David Destorme stopt er echt mee O O) 0) O 12 ZEELANI Voorbereiding van Rentier onderbroken Nieuwkoop in CL- selectie Feyenoord Belgische topper wint in Middelburg Gouden start voorSimonse opZI-niveau Voetbalvereniging viert het 75-jarig bestaan. Secretaris Ruud de Jonge weet dat zijn club moet gaan samenwerken. JUBILEUM VV KWADENDAMME Zondag-hoofdklasser Goes kan voorlopig niet beschikken over Thijs Rentier. De verdediger brak in de bekerwedstrijd van Goes 2 tegen MOC17 2 (0-4-nederlaag) zijn kuitbeen en zit in het gips. „Een sliding van een tegenstander was te laat en onbesuisd", reconstrueerde Rentier een dag later. „Ik ben daarna eerst naar de huisartsenpost gegaan, maar moest toch naar het ziekenhuis om foto's te laten maken." Daar kwam de kuitbeenbreuk aan het licht. „Dat is wel superzuur", baalde Ren tier, deze zomer overgekomen van zaterdag derdeklasser Duiveland. „Ik kom de laatste weken steeds beter mee met het niveau en dan is dit extra rot." Bart Nieuwkoop uit Tholen maakt deel uit van de 29-koppige selectie van Feyenoord voor de groepsfase van de Champions League. De 2t-jarige rechtsback staat met zeven ande ren op de B-lijst, voor spelers die in 1996 of la ter zijn geboren. Of Nieuwkoop volgende week woensdag al in actie kan komen als de landskampioen thuis tegen Manchester City aan het Champions League-avontuur begint, is nog maar de vraag. Hij heeft nog altijd wat last van de hamstringblessure die hij opliep in de voorbereiding op dit seizoen. Nieuwkoop kwam daardoor dit seizoen nog niet in actie voor de Rotterdammers. De Belgische topspeler Cedric Nuytinck heeft zijn favorietenrol waargemaakt in de Open Zeeuwse tafeltenniskampioenschappen. In de finale van het toptoernooi was hij te sterk voor zijn landgenoot Yannick Vostes: 4-2. In de lagere klassen was er Zeeuws succes. Sö- ren de Witte van TTCM was de sterkste bij de mannen B/C, terwijl zijn teamgenoot Arjan Huiden het troosttoernooi in deze categorie won. Koen van Velthoven (ex-Scaldina, nu Alexandria) won bij de mannen D. In Middelburg werden in twee dagen tijd bijna duizend wedstrijden afgewerkt op 48 ta fels. Tilburg Thoolse mijl Mathia In aanloop naar het 75-jarig jubileum van voetbalvereni ging Kwadendamme voelde secretaris Ruud de Jonge (34) iets moois ontstaan. „Het lot van een kleine vereni ging is vaak dat vrijwilligerswerk op het bordje van dezelfde men sen terecht komt. Bij ons realise ren de meesten zich dat een steentje bijdragen nodig is om de club draaiende te houden." De Jonge startte als zesjarige bij de dorpsclub. In het verleden was hij ondermeer jeugdleider, spe ler van de eerste selectie en inte rim-elftalleider van de hoofd macht. Vanwege blessureleed stond actief voetballen een tijdje op een laag pitje. Dit seizoen trekt hij de kicksen weer aan om zijn opwachting te maken bij het 'veteranenelftal', dat op zondag acteert. De secretaris constateert dat zo'n beetje alle verenigingen in de Zak van Zuid-Beveland onder druk staan. „Dat is niet zo gek als je de demografische ontwikke lingen en de vergrijzing bekijkt. Vroeger ging je als jongetje voet ballen en anders niets. Nu is er veel meer keuze." Desondanks heeft Kwaden damme weinig reden tot klagen de laatste jaren, stelt hij. „De aan was van jeugdspelers is in jaren niet zo goed geweest. Vroeger werden de voetballertjes die in Baarland woonden lid van Hoe- dekenskerke. Sinds de sluiting van de basisschool in Baarland zitten de meesten in Kwaden damme op school. Daardoor ko men ze bij onze club terecht." Basisschool De vereniging probeert actief le den te werven. Er wordt onder meer geflyerd op de plaatselijke basisschool en er worden oproep jes geplaatst in de nieuwsbrief. „Op de jubileumdag hebben we een clinic verzorgd voor jongens en meisjes. Ook niet-leden moch ten deelnemen." De hoofdmacht acteert in de vierde klasse van het zaterdag voetbal, het laagste standaardni veau. „De sportieve hoogtepun ten zijn beperkt", erkent De Jonge. „We hebben een klein dorp. Ook telt de club weinig buitenstaanders. Dat moeten we accepteren." Desondanks spelen drie ex- jeugdspelers van Kwadendamme op het hoogste niveau in de pro vincie. Tim de Winter, Erwin Franse en Francis Kabwe Manen- gela dragen het shirt van zondag hoofdklasser Goes. De twee laatstgenoemden speelden in het verleden bij Feyenoord en NAC Breda. „Dat is iets om trots op te zijn als club." De kantine inkomsten zijn gestegen. De mensen blijven langer hangen David Destorme heeft besloten om te stoppen met voetballen. „Mijn besluit is definitief', verze kerde de oud-profvoetballer die vo rig seizoen voor FC Axel uitkwam. De 37-jarige Belg,die in Axel woont, vertelde niet meer gemoti veerd te zijn om zijn rijke voetbal loopbaan een vervolg te geven. „Als je prestatiegericht wilt voetballen, moet je meer trainen. Dat geeft een zwaardere belasting. Ik voel me nu fit en wil dat zo houden." Hij zei het risico van (zware) blessures te willen vermijden, want daar zijn genoeg voorbeelden van. „En als je op oudere leeftijd dit te genkomt, dan duurt het herstel al lemaal langer." Destorme gaf in eerste instantie in juni aan om nog een jaar bij FC Axel door te gaan. „Achteraf bezien niet zo'n gelukkig moment, maar ik ben hierop terug gekomen." Destorme begon vorig jaar ook niet aan het seizoen,maar besloot tijdens de winterstop toch te gaan voetballen. De aanvaller bleek met een een meerwaarde voor de zater dag-tweedeklasser. Onder zijn im puls behaalde Axel een periodetitel. Destorme kwam uit voor HSV Hoek. Hij speelde daarna tien jaar profvoetbal bij FC Dender, KV Me- chelen en Waasland Beveren en was bijna international. „Ik heb aan die periode mooie herinneringen bewaard. Ik heb nu meer tijd om deze clubs te bezoeken, want dat is lang niet gebeurd." Verder kan hij meer aandacht be steden aan zijn gezinsleven en hob by's. „Geen verplichtingen meer." VROUWENPOLDER Margriet Simonse (Westkapelle) kende op de dressuurwedstrijd van de RV Sé-Ros in Vrouwenpolder met de schimmelruin Dexter een geweldig debuut Zi. Ze won beide proeven. „Ons debuut in Zi en met twee overwinningen en vier winst punten", jubelde ze. „Wat was Dexter knap en stoer. Hij gaf mij een goed gevoel. Hij deed enorm zijn best en bleef goed bij de les. Natuurlijk zijn er nog verbete ringen mogelijk. Maar een betere start had ik mij niet kunnen wensen." In de eerste proef liet ze Doortje en Femke Gorter uit Kwaden damme achter zich. In de tweede proef Nicole Versteeg (Waspik) en opnieuw Doortje Gorter. dinsdag 5 september 2017 VOETBAL VOETBAL Bart Nieuwkoop, fotoanp TAFELTENNIS Wielrenner Lars Oreel uit Goes sloeg een dubbelslag in het Belgische Bierbeek. De ren ner van Moer Group Cyclingteam reed in deze kasseienkoers solo naar twee leiders toe. Vlak voordat het trio werd teruggepakt, gaf Oreel weer gas en reed een winnende voorsprong van 1 minuut en 15 seconden bij elkaar. Vanwege zijn aanvalslust werd hij ook ge kroond als winnaar van het kasseienklasse ment en kreeg daarvoor een kassei als belo ning. Dingle (Ierland). Marathon, Zeeuwse deel nemers: Marius Besuijen 3.13.58; Robert Carol 3.36.22; Arthur van Aartsen 3.44.24. Halve marathon: Jos Janse 1.42.00; Jos Meeuwse 1.58.50; Jack van Aspert 2.05.00. SD Paola van Gilst uit Goes en Mirthe Overkamp uit Vlis- singen zijn tweede en derde gewor den bij de CZ Til burg Ten Miles. Beide liepen een persoonlijk record. Hetzelfde gold voor Erwin Adan (Vlissingen) bij de mannen (26ste). 1 Zwemmer Tom van Gils uit Zierik- zee heeft tweede Wilthagen Thoolse mijl ge wonnen. De Schouwse zwem mer finishte na 27.21 minuten. Wil- bert Nagels werd tweede. Bij de vrouwen won de Thoolse Zoe Braai in 31.02 minuten. Ze bleef Laura van Dijke voor. i Karter Mika Ma thia uit Seroos- kerke is derde ge worden bij een in- doorwedstrijd over 500 ronden in Poeldijk. Bij het Zuid-Hol lands kampioen schap (outdoor) eindigde de Wal- cherse karter een dag later eve neens op de derde plaats. Len Wolters Kwadendamme -Ruud de Jonge (secretaris) Aector Dooms Axel a De anekdotes vliegen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 65