig op een rijtje. Dat deed hij in Kortgene, waar zijn ou derlijk huis staat. Lachend: „En vanaf volgende week staat mijn thuis in Londen." Dat had hij drie weken nog niet kunnen bevroeden. Pas toen drukte hij na het tikken van zijn eerste sol- licitatiemailtje op 'verzenden'. Daar was dan weer een gesprek met Brian Hendry (coach van Tovaal en ex-coach van Oemoemenoe) aan voorafgegaan. Stalken „Ik sprak hem bij een wedstrijd van Tovaal en zei dat ik heel graag ooit naar Engeland wilde", vertelt de Nederlands jeugdinternational en ex-speler van Tovaal. „Hij zei dat London Scottish een optie was en dat ik het gewoon moest proberen, maar hij zei ook: ']e moet het echt zélf willen en doen'. Dus ik heb een mail gestuurd en ben daarna iedere dag gaan bellen. Ja, stalken eigen lijk, haha." In zijn sollicitatiemail was hij goudeerlijk. „Ik ben niet de beste speler", stelt De Wild zelfbewust. „Ik moet het hebben van kei- en keihard werken. Dat doe ik dan ook graag. Dus ik heb ze gevraagd om een gunst. Ik wilde dolgraag langs komen. Vorige week kreeg ik de Ik ben er nu eigenlijk al, maar ik ben er nog niet man die over de scouting en academy ging aan de lijn en hij zei dat ik mezelf mocht komen laten zien." Vorige week vrijdag stapten hij en zijn vader Jos in de auto en het duo trok naar Londen. Hij trainde er, sprak met de clubleiding, bezocht highschools en toonde zich in een gewonnen oefenwed strijd tegen Ealing Trail- finders. De Wild: „Die ploeg was erg fy siek. Dat is nou net wat ik wil. Ik ben de loose head prop, de voorste man in de scrum. Ik moet het dus van mijn fy siek hebben en dat kwam goed uit." Engels spreekt hij vloeiend, hij wordt gesteund door zijn ouders en weet heel goed wat hij wel en vooral ook wat hij niét kan, maar zenuwachtig was hij heus wel. „Ik stond te shaken, man. In Engeland is rugby een veel grotere sport dan in Nederland. Daar spelen ze het in zowat alle parkjes, zijn de facilitei ten veel beter. Dus ik dacht toen ik om me heen keek wel even: Ik durf dit helemaal niet. Het niveau is te hoog voor mij. Maar toen ik eenmaal bezig was ging het gewoon goed." Contractloos Dat zagen ook de keuzeheren van London Scottish, een profclub met een eerste team op het tweede ni veau (het Championship) van En geland en een grote academy. „Daar kom ik te zitten", legt De Wild uit. „Ik krijg geen con tract, maar ga de eerste twee jaar school- en academy- rugby spelen. Ik ga Film en Geluid studeren en heel veel trainen. Na die twee jaar stroom ik door naar de se nioren." Daar heeft de club drie selecties. Het eerste team bestaat uit professi onals en semi-profs, het tweede team uit semi-profs en amateurs en het derde team uit ama teurs. „Je stroomt in het derde team in en moet je naar boven werken. Een verhuurpe- riode is overi gens ook nog een mogelijk heid. Ik ben er nu eigenlijk al, maar ik ben er nog niet." Adriaanse (41) kwam aan de start tijdens een tweedaagse wed strijd, meetellend voor het Euro pees kampioenschap bij de Vin tage Motorcross Club Nederland (VMCN), op het circuit in Den Dungen. In zijn klasse - Super EVO - kwam hij op de tweede dag bij de start van de derde manche in de problemen. Adriaanse was met de snelsten vertrokken, maar direct na de start ging het mis. Hij raakte de controle over zijn motor kwijt toen hij ingeklemd raakte tussen twee concurrenten. Een van de twee tikte zijn voorwiel weg, met een valpartij voor het aan stormende veld tot gevolg. Overreden Zo links en rechts werd hij aan getikt of zelfs overreden. Toen hij ging zitten, voelde hij direct aan zijn nek. Daar bleef het zelfon derzoek bij. „Ik was volledig bij kennis. Alleen mijn nek deed be hoorlijk pijn, maar dat komt wel eens vaker voor bij het crossen." Zijn vrouw Karin, die ook in deze klasse aan de start kwam, stopte bij hem. Alles leek in orde en zij vervolgde haar weg. Adri aanse strompelde met wat hulp naar zijn camper en wachtte daar. Toen zijn vrouw was gefi nisht zijn alle spullen zonder zijn hulp ingeladen en werd koers ge zet naar huis. De volgende dag verslechterde zijn toestand en werd na lang beraad de huisart senpost in Goes ingeschakeld. Daar werd de ongelukkige crosser meteen doorverwezen naar de spoedeisende hulp. Tij dens dit onderzoek werd de ernst van de zaak duidelijk. De tweede nekwervel had hij op twee plaat sen gebroken en ook de hoofdsla gader was geraakt. „Ik heb ont zettend veel geluk gehad. Eerst dacht ik aan een beetje spierpijn, Een beetje meer naar rechts of linksen dan was het over geweest maar een beetje meer naar rechts of naar links en dan was het over geweest." Oreel raakte tijdens een trai ning op het Scheldecircuit in Ril land de controle over zijn Kawa saki op een grote schans kwijt en belandde naast de baan. Met be hulp van zijn zoon Björn en trai ningsmaatje Thijs Lampio ging hij daarna op eigen gelegenheid naar het ADRZ in Goes. Na wat röntgenfoto's en andere onder zoeken werd geconstateerd dat hij naast twee nekwervels ook een rugwervel had gebroken. Daarbij had de 44-jarige mon teur in eerste instantie ook uitval van zijn rechterarm. Dat lijkt langzaam weer wat beter te gaan, maar de tinteling in zijn vingers van zijn rechterhand blijft nog aanhouden. Hij mocht het zie kenhuis wel verlaten. Over veer tien dagen worden ze alle twee weer terugverwacht op de poli kliniek voor een controle. Hoe lang de revalidatie zal duren is nog niet duidelijk. Geens toonde zich de snelste deel nemer na een kilometer zwem men, 45 kilometer fietsen en 10 ki lometer hardlopen. Hij legde het parkoers af in 1.51.00 uur. Met die tijd won hij ook The Battle of the Sexes. De vrouwen kregen dertien mi nuten voorsprong, maar wie als Ruben Martens werd beste Zeeuw, voor De Bart en Dennis Florussen (foto) eerste over de finish kwam kreeg een premie van 1.000 euro. Omdat Verstuyft de triatlon in 2.06.33 af- legde was dat geldbedrag voor Geens. Ruben Martens uit Terneuzen kroonde zich tot beste Zeeuw. Hij kwam na 2.02.59 als veertiende bin nen. Ruim twee minuten later kwam Sander de Bart uit Aarden burg als zestiende binnen in 2.05.20 uur. Dennis Florussen comple teerde het 'Zeeuwse podium' op de 38ste plaats: 2.09.39. Beste Zeeuwse vrouw werd An- nemieke Thomaes uit Zuidzande (2.55.36). donderdag 7 september 2017 2V Talent 'stalkt' zich naar Londen Noah de Wild (17) jaagt letterlijk zijn droom achterna. De Zeeuwse rugbyer wilde ooit in zijn leven zijn sport in Engeland te beoefenen. Maar waarom niet nu hij nog jong is? Hij trok zo'n drie weken geleden de stoute schoenen aan en mailde naar de academy van London Scottish. Enkele mailtjes en heel veel tele foontjes later kreeg hij zondag het verlossende antwoord: hij is meer dan welkom op de Athletic Ground in Richmond. Mitchell Minnaard Kortgene - Noah de Wild (17) Noah de Wild in het tricot van London Scottish, foto noah de wild De Zeeuwse motorcrossers Thomas Adriaanse uit Lewed- orp en Marco Oreel uit Oost- Souburg hebben tijdens het uitoefenen van hun sport ern stige nekblessures opgelopen. Beiden werden afgelopen weekend opgenomen in het Admiraal de Ruijter Ziekenhuis van Goes, slechts enkele ka mers van elkaar gescheiden. Inmiddels heeft het tweetal het ziekenhuis met de nodige bra ces weer verlaten. Herman Heuvink Den Dungen/Rilland - Thomas Adriaanse Het was i een drukke bedoening bij de start in Hulst, foto peter nicolai KNOKKE De Zeeuwen die deel namen aan de negentiende editie van de Zwintriatlon - tussen Hulst en Knokke - hebben niet mee kunnen doen om de prijzen. Die gingen naar de Belgen Jelle Geens (bij de mannen) en Katrien Verstuyft (bij de vrouwen). Meer uitslagen op PZC.nl/sport.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 41