Onderwijzers naar Den Haag Ankerplaats ingewijd in Sas van Gent Chauffeur Jaap mag nog één keer met zijn geliefde bus mee Zeeuwse juffen en meesters bereid tot staken TI 4 Meer dan duizend Zeeuwse basisschoolleraren trekken naar verwachting donderdag 5 oktober naar het Zuiderpark in Den Haag om te staken voor lagere werkdruk en hoger salaris. Cees Corstanje, bestuurder bij de Archipelscholen (Walcheren): „Wij steunen de actie. Onder meer door de salarissen gewoon door te betalen. Als je ziet hoe veel onbetaalde uren de juffen en meesters in hun werk steken en hoe groot hun loonachterstand is, is dat niet meer dan normaal." Per locatie wordt bekeken of en hoe kinderen toch worden opge vangen. Corstanje: „Het liefst zou ik zien dat de scholen helemaal dicht gingen. We moeten nu echt doorpakken. Wat is één dag nou? We moeten de ouders goed infor meren waarom we dit doen. En dan maar hopen dat ze de meer waarde inzien." Economie De bereidheid voor de actie van onderwijsvakbonden AOB en CNV is ook groot bij de openbare basisscholen in Goes en Noord-Be- Het liefst zou ik zeggen: laat alle ouders die een tractor of bestelbus hebben de snelweg afzetten zodat men ziet dat het ons ernst is veland (Nobego). Bestuurder Pim van Kampen heeft gisteren samen met de Alpha Scholengroep een en ander afgestemd. „Vrijdag praten we met de andere basisschoolbe sturen in Zeeland. Dan horen we hoe zij hier in staan. Het liefst zou ik zeggen: laat alle ouders die een tractor of bestelbus hebben de snelweg afzetten zodat men ziet dat het ons ernst is. Als de econo mie eronder lijdt, komt Nederland wel in beweging. Als er niks ge beurt, lijdt de economie sowieso schade, want onderwijs is de basis van de economie." Thomas Landman van de Onze Wijs christelijke basisscholen op Walcheren vermoedt ook dat veel onderwijskrachten mee zullen doen. „Maar ik weet zeker dat er ook juffen en meesters zijn die er niets voor voelen. Het basisonder wijs is niet zo actiegericht: je bent er voor de kinderen en cijfert jezelf graag weg. Het dilemma is dat je omwille van je eigen gezondheid ook wel eens moet protesteren te gen de hoge werkdruk. Een staking van basisschoolleraren is uniek. Ik heb het nooit eerder meegemaakt. Dat dit nu gebeurt, is een heel se rieus signaal." De locatie voor de ankerplaats leent zich er ook prima voor, het terras van grillrestaurant Dockside. Die plek is niet toevallig uitgeko zen. Dockside zit direct naast het Industrieel Museum Zeeland. En wie Sas van Gent zegt, zegt indu strie. Daar begon de industrialisa- Er volgen nog vijf klapbanken, onder meer in Hulst en Aardenburg tie van Zeeland, met dank aan vooral Belgische investeerders al weer ruim honderd jaar geleden. Raymond Wauters, gekleed als Sasse scheepstrekker, leidde de 'in zegening' van de klapbank in. Hij deed dat in stijl, met luide stem. Wim Scholten, directeur van ini tiatiefneemster Stichting Cultureel Erfgoed Zeeland (SCEZ), prees de locatie uitbundig, vlakbij één van de vroegere suikerfabrieken van Sas. De Terneuzense burgemeester Jan Lonink richtte zich meer op de actualiteit, op Sas van Gent als ba kermat van samenwerking tussen Zeeland en Gent/Vlaanderen. De ankerplaats in Sas van Gent, met informatie over de lokale ge schiedenis in woord, beeld en ge luid, is niet de laatste. „We zijn hal verwege", zei SCEZ-directeur Scholten. Vijf klapbanken volgen nog, onder meer in Hulst en Aar denburg. Gisteren was het de beurt aan Jaap Anthonisse (88), bewoner van zorgcentrum Randhof in Goes. Hij heeft in zijn actieve carrière jaren lang op een touringcar gere den en had de wens om nog één keer mee te mogen rij den met z'n oude werkgever. En dus stond directeur Cees Hage van de TCR-groep gis teren met een bus voor de deur. Samen met familiele den maakte Anthonisse een ritje door de omgeving. Gebakje Ter Weel heeft dit jaar too euro per bewoner beschik baar gesteld om wensen in vervulling te laten gaan. „Soms hebben mensen een duidelijke wens, maar vaak helpt het verplegend perso neel iets te bedenken, bij voorbeeld op basis van ge sprekken of oude fotoboe ken", zegt welzijnscoach Caroline Boomstra. „Het hoeven zeker niet altijd grote of spectaculaire din gen te zijn. We hebben een bewoner gehad, die van het geld graag elke week een ex tra gebakje wilde. Dat is ook prima!" Jaap Anthonisse genoot gisteren van de busrit. Vol gens zijn dochters houdt zijn oude beroep hem ruim twintig jaar na z'n pensio nering nog altijd bezig. „Het was z'n lust en z'n le ven. Het gebeurt wel eens dat hij tijdens zijn slaap be wegingen maakt alsof hij zit te schakelen en het gaspe daal intrapt. Hij heeft ook middenin de nacht een keer om een liter olie gevraagd." 112 NIEUWS Drankrijder twee keer betrapt Inbrekers geven reeks kraken toe Vrouw slaat met stok buurman donderdag 7 september 2017 Ondine van der Vleuten Vlissingen -Pim van Kampen, bestuurder Nobego De vijfde Zeeuwse ankerplaats annex historische klapbank is gisteren op z'n Zeeuws-Vlaams ingewijd in Sas van Gent, met drankjes en lekkere hapjes. Harmen van der Werf Sas van Gent A Jaap Anthonisse maakte met familieleden een ritje door de omgeving, fotomarcelledavidse Een uitje naar de Vlinder tuin, een rondvaart, olie bollen bakken of koffie drinken in het kattencafé. Het zijn een paar van de wensen van cliënten van Zorggroep Ter Weel die dit jaar in vervulling zijn ge gaan. Rob Paardekam Goes KAPELLE Een 50-jarige auto mobilist is dinsdagavond twee keer betrapt op rijden onder invloed. De man uit Hansweert werd eerst aangehouden op de Oude Rijksweg in Kapelle. Uit de ademanalyse bleek dat hij ruim vijf keer te veel op had. Het rijbewijs werd meteen af genomen en tevens kreeg de man een rijverbod van 15 uur. Nadat de drankrijder het poli tiebureau had verlaten, stapte hij weer in de auto. Agenten zagen hem rijden in de Schel- destraat in Hansweert. TERNEUZEN De twee inbre kers die vrijdag zijn aangehou den op de Oude Rijksweg in 's-Heer Hendrikskinderen heb ben tijdens hun verhoor een aantal inbraken bekend. Met deze bekentenissen denkt de recherche zeven inbraken in Zeeuws-Vlaanderen te hebben opgelost. Zo hebben zij onder meer ingebroken in Nieuwvliet, Zuidzande, Groede, Aarden burg en IJzendijke. Het gaat om een 45-jarige man uit Sluis en een 42-jarige vrouw uit Oostburg. Tijdens hun verho ren bekenden beiden afgelo pen maand vaker uit stelen te zijn geweest. GOES Een 36-jarige vrouw uit Goes is dinsdag aangehouden in haar woning. Ze had haar buurman mishandeld met een houten stok. Het slachtoffer belde rond 16.35 uur bij zijn buurvrouw aan voor een ge sprek. De vrouw had de voor gaande nacht heel veel lawaai gemaakt. De buurman wilde hierover het gesprek met haar aangaan. De vrouw schreeuw de dat hij weg moest gaan. Toen hij dat deed, liep de vrouw achter hem aan en sloeg hem met een stok op zijn achterhoofd. Een nieuw plafond in één dag! PLAFONDS Plameco Plafonds Van Gilst v.o.f. Tel: 0113-270000 www.plameco.nl A Raymond Wauters, Wim Scholten en burgemeester Jan Lonink (vlnr) op de historische klapbank in Sas van Gent. foto boaztimmermans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 32