M Sloop Het Vlot voor aanleg plantsoen Nieuwe kandidaat voor Waterpark Veerse Meer Feest in Biggekerke viert eerste lustrum 7 Ambities om een tweede Hrieps te worden, hebben de organisatoren van Bigpop niet. Maar het moet wel jaar lijks terugkeren als dorpsfestival. Geen voorverkoop voor Bigpop, het ge moedelijke popfesti val in Biggekerke op de tweede zaterdag van september. De organisatoren hoeven niet bang te zijn dat er duizenden mensen naar het voet balveldje aan de Oostweg komen. En voor de bescheiden prijs van 7,50 euro hoeven belangstellen den niet maanden eerder een kaart te kopen, stelt voorzitter Angelina Francke van de Stichting Bigpop. Met bestuurslid Marco Bimmel benadrukt ze dat het stichtingsbe stuur van Bigpop geen ambiti euze, megalomane plannen heeft. Marco: „Het zou best leuk zijn om eens duizend bezoekers te trek ken, maar dat is geen doel op zich. Als Bigpop rond de vijfhonderd betalende bezoekers trekt en als die mensen zich goed vermaken, zijn we tevreden." Angelina vult aan: „We wilden vijfjaar geleden aan het eind van de vakantieperiode een laagdrem pelig festival op poten zetten, waar veel dorpsgenoten van zou den genieten. Bij het eerste lus trum zetten we ons nog steeds in voor een laagdrempelig, gemoede lijk dorpsfeest waar mensen lol hebben. De prijs, die eerst vijf euro bedroeg, moet ook de ko mende jaren dus het tientje niet te boven gaan." Bigpop mikt niet op een speci ale doelgroep, maar wil jong en oud naar het festivalterrein trek ken. Kinderen tot en met 12 jaar betalen geen toegang om te laten zien dat gezinnen best met zijn al len naar de weide komen. „Na tuurlijk hopen we ook ouders over de streep te trekken. Daarom heb ben we nu ook een uurtje 'happy snack' van 18.00 tot 19.00 uur. Twee snacks halen, één betalen. Dan kan je met de hele familie het zaterdagse avondeten wel op Big pop nuttigen", lacht Angelina. Voor de viering van het lustrum heeft de stichting iets bekendere bands geboekt. Zo komen dj Je rome (bekend van het hitje 'Sex met die kale'), de Vrienden van Amstel Live Band en Miracle, de bekendste Nederlandse Queen- tributeband naar Biggekerke. Met Zeeuwse coverband Vanilla Queen en de jonge Vlissingse dj Bigpop heeft de sfeer van een dorpsfeest, maar ook mensen van ver daarbuiten zijn welkom Timo, die ook de jongste jeugd direct in festivalsfeer zal brengen, is de line-up compleet. Met de fo cus op coverbands en feest-dj's verwachten de organisatoren een breed publiek aan te spreken. Dat ze niet de enigen zijn, die dat verwachten, bewijst de be reidheid van de gemeente Veere en een groot aantal regionale en lokale sponsors om bijdragen in geld en/of goederen te leveren. Bigpop mag dan sfeer en uitstra ling van een dorpsfeest hebben en willen houden, maar Angelina en Marco benadrukken dat het festival niet exclusief voor inwo ners van Biggekerke is. „Bij de ringrijdersvereniging in Gapinge vroegen mensen al of ze ook mochten komen. Natuurlijk is de festivalweide open voor eenieder die van gezelligheid en muziek houdt." Naast bezoekers uit na burige steden en dorpen op Wal cheren, verwacht Angelina ook een clubje Zeeuws-Vlamingen. „De ceremoniemeester van een vrijgezellenfeest van de overkant informeerde onlangs of ze wel kom waren. En natuurlijk zijn ze dat." Mits ze de twee beveiligers niet aan het werk zetten, zou ze er misschien aan toe moeten voe gen. „Die moeten verplicht aan wezig zijn. Maar die mannen hebben de vorige vier jaar nooit in hoeven grijpen. Dat houden we graag zo." Sinds de Stichting Droom dit voor jaar failliet ging en ook alle andere gebruikers het pand verlieten, ver paupert het toch al niet in floris sante staat verkerende gebouw Het Vlot snel. Het pand is een schand vlek voor de omgeving en levert, mede door vandalisme, ook gevaar op voor onder anderen spelende kinderen. Een leegstandsbeheer der, 'anti-kraakgebruiker', moet voorlopig ongelukken voorkomen. Die beheerder hoeft niet al te lang toezicht te houden als het aan B en W ligt. Hoewel Het Vlot nog een boekwaarde heeft van 323.565 euro wil het college zijn verlies ne men. „Het gebouw is dat bedrag niet waard en kost de gemeente wel jaarlijks geld aan onderhoud. Een plantsoen kan de wijk een impuls geven", meldden de wethouders John de Jonge en Josephine Elliott. De Jonge verwacht dat de financieel toezichthouder (artikel 12-inspec- teur) akkoord gaat met de afschrij ving en de sloop van Het Vlot. Curator Van Leeuwen hoopt dat er binnen twee weken een oplossing is voor het Waterpark Veerse Meer. Hij is in onderhandeling met een kandidaat-koper. Wie die is, wordt nog niet bekendgemaakt. Dit blijkt uit een notitie aan de Middelburgse raadsleden. Van Leeuwen verwacht echter dat hij over een dag of tien meer kan vertellen over de onder handelingen en wie de kandidaat is. Waterpark Veerse Meer ging in november 2015 failliet. Eigenaar Piet Oomen slaagde er toen niet in zijn plannen voor dat recreatiepark aan de rand van het Veerse Meer nog langer gefinancierd te krijgen. De gemeente Middelburg is een van de schuldeisers en zit voor zo'n vijf miljoen euro in het project. Dat is deels met grond en deels met achterstallige vorderingen. Consortium De curator sloot begin dit jaar een overeenkomst over overname van het project met Waterrijk Walche ren. Dat consortium wordt ge vormd door de directeuren van aannemingsbedrijf Fraanje ('s- Heer Arendskerke) en Giebros (Roosendaal), bedrijven die ook be trokken waren bij de bouw van het Waterpark. Voor de zomer werd duidelijk dat Waterrijk zijn ver plichtingen niet nakwam waarop de curator het in gebreke stelde. Ook probeerde hij het consortium opnieuw te interesseren voor het project, maar dat lukte niet. Meerdere partijen hebben zich de afgelopen tijd bij de curator ge meld met het verzoek om het pro ject over te mogen nemen. Met een van hen wordt exclusief onderhan deld. donderdag 7 september 2017 WA Bigpop blijft bescheiden festival René Hoonhorst De coverband Copycat zet de tent van Bigpop in 2016 op zijn kop tijdens hun uitvoering van Sex on Fire van Kings of Leon, foto dirkjan gjeltema - Angelina Francke, voorzitter Bigpop Wijkgebouw Het Vlot wordt bin nenkort gesloopt. De vervallen voormalige school aan de Vlis singse Bloemenlaan krijgt een functie als plantsoentje. René Hoonhorst Vlissingen Curator Benne van Leeuwen on derhandelt met een nieuwe kan didaat-koper voor het failliete Waterpark Veerse Meer. Emile Calon Arnemuiden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 35