Pr Jan Smit: Oranje staat er hondsberoerd voor, maar er 22 Vrijwel kansloos is Oranje voor het WK in Rusland, maar nog één maand heeft bondscoach Dick Advocaat om het strohalmpje wat steviger in de grond te planten. Een hels karwei, dus wat hulp kan geen kwaad. Vijf vleugjes hoop. Kort 1 Janssen niet nodig in CL Tottenham Hotspur heeft Vincent Janssen (foto) niet nodig voor de Champions League. De Londense club heeft de Neder landse spits niet ingeschreven voor het Eu ropese clubtoernooi. De nieuwe aankoop Fernando Llorente en de spitsen Harry Kane en Son Heung-min kregen de voorkeur bo ven Janssen. De 23-jarige Nederlandse inter national moest zich vorig seizoen al tevre den stellen met voornamelijk invalbeurten. Spanje verdenkt ManCity De Spaanse voetballiga wil dat de Europese voetbalbond UEFA ook onderzoek doet naar de financiële huishouding van Manchester City, dat eigendom is van rijke investeerders uit Abu Dhabi. Voorzitter Javier Tebas van La Liga heeft de UEFA daarover een brief ge schreven. De UEFA kondigde vorige week aan Paris Saint-Germain financieel onder de loep te nemen. De twee clubs zouden vol gens La Liga in strijd handelen met de regels van 'financial fair play'. Ophef over Duitse leuzen Duitse voetbalfans hebben vrijdag tijdens het WK-kwalificatieduel met Tsjechië voor opschudding gezorgd wegens het aanheffen van onder meer nazileuzen en het uiten van beledigingen richting de Duitse internatio nal Timo Werner. In Duitsland is daarop met afschuw gereageerd, maar een woord voerder van de politie in Praag verklaarde gisteren dat er geen arrestaties zijn verricht. „Ik hoor dit nu voor het eerst", luidde zijn verklaring. Villa valt weer weg De terugkeer van de David Villa (35, foto) in het Spaanse elftal is van korte duur geweest. De topscorer aller tijden van Spanje (59 doelpunten in 98 interlands) is geblesseerd geraakt aan zijn hamstring en kan niet mee doen in de WK-kwalificatieduel met Liech tenstein. Villa maakte na een afwezigheid van drie jaar een verrassende rentree. Quote van de dag 'Ik zit al zolang bij de club. Dus er waren twijfels.' Ridder Reus Sparta Toch nog heel even over dat twitterfilmpje van Ruud Gullit, de bijzaak die even een hoofdzaak leek te worden, meteen na afloop van Nederland- Bulgarije (3-1). De KNVB stuurde gistermiddag een heus communiqué uit over de kwestie, waarin de lucht werd ge klaard, en waarin de assistent- bondscoach zelf verklaarde uit 'en thousiasme' te hebben gehandeld. Eind goed, al goed, zo vond ook Dick Advocaat. Zand erover. Tra lala. We kunnen cynisch doen over zo'n doorzichtig officieel state ment, en natuurlijk speelde Oranje geen 'fantasticgamel', zoals Gullit in het filmpje beweerde. Maar toch: was het enthousiasme van Gullit zo totaal onbegrijpelijk? En even los van het twittergedoe zelf: was het zo vreemd dat Advo caat best tevreden was na de zege op Bulgarije? Ga maar na: drie dagen eerder was het Nederlands elftal nog een WK-KWALIFICATIE GroepA Stand zielloos hoopje ellende, na één van de grootste veegpartijen uit de ge schiedenis van Oranje. De 4-0 te gen Frankrijk, de kansloze manier waarop ook, de hoon en de verne dering die volgden. Probeer dan nog maar eens een weerbaar, win nend elftal te boetseren in zo'n zestig uur tijd. Tegen een Bul gaarse ploeg die niets te verliezen heeft, een team dat net knap van Zweden heeft gewonnen en dat helemaal niet zo'n beroerde kwali ficatiereeks afwerkt. Advocaat en Gullit voelden daarom na de zege in Amsterdam bovenal opluchting. Het zwaarge wonde hoopje spelers had mis schien niet geweldig gespeeld, het had in elk geval de rug gerecht - en verdiend gewonnen bovendien. Zeer waarschijnlijk is het te laat, maar de twee duels tegen Frank rijk en Bulgarije maakten daarom ook veel duidelijk over de nabije toekomst. Onderweg naar de twee resterende wedstrijden tegen Wit- Rusland (7 oktober) en Zweden (10 oktober) staat Oranje er hondsberoerd voor, maar er vallen ook wat wijze lessen te trekken. Wie Jan Smit zegt, zegt Heracles. Zegt kunstgras. Natuurlijk ging het gistermiddag na zijn benoeming meteen over één van de hete hang ijzers in het Nederlandse voetbal. Smit zou Smit echter niet zijn als dinsdag 5 september 2017 GO VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL Arsène Wenger heeft getwijfeld of hij wel moest bijtekenen als trainer van Arsenal, zo zei hij op de Franse televisie. 12 Simon Kelder is benoemd tot bondsridder van de KNVB. De Rotterdam mer was vanaf 2012 lid van de raad van com missarissen van de natio nale voetbal bond en zit niet in het nieuwe toezichtsor- gaan van de KNVB. 201 Voetballer Marco Reus (foto) ont breekt in de CL-selectie van Borussia Dortmund. Coach Peter Bosz verwacht dat de kruis bandblessure tot het voorjaar van 2018 duurt. Sparta Rotter dam heeft de Duitse voetbal ler Nick Proschwitz (30) ingelijfd. De aanvaller heeft een con tract voor één seizoen gete kend in Rotter dam. O a <0 Beste Dick, zo houd je de hoop levend Sjoerd Mossou Rotterdam Resterend programma Zaterdag 7 oktober 18.00 uur Zweden - Luxemburg 20.45 uur Wit-Rusland - Nederland Bulgarije - Frankrijk Dinsdag 10 oktober 20.45 uur Nederland - Zweden Frankrijk - Wit-Rusland Luxemburg - Bulgarije gespeeld w g v pt (v-t) 1. Frankrijk 8 5 2 1 17 (15-5) 2. Zweden 5 1 2 16 (18-7) 3. Nederland 8 4 1 3 13 (16-11) 4. Bulgarije 8 4 0 4 12 (13-17) 5. Luxemburg 8 1 (7-17) 6. Wit-Rusland 8 1 5 (4-16) Vreugde bij Quincy Promes en Arjen Robben. Of is het meer de hoop dat Nederland het WK nog kan halen? foto photo news Jan Smit (71) is officieel be noemd tot voorzitter van de nieuwe raad van commissaris sen van de KNVB. De ex-preses van Heracles Almelo moet samen met de nog te benoemen directeur betaald voetbal, Eric Gudde, puin gaan ruimen bij de KNVB. „Langs de zijlijn zitten en commentaar leveren is niets voor mij." Ard Schouten Zeist De nieuwe voorzitter van de rvc van de KNVB, Jan Smit. fotoanp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 22