Prins William en Kate verwachten derde kind Rechter neemt het op voor opgelichte zoons 5 We maken heel rare dingen mee. En het lijkt erger te worden brengen'. Ouders moeten akkoord gaan met de regels als ze hun kind op die betreffende school willen hebben. Als ze desondanks de grenzen overschrijden, volgt een officiële waarschuwing en in het uiterste geval zelfs aangifte. „We maken heel rare dingen mee", zegt John van Veen van de stichting Jong Leren, waaronder 29 basisscholen in Noord-Holland vallen. „En het lijkt of het de laat ste jaren erger is geworden." Juist als die ouders op een on verwacht moment hun proble men uiten, hebben leraren het gevoel met de rug tegen de muur te staan. „Als leraar ben je geneigd dienstbaar te zijn. Je bent bang dat het ten koste gaat van een kind als je niet doet wat de ouders zeggen", vertelt Annelies van der Vlist, intern begeleider op christelijke basisschool De Hoeksteen in het Gelderse Well. Uit onderzoek blijkt echter dat de leerresultaten verbeteren als leraar en ouders op één lijn zitten. Wonderen Een gesprek kan wonderen ver richten. Zeker als dat aan het begin van het schooljaar met alle ouders plaatsvindt, merkt Peter de Vries van onderwijsadviesbureau CPS. Hij doet onderzoek naar het effect van dergelijke startgesprekken, waarin leraar en ouders kennis maken en afspraken maken over hoe ze de rest van het schooljaar met elkaar omgaan. De Vries: „Als ze een relatie opbouwen, is een groot deel van het gezeur weg." Ook op De Hoeksteen proberen leraren zoveel mogelijk het ge sprek aan te gaan met de ouders. Want al pratende blijkt vaak dat de soep niet zo heet wordt gegeten als hij is opgediend. Van der Vlist: „Mails komen vaak verkeerd over. In een gesprek blijkt dat ouders het helemaal niet zo bedoelden. Bovendien kan de ouder dan eerst aan de leerkracht vragen wat er is gebeurd." Pabo Dat scholen grenzen stellen, is terecht, vindt ouderorganisatie Ouders Onderwijs. Maar de scholen kunnen zelf nog het nodige verbeteren in hun commu nicatie met ouders. „Leraren schieten te snel in de verdediging. Ze moeten beter hun mannetje leren staan en durven uit te leggen waarom ze bepaalde keuzes maken", vindt directeur Peter Hulsen. „Vroeger behoorden lera ren tot de notabelen van het dorp; nu eisen ouders meer. Dat vinden ze lastig en daarmee leren ze op de pabo onvoldoende om te gaan." Ook onderwijsadviseur De Vries stelt dat het probleem deels bij de scholen zelf ligt. Die probe ren de ouders tevreden te houden, waardoor deze meer dan ooit con sument zijn geworden. „Ouders raken erg gestrest als de prestaties van hun kinderen tegenvallen en gaan dan verhaal halen bij de leraar. „Maar scholen weten niet hoe ze met mondige ouders moe ten omgaan en lossen dat op een ouderwetse manier op met een protocol. Het is een schijnoplos sing om gedrag te beheersen." LONDEN Catherine, de hertogin van Cambridge, is zwanger van haar derde kind. Dat maakten de 35-jarige Britse en haar man prins William (35) gisteren bekend. Het echtpaar heeft al twee kin deren, George en Charlotte. Op 22 juli 2013 werd George Alexander Louis geboren, Charlotte Eliza beth Diana volgde op 2 mei 2015. Net als bij haar eerste twee zwangerschappen heeft de herto gin last van ernstige misselijk heid, meldt Kensington Palace. Zij wordt hiervoor behandeld. Een woordvoerder van Kensington Palace heeft tegen het Franse persbureau AFP gezegd dat Kate nog geen twaalf weken zwanger is. Het echtpaar voedt de kinderen grotendeels zelf op, wat ingaat tegen de traditie van het Britse koningshuis. „Ik neem mijn verantwoordelijkheden serieus", aldus prins William eerder in een interview. „Als ik geen tijd aan mijn kinderen besteed, maak ik me zorgen om hun toekomst." Troonopvolging Prins William is, na zijn vader prins Charles, tweede in de lijn van troonopvolging. De nieuwe loot zou de vijfde zijn om konin gin Elizabeth (91) op te volgen. bizarre verhaal over een moeder die zo'n 150.000 euro studie financiering van haar zoons achter over drukte, heeft de rechter de kant van de kinderen ge kozen. De rechter gaat ervan uit dat zij niks van het in halige gedrag van hun moeder wisten. DUO, de rijks dienst die de studie financiering over maakt, maant de drie zoons nog steeds de studie schuld af te lossen. De zoons hebben echter steeds volge houden nooit stu diefinanciering te hebben aange vraagd. Uit de uit spraak blijkt dat de moeder voor een van haar zoons tus sen 2004 en 2012 maximale bedragen aanvroeg voor stu dies aan de Saxion Hogeschool en de Universiteit Twente. De jongen hoorde daar naar eigen zeg gen pas van in 2016, toen de studie schuld al tot 57.000 euro was opgelopen. Hij alarmeerde ver volgens zijn twee broers. De moeder heeft tegenover een van de broers schuld bekend, blijkt uit de rechtszaak. DUO gaat in hoger beroep. dinsdag 5 september 2017 GO 1 —John van Veen, Jong Leren Prins George en prinses Charlotte krijgen een broertje of zusje. FOTO ROBIN UTRECHT ENSCHEDE In het

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 5