Feyenoord: zwaar programma 22 WIELRENNEN VUELTA A IMSAPPF Kort Russen Stam achter De Boer Jaap Stam heeft het opgenomen voor Frank de Boer, die na drie competitienederlagen alweer onder druk staat bij Crystal Palace. Stam, op dit moment trainer van het En gelse Reading: „Palace heeft er bewust voor gekozen om Frank aan te trekken. Dan kies je voor zijn werkwijze." Pliskova uitgeschakeld Karolina Pliskova moet nog even wachten op haar eerste winst van een Grand Slam- toernooi. De nummer t van de wereldrang lijst uit Tsjechië liet zich in de kwartfinale van de US Open verrassen door Coco Van- deweghe. De Amerikaanse nummer 22 van de mondiale tennisladder zegevierde in twee sets: 7-6 (4) 6-3. 'Transferperiode inkorten' Flitsen Silva Tourstart Quote van de dag 'Ik ga me storten op het halen van mijn rijbewijs' J Een loodzwaar schema met zes of ficiële wedstrijden in slechts 23 dagen, alvorens het slopende ritme begin oktober weer even wordt onderbroken door een in terlandperiode. Landskampioen Feyenoord kan flink aan de bak de komende weken en ook nog eens in de wetenschap dat de twee an dere titelkandidaten, Ajax en PSV, het veel minder zwaar hebben. Ajax en PSV ploegen faalden deze zomer in Europa en dat scheelt in september al twee zware wedstrijden en minimaal één vliegreis. En waar Feyenoord deze maand in het nationale be kertoernooi met ADO Den Haag gewoon een eredivisieploeg te genover zich krijgt, kunnen Ajax en PSV tegen de amateurs van res pectievelijk Scheveningen en SDC Putten eens lekker wat jeugdspe lers de kans geven om hun neus aan het venster te drukken. In Amsterdam en Eindhoven willen ze daarom doen wat Feyen oord afgelopen seizoen deed: de openingsfase van de competitie benutten om weg te lopen bij de concurrentie. Het zware zesgan genmenu begint voor Feyenoord zaterdagavond in Almelo, waar op kunstgras van Heracles moet wor den gewonnen. Inderdaad, het zelfde Heracles dat Ajax al vloerde op de allereerste speeldag. Moordend schema Maar opkijken tegen het moor dende schema is er in Rotterdam niet bij. In de Kuip heerst vooral nieuwsgierigheid. Meedraaien in de Champions League, het geeft volgens de spelers bij de selectie van Feyenoord bijna vlinders in de buik. „Ik kijk er enorm naar uit", UEFA-voorzitter Aleksander Ceferin (foto) staat niet onwelwillend tegenover de ge dachte de zomerse transferperiode in te per ken. Met name vanuit de Premier League wordt daarom gevraagd. „Ik denk niet dat het goed is dat een speler nog overstapt, ter wijl hij al aan de competitie is begonnen", zei Ceferin. Veel prominenten uit het En gelse voetbal willen dat de periode sluit voordat de Premier League begint. Nu weigerden spelers zelfs de eerste wed strijden in actie te komen. Ceferin: „Ze ker staan we open voor verandering. Misschien is de trans ferperiode nu wel te lang." donderdag 7 september 2017 VOETBAL TENNIS VOETBAL Roda JC heeft een Duits-Amerikaanse ver dediger in huis gehaald. Het gaat om de 24- jarige rechtsback Ashton Götz, die een con tract voor een seizoen tekent met een optie voor nog een jaar. Hij sluit per direct aan bij Roda JC. Wereldvoetbalbond FIFA is een onderzoek gestart naar misdragingen van rechtsextre- mistische Duitse supporters tijdens de wed strijd van vrijdag tegen Tsjechië. Ze scan deerden 'Sieg Heil' en verstoorden ook een minuut stilte voor twee sterfgevallen. I Russische sporters mogen volgend jaar onder neu trale vlag voor lopig in vier disciplines aan de paralympi sche Winter spelen deelne men. Ze zijn welkom bij het skiën, biatlon, langlaufen en bij het snow- boarden. 11 Leicester City heeft de over gang van Adrien Silva 14 seconden te laat afgerond. Daardoor mag de Portugees, afkomstig van Sporting Lissa bon tot januari niet voor de club spelen. 18 De start van de Tour de France afgelopen zomer in Düs- seldorf heeft de Duitse stad 7,8 miljoen euro gekost. Burgemeester Thomas Geisel meldde dat gis teren. —Voetballer Kylian Mbappé, 18 jaar, bij zijn presentatie bij Paris Saint-Germain. 29 OOQGOOe O m 'Op zo'n klim Feyenoord trapt zaterdag op het kunstgras in Almelo af voor een moordend schema. Het wordt spelen, herstellen en weer spe len voor de landskampioen. „Maar ik kijk er enorm naar uit." Mikos Gouka Rotterdam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 22