Noord-Korea heeft nog meer vuurwerk in petto 3 dgn Nijmegen**** 69.- s 4 Ouders die op hoge poten het klaslokaal binnenstormen, omdat ze een probleem hebben met de leraar. Het komt zo vaak voor, dat basisscholen een gedrags protocol voor ouders opstellen. mMMmmmjwtk*. 1 i 1. GEDRAGSREGELS OUDERS Negen rakettesten voerde Noord- Korea sinds april van dit jaar uit. Een raket vloog zelfs over het noorden van Japan heen, en het af gelopen weekeinde testte het re gime van Kim Jong-un een water stofbom. Kenners verwachten een dezer dagen op zijn minst een nieuwe proef met een intercontinentale raket. Dat laatste dan ter gelegen heid van de herdenking van de stichting op 9 september 1948 van de Democratische Volksrepubliek Korea. Kortom Noord-Korea heeft waarschijnlijk nog meer vuurwerk in petto waar de wereld van zal schrikken. Dat niet iedereen nog langer meegaat in het gewaagde poker- spel van Kim Jong-un, is eveneens duidelijk. Pyongyang gokt op erkenning van Noord-Korea als kernmacht, en daarna op het afbouwen van sancties in ruil voor afspraken over het niet ge bruiken van die bewezen Noord- Koreaanse slagkracht. De Amerikaanse ambassadeur bij de Verenigde Naties, Nikki Haley, ziet het toch anders en stelde gisteren dat de Noord- Koreaanse leider Kim Jong-un 'smeekt om oorlog'. De Verenigde Staten zijn niet op uit op een mili taire confrontatie, zei ze, 'maar ons geduld is niet oneindig'. Haley nam het woord tijdens weer een speciale vergadering van de Veiligheidsraad van de Verenigde Naties. Het was de tweede spoedzitting binnen een week. Volgens Haley hebben de sancties tegen Noord-Korea, die sinds 2006 van kracht zijn, niet ge werkt. „We hebben lang genoeg deze weg bewandeld. Er is geen al ternatief meer. 24 jaar van halve maatregelen en gefaalde gesprek ken zijn genoeg." i De laatste explosie was krachtiger dan de atoombom op Hiroshima VN-baas António Guterres riep op tot 'passende maatregelen' tegen Noord-Korea vanwege de laatste proef. Dat betekent meer sancties. Hij waarschuwde de landen in de Veiligheidsraad kalm te blijven en zei dat oplopende spanning 'mis verstanden, misrekening en esca latie' kunnen brengen. Wat dat laatste betreft, deed de Amerikaanse president Donald Trump weer een duit in het zakje met een dubbelzinnige tweet. Dit keer was die gericht aan de Zuid- Koreaanse regering: 'Zoals ik ze (de Zuid-Koreanen, red.) al zei, hun vredesgepraat helpt niet, ze (de Noord-Koreanen, red.) begrij pen maar één ding'. De Noord-Koreaanse staats televisie bevestigde zondag jui chend dat een succesvolle test was uitgevoerd met een waterstofbom. Die zou zo compact zijn, dat ze op een intercontinentale raket kan worden gemonteerd. Het was de zesde kernproef van Noord-Korea sinds 2006 en de krachtigste ooit. Volgens Ameri kaanse geologen veroorzaakte de explosie een aardbeving met een kracht van 6,3 op de schaal van Richter. Militaire experts noem den de laatste explosie al krach tiger dan de atoombommen die door de Amerikanen in 1945 wer den afgeworpen boven de Japanse steden Hiroshima en Nagasaki. China heeft er bij Noord-Korea weer op aangedrongen te stoppen met 'onjuiste acties'. Alle betrok ken partijen zouden akkoord moe ten gaan met China's voorstel om het Noord-Koreaanse raket programma op te schorten, gelijk tijdig met de militaire oefeningen van de Amerikanen en Zuid- Koreanen, klonk het. De partijen moeten daarna snel de dialoog aangaan, vond de Chinese VN- ambassadeur Liu. Hij waar schuwde nog dat China 'nooit chaos of een oorlog zal toelaten op het Koreaanse schiereiland'. Zesde kernproef Noord-Korea 1998 Vrijwel elke basis school heeft inmid dels gedragsregels voor ouders opge steld, meldt de Alge mene Vereniging Schoolleiders. „Die geven een leraar handvatten en scheppen duidelijkheid", ver klaart voorzitter Petra van Haren. Zodra een ouder tijdens de les verontwaardigd een klaslokaal binnenrent om verhaal te halen over een probleem met zijn of haar kind, kan een leraar zeggen daar graag na schooltijd over door te praten. Van Haren: „Dan is dat een standaardregel en hoeft de leraar zichzelf niet te verdedigen. Zo doet de school dat gewoon." In de protocollen staat omschre ven wat de basisscholen scharen onder de noemer ongewenst en dus verboden gedrag: vloeken en schelden, bedreigen, discrimeren of leraren aanspreken in het bijzijn van leerlingen of andere ouders en met 'een zeer negatieve gespreks- houding de leerkracht van zijn of haar gedachtegang op de hoogte 3 dagen Eindhoven Groningen diner www.Zoweg.nl/dagblad of 0900-2359693 70cpg incl. diner 1 dinsdag 5 september 2017 GO Noord-Korea tart de wereld met rakettesten. En niemand die dictator Kim Jong-un tot de orde kan roepen. „Hij smeekt om oorlog." Bob van Huët Rotterdam/New York Magnitude kernproeven 5,1 5,1 5'3 2006 '09 '16 '16 '17 Test waterstofbom 3 sfept: 2017 J X Punggye-ri Testgebied kernproeven 1 Tonghae Kernproeven en raketlanceringen Korteafstandsraket (tot 800 km) Middellangeafstand 5500 km) S Langeafstand 5500 km) Raket met onbekende reikwijdte Kernproef Sohae Sinpo Yongbyon Nucleair complex lanceerbasis Pyongyang NOORD-KOREA Wonsan ZUID-KOREA Seoel 1 0509171 BRON AFP, APA '04 '06 '09 '11 '14 '17 Gij zult niet schelden op de leerkracht Ellen van Gaaien Rotterdam/Well 3* Hampshire-Parkzicht Eindhoven (8,5) 3* Hampshire Plaza Groningen (8,0) 2 nachten incl. ontbijtbuffet 2 nachten incl. ontbijtbuffet Inclusief borrelplank ^kO50 lx diner (dagschotel) CO Gratis wifi en parkeren Gratis zwemmen wifi J** Prijs per persoon o.b.v. 2 personen en beschikbaarheid, exclusief reserveringskosten en toeristenbelasting Als antwoord op de Noord-Koreaanse testen, vuurde Zuid-Korea gisteren een raket af. foto photo news Gelegen in een heuvelachtige omgeving op slechts 5 minuten van Nijmegen. 2 nachten in 4* Fletcher Parkhotel Val Monte (8,0) 2 keer uitgebreid ontbijtbuffet 1 keer een 3-gangendiner Gratis parkeren, wifi, zwemmen en wandelroutes Voor maar:

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 4