Boodschappen, die bestel ik via internet t En toen gingen dieven met je identiteit aan de Jamie gaat door Britse chef zit twintig jaar in het vak Zorgkosten flink hoofdpijndossier formatiepartijen Het verplichte eigen risico van 385 euro per jaar in de zorg gaat de komende jaren verder omhoog. Dat zeggen bronnen bij meerdere partijen die nu in de Stadhouderskamer onderhandelen over een nieuw kabinet. Geld Goed x jr jr. Tijdens de verkiezingscampagne was verlaging van het eigen risico juist een veelbesproken onder werp. De kosten van de zorg zijn voor een groeiende groep Neder landers een probleem. Van de vier formatiepartijen wilden CDA en Christenunie het eigen risico ver lagen. Maar dat kost te veel geld, blijkt nu tijdens de onderhandelin gen. Zelfs het eigen risico op het huidige niveau houden, vinden de partijen een onmogelijke opgave. Hoeveel het eigen risico voor de burger precies stijgt, staat nog niet vast. Volgens het Centraal Planbu reau zou het eigen risico 100 euro hoger zijn in 2021 als het nieuwe ka binet niets doet. De formerende partijen gaan ervan uit dat die stij ging kan worden gedempt door af spraken met de zorgwereld over kostenbesparingen. Maar meer dan dat zit er niet in. Vergrijzing De zorgkosten blijken een flink hoofdpijndossier bij de formatie. De vergrijzing en medische inno vaties waardoor meer ziektes be handeld kunnen worden, maken de zorg duurder. En dan is het nieuwe kabinet ook nog gebonden aan de wens van de gehele Tweede Kamer dat er geld moet worden uit getrokken voor extra personeel in verpleeghuizen. Die belofte kost 2,1 miljard euro. Voor andere verkiezingsbeloften blijft dan weinig geld over. Het CDA stelde in haar verkiezingspro gramma nog dat het eigen risico met 105 euro omlaag moest, omdat vooral chronisch zieken, mensen met een beperking en ouderen veel geld kwijt zijn bovenop hun maan delijkse zorgpremie. Christenunie wilde een verlaging van 100 euro. Maar die plannen kosten minstens 1,1 miljard euro, becijferde het Cen traal Planbureau eerder. Dat geld heeft het nieuwe kabinet niet. Het verplichte eigen risico is van 150 euro in 2008 gestegen naar 385 euro nu. Vorig jaar heeft zeker 10 procent van de Nederlanders zorg gemeden of een behandeling uitgesteld. Zij konden of wilden het geld voor het eigen risico niet mis sen, blijkt uit onderzoek door TNS Nipo in opdracht van zorgverzeke raar VGZ. In vergelijking met een jaar eerder betekent dat een lichte toename. 18°C Nieuwsmedia THEATER MUSICAL P10 Anika Keijzer uit Vlissingen kan om gezondheidsredenen niet naar de supermarkt. Ze is dolblij dat ze via internet boodschappen kan bestellen. Online boodschappen doen raakt ingeburgerd, al is het nog lang niet overal in Zeeland mogelijk, foto lex de meester Eigen risico stijgt toch weer Edwin van der Aa Den Haag woensdag 6 september 2017 's Ochtends nog kans op een bui, later droger pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 259 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,20 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530 Bekijk de bijlage in deze krant

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 1