l B Bedragen van meer dan 220.000euro geen uitzondering Walcheren de theorie in de praktijk Huizen zijn ingestort, een deel van het eiland staat blank nadat de orkaan Irma op voile sterkte over Sint Maarten raasde. Aan Franse zijde van het eiland vielen tenminste twee doden. Nederlandse militairen zijn bezig de schade op te nemen. Even de engste plek op aardeP3 Windkracht 30 P4 Kabinet: We zullen helpen waar we kunnen P4 Externen bij de overheid strijken geregeld fors méér loon op dan een minister. Tientallen ministeries, provincies, waterschappen en gemeenten betalen torenhoge uurtarieven aan extern personeel. Uit onderzoek door deze krant on der 148 bestuursorganen blijkt dat zeker twintig externe krachten in 2016 een salaris kregen dat boven de ministersnorm lag van 179.000 euro per jaar of 175 euro per uur. Het aantal grootverdieners is waarschijnlijk hoger, omdat lang niet alle bestuursorganen openheid van zaken geven over de salarissen van extern personeel. De gemeenten Almere en Teylin- gen betaalden elk meer dan 250.000 euro aan een externe kracht. Ook Amsterdam - dat geen precieze be dragen wil noemen - betaalde en kele externen fors, onder wie een projectmanager. In Almere ging het om een directeur bedrijfsvoering en Teylingen telde ruim 266.000 euro neer voor een 'projectmanager grond'. Die laatste werkt volgens de ge meente aan 'complexe grondex ploitatieprojecten'. „De daarvoor benodigde specifieke expertise heeft onze gemeente zelf niet in huis", aldus een woordvoerder van Teylingen. Lokale politici zijn niet te spreken over de riante beloning. „Ik kan dit niet uitleggen als ik hier op de braderie een burger tegen kom die van de bijstand moet rond komen", zegt PvdA'er Elsbeth Koek. Peperdure inhuurkrachten zijn niet verboden. De Wet Normering Topinkomens (WNT) - die paal en perk stelt aan salarissen voor top ambtenaren - geldt niet voor overig extern overheidspersoneel. Een wetsvoorstel om alle overheids- krachten onder de WNT te laten vallen, ligt nog op de plank. Ik kan dit niet uitleggen aan iemand die van de bijstand moet rondkomen De meeste provincies, water schappen en gemeenten maken de salarissen voor externe krachten niet openbaar. Kwalijk, vindt hoogleraar sociaal recht Barend Barentsen van Uni versiteit Leiden. „De overheid doet er beter aan om inzage te geven in dit soort bestedingen." Eindhoven spendeerde vorig jaar bijna 228.000 euro aan de inhuur van een projectmanager. „Het is ge woon te maf om over te praten", zegt gemeenteraadslid Dré Ren nenberg (Ouderen Appèl Eindho ven), die niets weet van de groot verdiener. „Natuurlijk moeten we geïnformeerd worden over dit soort bedragen." De gemeente Goes huurde vorig jaar een manager in voor ruim 189.000 euro. Deze krant onthulde in juli al dat de overheidsuitgaven aan externe inhuur in twee jaar tijd met maar liefst 19 procent zijn gestegen.P16 Nieuwsmedia ZEELAND2 Uit Thuis Je zou Helena maar zijn FOTO RODE KRUIS Ingehuurde ambtenaar vangt flink meer dan een minister Sander van Mersbergen Peter Winterman Den Haag —Elsbeth Koek, Pvd A-raadslid donderdag 7 september 2017 19°C Kans op pzc.nl buien Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 259 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,20 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 1