OZCAN AKYOL Stijn mag naar de 'berenmutsen' van de koning: Yeah! wr !3L 1262 StlP 8 dagen per Costa Mediterranea Wiltu luxe? I of bel ons 088 - 70 70 600 6 ir GENIET VAN VELE EXTRA'S, ALS: Column De Amsterdamse politie moest gisteren, op de eer ste dag dat een nieuwe isla mitische middelbare school haar deuren opende, meteen uitrukken omdat twee extreemrechtse de monstranten op het dak waren ge klommen. Ze hadden een groot spandoek meegetorst, waarop de mededeling stond: 'Wie islam zaait, zal sharia oogsten'. Blijkbaar moesten de activisten zelf niet werken of naar school, misschien hadden ze een snipper dag opgenomen voor hun media spektakel, maar wat vooral opviel was de bandeloosheid van dit inci dent. Ik bedoel: prima, een protest té gen een islamitische school, die in dit specifieke geval sowieso door veel mensen wordt gewantrouwd, maar is het kies om een dergelijk statement te maken op klaarlichte dag - in de wetenschap dat kinde ren getuige van alles kunnen zijn? De protestactie in Amsterdam bracht me op een andere manier in verwarring. Ik ben ook geen voorstander van onderwijs dat religieus of spiritu eel is geïnspireerd, het zorgt er voor dat te veel gelijkgestemden met elkaar in contact komen, wat in sommige gevallen tot segregatie kan leiden. de twee hooligans in Amsterdam, die trouwens door hun bivakmut sen onherkenbaar waren, een beetje als sommige moslimvrou wen in boerka's, onderscheid maakten tussen verschillende reli gieuze scholen. Wat die stakkers vooral voor elkaar hebben ge kregen is dat ideologi sche bondgenoten, al thans als we naar de es sentie van de zaak gaan kijken, zich op geen enkele manier willen associëren met gasten die op een dak klim men om daar iedereen de stuipen op het lijf te jagen. Het duo vormde een mooi sym bool voor de huidige staat van ons intellectuele debat. Hoewel elk weldenkend mens het beklimmen van een dak zou moeten afkeuren, las ik op diverse nieuwssites, fora en sociale media dat ze als dappere helden werden onthaald. deze actie? Iedere imbeciel kan een dak beklimmen en een poli tieke boodschap verkondigen. Dat verdient geen applaus. We hebben mensen nodig die op een eloquente en doordachte manier hun boodschap voor het voetlicht kunnen brengen. Als dat niet snel gebeurt, vrees ik dat we overgeleverd zijn aan de impulsen van relschoppers in bi vakmutsen die er niet voor terug deinzen om kleine kinderen een naar gevoel te bezorgen. Blijkbaar moesten de activisten zelf niet werken of naar school Stijn weet niet wat hij hoort als hem het grote nieuws wordt ver teld. „Ik ben superblij! Echt su perblij! Oh my god, ik ga naar de berenmutsen. Yeah!" Marco Venema, beheerder van het depot van het ministerie van Defensie nodigt de verstandelijk beperkte Stijn van harte uit voor een bezoek aan het depot. Haike Blaauw, Ritmeester der Huzaren, ontvangt Stijn, namens het Cava- lerie-Ere-Escorte graag bij de ge nerale repetitie op zondag. Afgelopen weekend schreef de moeder van Stijn namens hem in een brief aan de koning dat hij dit jaar niet naar Prinsjesdag komt omdat hij geen vrij krijgt van school. Hij vroeg de koning tegen de berenmutsen te zeggen 'dat ze harder moeten trommelen en dat ze laten zien hoe ze de pakken moeten aantrekken'. Na het lezen van de briefin het AD vroeg beheerder Marco Ve nema direct toestemming aan zijn commandant om Stijn uit te nodigen. „We laten hem graag de berenmutsen van de Garde Gre nadiers zien. Natuurlijk mag hij er ook één opzetten. Alle uniformen die je op Prinsjesdag ziet, hangen hier." De uitnodiging van rit meester Hilke Blaauw maakt het feest compleet. „Op zondag rijden we met de Glazen Koets de route van de Koninklijke Stallen naar Hij mag er zelf ook één opzetten het Binnenhof. Dan rijden wij met 90 ruiters mét berenmutsen te paard. Dat mag Stijn achter de schermen allemaal volgen." Stijns moeder Eke Voorthuy- zen reageert verrast: „Wat gaaf, wat lief, dit is zo schattig. Dat wordt een heel spannend weekje voor Stijn." nu v.a. Ind. vliegreis per Stip-charter transfers 8 -daagse cruise per Costa Mediterranea o.b.v. volpension Nergens voordeïigeri Luxe cruisevakantie nu extra voordelig! nu v.a. Vliegreis per Airbus A380 van Emirates, 30 kg bagage en transfers 8-daagse cruise in een luxe balkonhut o.b.v. volpension 2 hotelnachten in een 4*+ hotel in Dubai Ongejcevtd |uxe evn -tóch voordelig.' i H (ma. t/m vr. 09:00-21:00, zo. 09:00-17:00 zo. 10:00-18:00) reizen •nl. dinsdag 5 september 2017 GO @ÖzcanAkyol Soandoek Alleen had ik niet het gevoel dat Maar wat was er zo moedig aan De 10-jarige Stijn Biesheuvel uit Heinenoord kan niet naar Prinsjesdag, maar kan nu toch zijn geluk niet op. Hij heeft een dubbele uitnodiging binnen om zijn favoriete 'berenmutsen', ofwel het Cavalerie-Ere- Escorte van de koning, te be wonderen. Joke Waltmans Den Haag/Heinenoord Marco Venema ubai, Oman Abu Dhabi Costa kkikkli Abu Dhabi Sir Bani Yas Island Muscat Maak bijzonder voordelig een luxe 8-daagse cruise per 4* Costa Mediterranea langs de sprookjesachtige Verenigde Arabische Emiraten Dubai, Abu Dhabi en het sultanaat Oman. Ook het mooie Sir Bani Yas Island wordt aangedaan; een prachtige bestemming waar flora en fauna hand in hand gaan. Vorig jaar is deze topcruise bij Stip Reizen beoordeeld met een 9.1! En ook dit jaar verzorgen we weer deze geweldige cruise waarbij de vluchten en transfers zijn inbegrepen. Profiteer tijdelijk van 75 korting per boeking. Kijk en vergelijk gerust. Mogen we u ook verwelkomen aan boord? Binnenhut Buitenhut Balkonhut Dec. v.a. 832* v.a. 892 v.a. 982 Jan. v.a. 842* v.a. 902 v.a. 992 Feb. v.a. 812 v.a. 872 v.a. 1062 Mrt. v.a. 882 v.a. 1022 v.a. 1132 *0.b.v. een premium hut zie stipreizen.nl/crcuab Emirates Balkonhut Dec. v.a. 1592 Jan. v.a. 1262 Feb. v.a. 1312 Mrt. v.a. 1262 zie stipreizen.nl/crclxb 53 Kijk voor nog méér cruises op onze website! w Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. hut/kamer excl. Calamiteitenfonds reserveringskosten. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. Voor deze reizen zijn de ANVR voorwaarden van toepassing. Zie de website voor meer informatie. De korting is reeds in bovenstaande prijzen verwerkt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 6