Zeeland Classic groeit uit jasje O O) CD O 12 ZE Tolhoek imponeert op Spaanse cols Kloetinge luistert naar Van Moorsel DRIEBANDEN WERELDREIZIGER Frédéric Caudron (Dallinga.com) heeft de wereld rondgereisd. „Ik heb het geluk dat ik overal mensen ken." Antwan Tolhoek liet zich in de zeventiende etappe van de Vuelta weer lange tijd vooraan zien. De wielrenner uit Yerseke, die namens LottoNL-Jumbo debuteert in een grote ronde, ging met de besten mee bergop en kwam op slechts 3.39 minuten van de ritwinnaar als 29ste over de finish. De dagzege ging naar Ste fan Denifl, die Alberto Contador (0.28), Mi guel Angel López, Vincenzo Nibali en Ilnur Zakarin (allen op 1.04) voorbleef. Steven Kruijswijk, de kopman van de ploeg van Tol hoek, kwam op 1.42 als elfde over de meet.Tol- hoek is door zijn goede klimwerk weer wat gestegen in het algemeen klassement. Hij be zet nu de 38ste plaats. Dat is vier plaatsen ho ger dan een dag eerder. De selectie van zaterdag-eersteklasser Kloe tinge werd gisteravond gepresenteerd op de presentatieavond voor sponsoren. Leontien van Moorsel sloot het formele gedeelte af met een presentatie. De voormalig topwielrenster sprak behalve over haar vele successen - vier keer Olympisch kampioene, negen keer we reldkampioene, twee keer winnares van de Tour de Franse, 39 keer Nederlands kampioen en nog altijd houdster van het werelduurre cord - ook over de dieptepunten in haar loop baan. Zo vocht ze tegen een eetstoornis. Het was voor Van Moorsel, die met haar man Mi chael Zijlaard werd geïnterviewd door Jan- Jaap Corré (Omroep Zeeland), een inspiratie het Leontienhuis te openen voor jongeren met een eetstoornis. Daarnaast runt ze met haar man een eigen bedrijf in sportkleding en -clinics. zv Jacobs SSP Criterium Komend weekeinde gaat het biljartseizoen weer van start na een paar maanden zomer reces. Voor kopman Frédéric Caudron van eredivisie team Dallinga.com was hiervan geen sprake. Met demonstraties in Mexico en toernooien in New York, België en op dit moment Zuid-Ko- rea was zijn agenda goed gevuld. Direct na het afsluiten van het vorig seizoen met de Wereldbeker in Porto vertrok Caudron naar Mexico. Daar gaf hij op diverse plaatsen demonstraties en speelde hij verscheidene partijen tegen winnaars van plaatselijke kwalifi catie toernooien. „Een prachtige er varing", vertelt Caudron. „Ik heb het geluk dat ik overal mensen ken en vrienden heb en dat ik meestal de taal ook spreek. Spaans spreek ik bijvoorbeeld vloeiend. De animo in Midden- en Zuid Amerika is heel groot. Daar supporteren de mensen op een he vige manier. In New York nam ik deel aan het Verhoeven Open toer nooi. Ik werd daar zesde, speelde het beste gemiddelde van allemaal, maar ging er in de kwartfinale uit." Van daaruit ging hij terug naar België om het Kim Chi Superpres tige in Lommei te spelen, waar hij derde werd. Caudron: „Positief was wel dat ik opnieuw het hoogste moyenne liet noteren. Direct na af loop ben ik naar Schiphol gereden voor mijn vlucht naar Seoul waar, tot vrijdag (morgen) het LG U+ cup invitatietoernooi wordt gespeeld." Doelen Zondag speelt de Belg namens Dal- linga.com in Sluiskil alweer tegen Dick Jaspers van HCR Prinsen. MUTATIES DRIEBANDEN Caudron hoopt met Dallinga.com de play-offs te halen. „Dat zou een sterke prestatie zijn, want de com petitie is weer een stuk sterker ge worden. Derde worden zou al fan tastisch zijn, 4 of 5 zeer goed. Voor mezelf blijft mijn leidersplaats op de wereldranking belangrijk. Het is wel steeds moeilijker om WB-toer- nooien te winnen door de alsmaar grotere concurrentie." Transfers in Zeeuwse driebandenwereld De organisaties kunnen weer tevre den zijn over met name de belang stelling van de renners. Ruim 170 coureurs hebben zich ingeschreven en die zullen zaterdag onderling uit gaan maken wie de opvolger gaat worden van Pieter Verhoeven. Hij schreef vorig jaar de wedstrijd over 114 kilometer op zijn naam. De ren ner van De Kannibaal toonde zich nadrukkelijk de snelste voor onder meer Pim Achterkamp en Tom Middelkamp. Nu maar hopen dat er renners afmelden, zodat we niet teveel starters krijgen „Ja, de belangstelling is weer be hoorlijk", aldus Bakker. „We heb ben toestemming gekregen om maximaal 150 renners toe te laten, maar we zijn blijkbaar uit ons jasje gegroeid. Nu maar hopen dat er nog wat renners afmelden, zodat we niet teveel starters krijgen in Hein kenszand." Bakker is uiteraard ook tevreden met de belangstelling van de zijde van de sponsoren. „Dat doet ons goed. We hebben nu een behoorlijk sponsorpakket waarmee we uit de weg kunnen en dat is natuurlijk ook mooi meegenomen. De toege nomen belangstelling zal wellicht wel tot gevolg hebben dat de naam gewijzigd gaat worden." De Zeeland Classic gaat vanuit startplaats Heinkenszand via in to taal tien dorpen van de gemeente Borsele. Het startschot klinkt om 16.30 uur aan het Van der Biltplien in Heinkenszand. donderdag 7 september 2017 Antwan Tolhoek finishte gisteren als 29ste. FOTO COR VOS WIELRENNEN Leontien van Moorsel en haar man Mi chael Zijlaard, foto limit fotografie VOETBAL De Meeuwen heeft gisteravond het oefen duel met Zeelandia Middelburg met 1-2 ge wonnen. De formatie uit Zoutelande, die onder leiding staat van voormalig Zeelandia-coach Daan Eikenhout, keek na zeventien minuten tegen een achterstand aan na een treffer van Dylan da Silva Gomes. Kevin Janse en Menno de Nooijer bezorgden De Meeuwen de zege. Ook online op de hoogte blijven van het laat ste sportnieuws? Like de nieuwe Facebook- pagina PZC Sport. Jacobs Mannen mode 1 had in de openingswedstrijd van het seizoen geen kind aan te genstander De Distel uit Roosen daal: 8-0. Dat de thuisploeg met Piet Koek als kopman een paar maatjes sterker is geworden werd al meteen duidelijk. Koek won met 0.689 gemiddeld met 25-16. Joop de Fouw zege vierde met 20-14 en Rob Jacobs met 20-11. Martin Sturm hield het verschil op twee puntjes: 25-23. In Ossenisse wordt komende zaterdag de eer ste wedstrijd in het kader van het SSP Criterium van dit seizoen, de d'Ossekoppen- loop, gehouden. Deze kan zowel gelopen als ge wandeld worden. Om 15.00 uur klinkt bij Dorps huis Ter Nesse aan de Kipstraat het startschot voor de lopen over 12000, 8000 en 6000 meter. Aan de Kipstraat is bovendien de inschrijving geves tigd. Om 14.45 uur is er de jeugdloop over 500 meter. Geen zomerreces voor Caudron Joop van den Oudenhoven Vlissingen Frédéric Caudron heeft niet stilgezeten, archieffoto johan wouters Er hebben tijdens het zomerreces nogal wat verande ringen plaatsgevon den. Eredivisie. Dal- linga.com Sluiskil. Nieuw: Raymond Ceulemans (5 wed strijden), Jung-Ju Shin (4), Marco Janssen (n.n.b.). Eerste divisie. Pe- arle Opticiens Sas van Gent. Vertrok ken: Eddy Leppens, Dion Bergmans. Nieuw: Piet Rodts, Jeffrey de Witte, Alex Voets. Bart Rossel, Dion Berg mans (res.). 's Lands Welvaren 1/AVH/VSS Kwa- dendamme. Vertrok ken: Rinus Pankow. Nieuw: Dirk Weer- emans, Ronny Brants, Andy de Bondt (res.). Tweede divisie. Pearle Opticiens 2 Sas van Gent. Nieuw: Dion Berg mans. Polka Print Sluiskil. Nieuw: Cees J. Wis sel, Fons Baart (res.). Treva 1 Goes. Vertrokken: Onur Can, Ronald van Geyt, Roger van Hoylandt (res.) Nieuw: Leslie van Neyen, Frank Dielis. Meer wijzigingen op PZC.nl/sport. Leo Bakker, voorzitter van zowel TMZ als het wielercomité Vi tesse uit Heinkenszand, heeft de laatste paar jaar blijkbaar be hoorlijk wat opgebouwd. Voor de Zeeland Classic heeft Bakker een paar goede sponsoren ge vonden en qua inschrijvingen groeit de wielerkoers uit zijn jasje. Wim de Vos Heinkenszand - Leo Bakker a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 40