tnii "i i 5 Ondanks het einde van het hoogseizoen is De Vogel nog niet verlaten De zomervakantie is voorbij, maar het campingleven is dat nog niet. Bij recreatiecentrum De Vogel in Hengstdijk wordt genoten van de laatste zonnestralen. i en rondje over het uit gestrekte terrein van recreatiecentrum De Vogel bij Hengstdijk I geeft meteen een va kantiegevoel. De nog warme wind blaast de eerste herfstblaadjes over het pad. De konijnen, die de hele zomer zijn vertroeteld en geaaid, doen een dutje. En eekhoorns springen vrolijk rond. Het is er aangenaam rustig, maar verlaten is de camping niet. Campinggasten maken een wandeling, drinken koffie bij de cafetaria waar mede werkster Mirjam even tijd maakt voor een praatje of nemen een duik in het binnenzwembad. Er is alleen één groot verschil met de afgelopen weken: de speeltuin is leeg, er is geen rij bij de glijbaan in het zwembad, het geratel van fietsjes en steppen ontbreekt en er Ik ben hier graag aan het begin en eind van het seizoen galmen geen hoge kinderstemme tjes door de sanitairgebouwen. De scholen zijn sinds gisteren in het hele land weer bezig, maar het campingleven gaat hier door. De Vogel, de grootste camping in Oost- Zeeuws-Vlaanderen, is het hele jaar open en heeft honderden plaatsen voor caravans, tenten en campers en verhuur- en groepsaccommoda- ties. Ook mensen uit de buurt ko men voor de binnenspeeltuin, ho reca en het zwembad. Vijfhonderd mensen hebben een vaste plek en verblijven er regelma tig. Sommige campinggasten ko men juist graag aan het einde van de zomer. Zoals Noëlla Vercamer uit het Belgische Wervik. Zij is en kele maanden per jaar op de cam ping te vinden en merkt heel goed dat de scholen weer begonnen zijn; haar stacaravan staat pal naast een speeltuin. De bedrijvigheid vindt ze gezellig, maar ze geniet nu mis schien nog wel het meest. „Ik ben hier graag aan het begin en het eind van het seizoen. Nu kun je hier heerlijk wandelen, de sfeer is gezel lig en met de andere buren drinken we wel eens een glaasje." Ook Nancy Heusdens uit Hulst geniet bij haar caravan van de laat ste zonnestralen. Haar kinderen van acht en tien jaar zijn in België weer op school begonnen. Na twee maanden onbekommerd zwem men en spelen op de camping. „Ze moesten echt afkicken dat ze hier niet meer naar het animatieteam konden", lacht ze. „Ik ben hier graag, we komen zo vaak we kun nen. De kinderen komen hier ook nog vaak zwemmen en ik zit bij de kaartclub." Zelfs konijn Pluche heeft er de hele zomer in zijn hokje 'gekampeerd.' Een paar 'straten' verderop genie ten ook Rudi Vandevelde en zijn partner Linda uit Sint-Niklaas van de rust. „We zijn hier sinds april en komen al voor het achtste jaar", ver telt Rudi. „We hebben deze straat bewust uitgezocht omdat hier meer mensen van onze leeftijd staan en het rustig is. Als het weer het toelaat, komen we naar hier." Voor eigenaresse Mieke van den Bosch is het nu ook kalmer, tot vrij dag. „Dan komen er weer veel vaste gasten." Het animatieprogramma is klaar, maar in de weekenden zijn er nog activiteiten. Daarnaast worden alweer voorbereidingen voor het nieuwe seizoen getroffen, dat eind maart begint. „Er wordt gesnoeid en gras ingezaaid op de kampeer- plekken, de grote schoonmaak wordt gehouden en we inventarise ren de reparaties." Ook de gevon den voorwerpen worden uitge zocht. „Dat zijn er een heleboel. Spullen uit de gehuurde accommo daties sturen we op en de rest be waren we nog vier weken." dinsdag 5 september 2017 PC Campingleven gaat gewoon door Sophie Stockman Hengstdijk - Noëlla Vercamer, campinggast D' De camping van Recreatiecentrum De Vogel lijkt uitgestorven, maar is dat zeker niet. Alhoewel er minder kinderstemmen klinken, gaat het campingleven van veel (vaste) gasten gewoon verder, fotosboaztimmermans Rudi Vandevelde en partner Linda hebben bewust een rustig 'straatje' uitgekozen met leeftijdsgenoten. Nancy Heusdens is nog met konijn Pluche op de camping, als haar kinderen op school zitten. Noëlla Vercamer houdt van bedrijvigheid op de camping, maar ge niet nu misschien nog wel het meest.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 33