Minihuizen nieuw project op Walcheren 5 Bij Sint Laurens komen maximaal tien Tiny Houses. De gemeente Middelburg wil een groep milieubewuste mensen toestaan in deze huisjes te gaan wonen. Borsselenlaan, het eerst Tiny Houses-project van Zee land. Daar wilde de gemeente Mid delburg aanvankelijk veel grotere woningen bouwen. Maar dat pro ject gaat voorlopig niet door omdat de provincie de meeste bouwplan nen van de Walcherse gemeenten heeft bevroren. Niels Sinke, Nienke van Beek en de anderen willen daar wonen en voorzieningen met elkaar en de buurt delen. „Er komt een grote, deels gezamenlijke moestuin. En we proberen onze energie zoveel mogelijk zelf op te wekken. Er wordt gestart met vier huisjes voor in ieder geval vijfjaar. Als anderen zich bij aan willen sluiten, dat kan. Er komen maximaal tien huisjes." Dit jaar nog wordt de vergunning aangevraagd en de procedure in gang gezet. Sinke hoopt dan ook dat hij in het eerste deel van 2018 daar kan wonen. Tot nu toe zijn hij en Nienke het enige stel. De drie anderen zijn al leenstaanden en gaan wonen in huisjes van elk zo'n 24 vierkante meter. Dat van hem en zijn vriendin wordt 50 vier kante ter groot. „Groot genoeg om als ge zin te wonen. En als het echt nodig is kunnen we één of twee kamers aanbouwen." De kleinste variant van een Tiny House kost volgens Sinke tussen de Ontspullen, dat is een van de din gen die je moet doen als je klein wilt wonen, zegt Niels Sinke. „Af scheid nemen van spullen die je niet echt nodig hebt." De 34-jarige Middelburger is van plan samen met zijn vriendin Nienke van Beek (32) heel klein te gaan wonen aan de rand van Sint Laurens. Niet alleen zij, maar ook drie anderen. In eerste instantie ko men er vier Tiny Houses. Later kan het aantal worden uitgebreid tot maximaal tien. De huisjes zijn in Nederland in opkomst. De bewo ners kiezen er bewust voor om klein te wonen om het milieu zo min mogelijk te belasten. Dat doen ze door gebruik te maken van duur zame technieken en door zo veel mogelijk in har monie te le ven met de natuur en de omgeving. „De woningen worden echter wel aangesloten op het water- en elek triciteitsnetwerk. Want we willen niet afzien. We willen wel klein, maar ook prettig wonen." We willen niet afzien. We willen wel klein, maar ook prettig wonen De vijf gaan wonen in het ge bied bij de Wilgenhoek- weg en Van me- 35.000 en 50.000 euro. Dat van hem gaat tussen de 70.000 en 80.000 euro kosten. Hij ontwerpt hun huisje zelf en vertelt dat het zo praktisch mogelijk wordt ingericht. „De trap wordt dus ook kast en de tafel kan ingeklapt worden." Ze zijn nu aan het nadenken over wat ze echt in hun woning willen hebben en wat niet. Hij wijst erop dat dankzij de moderne techniek al veel dingen heel klein zijn. Een enorme muziekverzameling past op een usb-stick en daar kunnen dan ook nog eens vele honderden boeken bij. Hij, Nienke en Annemarie Ver- vaet uit Oostburg presenteer den dinsdagavond hun plannen aan de inwo ners van Sint Lau rens. Het over grote deel reageerde enthousiast op het ini tiatief. Zeker nadat wethouder Jo- han Aalberts verzekerde dat de huisjes niet verhuurd mogen wor den via Airbnb of een andere ver- huurorganisatie. „Dit wordt dus geen vakantieparkje." Hij hield de aanwezigen ook voor dat door deze vorm van wo nen er maar een heel kleine hypo theek genomen moet worden. „Dus moeten ze ook minder wer ken om de hypotheek af te lossen." Een hypotheek nemen is bij Tiny Houses lang niet altijd mogelijk. Volgens Niels Sinke kan hij zijn huisje éÊ'/Èfitf* wel die nier finan- cierd krijgen, omdat van de ge meente de grond pacht. Als anderen zich aan willen sluiten, dat kan donderdag 7 september 2017 PC Een Tiny House is prettig wonen In een Tiny House wordt gebruik gemaakt van duurzame technieken. Emile Calon Sint Laurens -Niels Sinke AT De kleinste variant van een Tiny House kost tussen de 35.000 en 50.000 euro. -Niels Sinke De huisjes mogen niet verhuurd wor den via Airbnb of an dere organisatie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 33