Vallende boom vernielt graven in Goes In Times of Fading Light OPENING Beckers blijft ijveren voor alle treinkapers FILM EN IITERATUU COMPE^ 4 www.filmbythesea.nl Brand in woning Motorrijder gewond Brand in garagebox Een omgevallen boom heeft voor flinke schade gezorgd aan een aantal graven in Goes. Op het oude gedeelte van de algemene begraafplaats is een boom boven op een serie oude graven te rechtgekomen en daarbij zijn grafstenen en zerken vernield. Wanneer de boom precies is omgevallen, is bij de gemeente Goes niet be kend. „We zijn er achter gekomen door een be richt op Twitter dat afgelopen weekend is ge plaatst", zegt Joke Boel namens de gemeente. „Het betreft een oude boom die van binnenuit is afgestorven. Gewoon weggerot. Het zou kun nen dat hij tijdens de stormen van ongeveer an derhalve week geleden is omgevallen." De gemeente is begonnen met het weghalen van de boom. Maar een flink deel van de boom ligt nog bovenop de graven. „Het grootste ge deelte is al weggehaald, maar de stronk ligt er nog. Daar zat een wespennest in en dat moet er eerst uit voordat ze hem verder weg kunnen ha len." Hoe groot de schade is aan de graven is ook nog niet bekend. Boel: „Maar de gemeente gaat de schade aan de grafzerken vergoeden." zaterdag 9 september 18.45 uur Met in de hoofdrol Grand Acting Award-winnaar Bruno Ganz Jan Beckers zorgde vlak voor het proces van twee nabestaanden voor consternatie door op zijn Facebookpagina informatie te zet ten over enkele mariniers, die des tijds betrokken waren bij de be ëindiging van de treinkaping bij De Punt. Hij heeft de informatie over de mariniers gisterochtend weer verwijderd, na een artikel in De Telegraaf. „Ik heb geen zin in honderden reacties van boze mensen, die niet precies weten waar het over gaat." Ruim twee weken terug kon digde Beckers aan het bijltje er bij neer te gooien, omdat er verdeeld heid is ontstaan onder de nabe staanden. Maar hij kan zich toch niet losmaken van de kaping, naar de toedracht waarvan hij al jaren onderzoek doet. Het proces dat gisteren begon, is aangespannen door nabestaanden van twee om gekomen treinkapers. Advocate Liesbeth Zegveld denkt te kunnen aantonen dat zij zijn 'geëxecu teerd'. Beckers stelt dat ook twee an dere omgekomen kapers en een overlevende door de mariniers met buitensporig geweld zijn te gemoet getreden. Hij vindt ook dat niet alleen de Staat verant woordelijk is voor de manier waarop de treinkaping is beëin digd, maar ook de mariniers per soonlijk. „Als jij op straat of in een café iemand doodschiet, ben je daar voor verantwoordelijk. In een trein geldt dat net zo goed." Om die reden vindt Beckers ook dat hij niet te ver ging toen hij in formatie over enkele mariniers op Facebook zette. „De informatie die ik plaatste, kan iedereen ge woon op internet vinden. En ik heb alleen initialen gebruikt en balkjes over de ogen gezet." De onderzoeksjournalist is blij dat het proces over De Punt is begon nen. Hij verwacht dat de aandacht voor de zaak er voor zorgt dat raadslieden ook procedures voor de overlevende treinkaper en na bestaanden van twee andere ka pers willen aanspannen. 112 NIEUWS dinsdag 5 september 2017 Willem Adriaansens Goes Onderzoeksjournalist Jan Beckers uit Vlissingen blijft zich inzetten voor een overle vende Molukse treinkaper en nabestaanden van twee an dere Molukse kapers, die trein- passagiers gijzelden nabij het Drentse De Punt in 1977. René Hoonhorst Vlissingen Jan Beckers, foto ruben oreel BIERVLIET Aan de Huge- vlietstraat in Biervliet heeft gisterochtend brand ge woed in een vrijstaande woning. De brandweer rukte uit met twee tankau tospuiten, een waterwagen en een hoogwerker. Toen de eerste tankautospuit ar riveerde, werd de melding uit voorzorg verhoogd naar 'middelbrand'. Het vuur was snel onder controle, waarna de woning kon worden geventileerd. De stichting Salvage werd in geschakeld om de gedu peerden te ondersteunen. NIEUWDORP Bij een onge luk op de Europaweg-Oost bij Nieuwdorp is zondag middag een 27-jarige man uit Ovezande gewond ge raakt. Hij botste tegen een auto, die werd bestuurd door een 35-jarige Vlissin- ger. Die zat onder invloed van alcohol achter het stuur. De motorrijder wilde rechtdoor rijden en de au tomobilist maakte vermoe delijk een manoeuvre waar door de motorrijder tegen de linkerkant van de auto klapte. De motorrijder kwam ten val en raakte ge wond. Hij werd met een snijwond, een bekkenfrac tuur en verbrijzelde pols naar het ziekenhuis ver voerd. KRABBENDIJKE De brandweer van Kruiningen is gistermiddag rond half zes uitgerukt na de mel ding van een brand in de Nieukerckestraat in Krab- bendijke. Het bleek te gaan om een brand in een garagebox in de Nieukerckestraat. Omdat het vuur dreigde over te slaan naar andere garageboxen, werd de mel ding opgeschaald naar 'middelbrand', wat onder meer inhoudt dat een tweede tankautospuit en een officier van dienst op weg worden gestuurd. Korte tijd nadat de brand weer was gearriveerd, kon het sein 'brand meester' al worden gegeven. Een aantal graven is flink beschadigd, fotomarcelledavidse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 32