3 Erectieproblemen Een penis is niet alleen nuttig voor de gebruikelijke activiteiten, hij waarschuwt ook als je ziek bent. Het is een slim orgaan, zegt uroloog en seksuoloog Cobi Reisman. „De penis is de antenne van het hart." Luister dus goed naar uw ge slachtsorgaan, zegt Reisman. Het kan alarmeren. Het werkt, anders gezegd, als een kanarie in de kolenmijn. Of zoals Reisman het verwoordt: „De penis is de antenne van het hart. Dat heeft een dubbele betekenis. Ener zijds kan het een symptoom van een hartkwaal aangeven, anderzijds werkt de penis ook niet optimaal als het met het hart emotioneel gezien niet goed gaat." Buikvet Nog een signaal. Een erectiestoornis kan ook wijzen op een tekort aan tes tosteron, in de volksmond een mannenovergang. Reisman ziet steeds meer mannen met een laag testoste ron. Het uit zich in moeheid, weinig zin in V vrijen, minder baard groei, pijnlijke spieren bij pogingen tot trainen en dus erectieproblemen. De oorzaak is vaak duidelijk zichtbaar: te veel buikvet. „Buikvet is niet alleen maar vet, het is ook hormonaal actief. Simpel gezegd: testos teron wordt gemaakt uit cholesterol. Maar als er veel buikvet zit, zet een enzym het cho lesterol om in het vrouwelijke hor moon oestrogeen en niet in testoste ron. Het onderdrukt de eigen testos- teronproductie." Deze mannen krijgen van Reisman doorgaans testosteronsupplementen en het advies te sporten en af te val len. Verliest hij gewicht dan worden de testosteronpillen afgebouwd. De bedoeling is dat het lichaam de pro ductie van het mannenhormoon weer overneemt. Reisman gaat er eens goed voor zit ten. Hij leunt achterover en hij legt in zijn stem iets van bewondering. We ten mensen eigenlijk wel dat de pe nis een slim orgaan is? Kent iedereen de buitengewone kwaliteiten van het mannelijk geslachtsorgaan? En die van het vrouwelijke trouwens ook, want 'het mechanisme en de wer king is hetzelfde'. Het slimme zit hem in de bloed- toevoer. „Kijk, als je loopt, stroomt er meer bloed in de benen, maar er gaat evenveel uit, dat is de circulatie. Bij de penis en de clitoris in opgewonden toe stand werkt dat anders. Door de bloedtoevoer ontstaat een zwelling. Er loopt meer bloed in dan dat eruitgaat. Het zijn de enige twee organen in het mense lijk lichaam die dat doen. Dat noem ik slimme organen."Maar juist omdat alles zo precies staat afgesteld, werkt het vaak niet naar behoren. Tussen de 20 en 40 pro cent van de mannen heeft erectie problemen en ongeveer 10 tot 15 pro cent heeft geen zin in seks, al is dit laatste volgens Reisman minder goed onderzocht. Dat fenomeen overstijgt de slaap kamer. Mannen schamen zich. Ze veranderen soms ook, zegt de uro loog. Ze isoleren zich, ontwijken in timiteit. Hun partners worden er on zeker van. „Ze denken vaak: Hij vindt mij niet meer aantrekkelijk. Of: Mis schien heeft hij een ander. Of: Ik ben niet leuk genoeg. Het geeft veel span ning in een relatie." Veel stellen vermijden daardoor niet alleen seks, maar ook intimiteit. „De man denkt: Als ik ga knuffelen en zoenen, denkt mijn geliefde dat ik seks wil, maar ik kan het niet. De partner begint daarom ook maar niet met intimiteiten, want 'dan denkt hij dat ik seks wil en hij heeft een pro bleem'. Ze denken dus voor elkaar." Injectie Het duurt gemiddeld een jaar voor dat mannen met erectieproblemen naar een arts stappen. „Mannen pra- Vaatproblemen manifesteren zich eerst bij de kleine bloedvaten. Bij de penis dus ten met zo ge makkelijk over dat wat niet goed gaat. Maar wachten met zoeken naar een oplos sing bouwt de spanning op. Lukt-het-wel-lukt-het-niet is funest voor de erectie." De uroloog en seksuoloog kan naar eigen zeggen bijna alle mannen helpen aan een (betere) erectie. Meestal met pillen en een goede be geleiding bij het gebruik ervan. Soms met injecties, een vacuümpomp of een operatie. Gecombineerd met een aangepaste leefstijl lossen deze reme dies de meeste erectieproblemen op. Overigens wordt het voorstel om injecties in de penis te zetten door gaans niet met gejuich ontvangen. „Ik begin altijd over diabetespatiën ten, die moeten ook insuline spuiten. Een injectie in de penis voelt het zelfde als in de buik, geen man ge looft het, maar het is echt waar." Een injectie werkt uitstekend vol gens Reisman. Er zit een combinatie van middelen in die leiden tot een versterkte bloeddoorstroming naar de penis. Binnen tien minuten staat hij. „Als iemand bang is voor de in jectie, kan hij een vacuümpomp ge bruiken. Dat werkt ook, maar het geeft een ander gevoel, want het zuigt het bloed naar de penis toe. De penis voelt dan raar aan, een beetje koud. Mannen moeten dat overigens niet met een stofzuiger uitproberen. Dergelijke curiositeiten gebeuren, ja." Reisman is nog lang niet op de penis uitgekeken, alles behalve. „Ik behandel niet alleen de penis, ik be handel niet alleen de prostaat, ik behandel de persoon. Geloof mij, als je alleen de penis gaat behandelen, leidt dat gegarandeerd tot teleurstel lingen." dinsdag 5 september 2017 GO den op de buik, laten opbollen en rustig uit blazen. Niet te veel na denken! Pas als ik me dieper ontspan, voel ik de trillingen van binnen. Wat er precies gebeurt, laat zich moeilijk uitleg gen. Maar dat er wat gebeurt beaam ik. Geen idee of mijn chakra's doorstromen, maar ik loop stressvrij de deur uit. Thuis werkt de ses sie door. Niet te veel denken, meer voelen. Daniëlla Elshof Sfeer in de sessie Mandala's, foto's van leermeester Lama Gangchen Rinpoche en wierook. Je vergeet snel dat je in Apeldoorn bent. Heb je er niets mee? Je kunt altijd je ogen sluiten en je overge ven aan de klanken. Ontspannend Mijn spanningen ver dwijnen. Of je wilt of niet, resonantie valt niet tegen te houden. Te veel weerstand werkt averechts. Toe laten dus maar, zelfs al word je er mis schien lacherig van. Kwaliteit van behandelaar Persoonlijke aandacht, heldere coaching: blijf niet hangen in je eigen praktische bezwaren. Vind je aanrakingen lastig? Voelt het on gemakkelijk, geef het aan. Prijs kwaliteit 95 euro voor een uur. Lichaam en geest varen er wel bij. Ohmpunctuur duurt met intake twee uur en kost dan 145 euro. Zorgverzekeraars ver goeden het niet. ohmpunctuur.nl Eind oordeel Wat een heerlijke luxe! Resonantie valt niet tegen te houden, fotoshutterstock Dit doet buikvet met je jongeheer 44 Uroloog Cobi Reisman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 47