De tijdrit is en blijft een wapen 25 WIELRENNEN VUELTA Horner prijst Daniel Ricciardo öank V.D. Poel kiest voor de modder UITSLAGEN Etappe 16 wsm Met nog zes etappes te gaan doet Wilco Kelderman (26) volop mee in de strijd om het podium in de Vuelta. Waarom lukte dat voorheen niet en nu wel? zich niet wilde opofferen voor Kelderman. Hij heeft niet de bravoure van Dumoulin. Kelderman is intro vert, voor veel ploegmaten lastig te peilen. Hij liet tegenover de lei ding van zijn vorige ploeg lang weinig tot niets los over rugpro blemen. Maar ook Kelderman weet precies wat hij wil. Extreem gedreven en professioneel, noe men ze hem binnen Sunweb. Zo geeft hij vrijwel al zijn interviews zittend. Afgelopen zondag wan delde hij met de pers in zijn gevolg net zo lang tot hij een trapje had gevonden om daarop zijn verhaal te doen. De reden mag duidelijk zijn. Na alle tegenslagen koestert hij nu zijn topvorm. KELDERMAN hij zegt baat te hebben bij een hel dere planning. „Ik heb mijn vertrouwen terug gevonden", zegt Kelderman. „Ik kan best lang blijven hangen in te leurstellingen. Dat is lastig als een seizoen niet loopt zoals je wilt en het er steeds niet uitkomt." Toch zien ze dit jaar bij Sunweb óók zijn veerkracht. In maart brak hij zijn wijsvinger en in de Giro opnieuw, omdat hij tegen een stilstaande motor opknalde. Hard trainde Kel derman door, wetend dat de Vu elta nog zou volgen. Veelzeggend was zijn reactie bo venop Calar Alto, waar hij vierde werd. Of hij blij of opgelucht was? „Opgelucht", zei Kelderman. „Het is heerlijk om eindelijk weer goed gevoel te hebben." Hij gelooft hei lig in een topnotering in Madrid en laat zich ogenschijnlijk door niets of niemand afleiden. Ook niet toen de ploegleiding besloot om knecht Warren Barguil naar huis te sturen, nadat de Fransman Het was niet de vraag of Wilco Kelderman ooit mee zou doen voor het podium in de grote ronde, maar wanneer. Bergop meekun nen met Chris Froome, Alberto Contador en Nairo Quintana was voor Wilco Kelderman al snel van zelfsprekend. Terwijl vele volgers in 2014 omversloegen van verba zing haalde de twintiger zelf zijn schouders op. Hij kon met zijn lange, dunne lijf alles. Een begenadigd klimmer én tijdrijder met de kwaliteiten om hoge ogen te gooien in het ron- dewerk. Voor de duvel niet bang, zo schetsten veel mensen hem destijds. Maar dat ongevreesde was toen het Kelderman op de fiets ei genlijk altijd voor de wind was ge gaan. Toen het de verkeerde kant op begon te waaien, bleek ook hij een gevoelige man met twijfels. Zijn imago veranderde daardoor ook van het zelfverzekerde topta lent zonder angst tot de wielren ner waar altijd 'wel iets mee is'. Goh, wat zat het vaak tegen na zijn definitieve doorbraak tussen de wereldtop. Na zijn zevende plaats in de Giro en een vierde plaats in het Critérium du Dau- phiné trok hij in hetzelfde jaar ook nog naar de Vuelta. Toen kopman Robert Gesink vervroegd de koers verliet, wilde Kelderman het klas sement eigenlijk laten lopen. Hij voelde niet de kracht om de top 10 te halen, toch haalde de leiding van Belkin hem over om door te knokken. Hij eindigde op de veer tiende plaats, maar gaf aan het be gin van het daaropvolgende jaar aan dat hij een grens over was ge gaan. Ook daarna maakte hij de ver keerde keuzes. Tweemaal werd de Tour een teleurstelling, in Parijs eindigde hij als 79ste en 32ste. Af gelopen winter verruilde hij Lotto-Jumbo voor Sunweb. Bij die ploeg bevalt hem de duidelijkheid, dinsdag 5 september 2017 AUTOSPORT De Grand Prix van Italië liep voor Max Verstappen uit op een sof door een vroege lekke band, maar zijn Australi sche teamgenoot Daniel Ricciardo verging het heel wat beter. Hij startte vanaf plek zestien en eindigde als vierde. Teambaas Christian Horner van Red Bull zwaaide Ricciardo alle lof toe. „Hij kan als de beste inhalen. Net laat ge noeg afremmen en er dan voorbij gaan in de bocht, dat doet hij fenomenaal", zei de Brit na de race op Monza. In tegenstelling tot Verstappen, die al zes keer uitviel, haalt Ricciardo meestal wel de eindstreep. Kelderman laat zich door niemand afleiden COffe /7sinn J MOUNTAINBIKE De wieler- wereld trekt aan hem, zijn prestaties de afgelopen maanden op de weg waren indrukwekkend, maar Ma- thieu van der Poel (22, foto) trekt zijn eigen plan en laat het klassieke voor jaar komend seizoen links liggen. Na zijn crosssei zoen kiest van der Poel niet voor de weg, maar geeft ruim baan aan zijn ambities op de mountainbike. Zijn grote doel: een medaille op de OS van 2020 in Tokio. „Die Spelen lijken me haal baar. Voor mij zal het mak kelijker zijn om op de mountainbike naar Tokio te gaan dan op de wegwed strijd. Zeker als ik kijk naar de medaillekansen." TENNIS New York (VSt). US Open. Mannen, vierde ronde: Querrey (VSt/17) - M. Zverev (Dui/23) 6-2 6-2 6-1, Nadal (Spa/1) - Dolgopolov (Oek) 6-2 6-4 6-1. Mannen dubbelspel, derde ronde: Haase/Middelkoop (Ned) - Dar cis/Sela (Bel/lsr) 7-6 (2) 6-3, Konti- nen/Peers (Fin/Aus) - Cabal/Mayer (Col/Arg) 6-3 6-4, Rojer/Tecau (Ned/Roe) - Dodig/M. Granollers (Kro/Spa) 6-4 6-3. Vrouwen, vierde ronde: Kvitova (Tsj/13) - Muguruza (Spa/3) 7-6 (3) 6-3, Ka. Pliskova (Tsj/1) - Brady (VSt) 6-1 6-0, V. Williams (VSt/9) - Suarez (Spa) 6-3 3-6 6-1, Sevastova (Let/16) - Sjarapova (Rus) 5-7 6-4 6-2, Kvitova (Tsj/13) - Muguruza (Spa/3) 7-6 (3) 6-3. Vrouwen dubbelspel, derde ronde: Hradecka/Siniakova (Tsj) - Bertens/Larsson (Ned/Zwe) 6-1 6-3. VOETBAL Europese WK-kwalificatie. Groep C: Azerbeidzjan - San Ma rino 5-1 (2-0): Ismayilov 1-0, Abdul- layev 2-0, Ismayilov 3-0, Cevoli (ed) 4-0, Palazzi 4-1, Sadygov 5-1. Groep E: Armenië - Denemarken 1-4 (1-2): Koryan 1-0, Delaney 1-1, Eriksen 1-2, Delaney 1-3, Delaney 1-4. Logrono 375 m 27,9 km Madrid Los Arcos Torres Del Rio Viana Logrono 27,9 km De derde week van de Vuelta begint met een tijdrit over 40 km. De snelste tijden zullen rond de 50 minuten liggen. START Circuito de Navarra Starttijden top 12 klassement 16:30 Kruijswijk 16:32 DeLaCruz 16:34 Poels 16:36 Contador 16:38 Woods 16:40 Aru 16:42 Lopez 16:44 Chaves 16:46 Kelderman 16:48 Zakarin 16:50 Nibali 16:52 Froome klimmer kan een ideaal mikpunt vormen. Op dat soort mannen wil Kelderman vandaag veel tijd winnen en wellicht kan hij ook tijd terugpakken op Zakarin en Vincenzo Nibali. Zijn tijdrit is al tijd een wapen geweest. Zijn laatste lange tijdrit reed hij wel alweer een flinke tijd terug: in de Tour van vorig jaar. „Maar tijdrij den verleer je niet", zegt ploeg leider Arthur van Dongen. „Met deze vorm ben ik ervan over tuigd dat hij goed gaat rijden." Pim Bijl Logrono Op zijn rustdag trok Wilco Kel derman gisteren naar het tijdrit parkoers. Samen met ploeglei der Arthur van Dongen en trai ner Adriaan Helmantel verkende hij de 40,2 kilometer door Lo grono. Hij wil vandaag een slag slaan. Zondag treurde Kelder man niet lang dat hij zijn derde plaats aan llnoer Zakarin moest afstaan. Nu start de Colombiaan Esteban Chaves voor hem in de tijdrit. „En dat is geen nadeel", zei hij al. De Colombiaanse ras waar hij vierde werd. foto cor vos Algemeen klassement: 1. Froome 62.06.25, 2. Nibali (Ita) 1.01,3. Zakarin 2.08,4. Kelderman 2.11,5. Chaves 2.39, 6. López 2.51, 10. Poels 5.22,12. Kruijswijk 8.08. 0 050917/tu 9 16 27 40,2 km klassement, in actie op de Calar Alto Wilco Kelderman, vierde in het

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 25