Mis 'm niet! A Snoeihard als vanouds 21 Theater en Musical magazine Het blijft zoeken naar manieren om bij concerten mala fide tickethandela ren buiten spel te zetten. Taylor Swift oogstte ladingen kritiek met haar 'verifiedfans'-sys teem, waarbij extra merchandise-aan- kopen voorrang bij de kaartverkoop op leveren. Metallica koos een andere manier: net als Radiohead verkocht de band de tickets voor de twee con certen in de Ziggo Dome in Amster dam op naam. Be zoekers moesten bij entree hun legiti matie tonen. Het leidde gister avond tot hinder nissen bij de fans. Kaarthouders die op het laatst besloten niet te gaan, klaag den op Twitter dat ze de naam op hun tickets niet meer aangepast kregen. Ook voor hen werd doorverkoop zo on mogelijk. De extra controle aan de deur - in combinatie met het gebruikelijke fouil leren om veilig heidsredenen- leverde het begin van het concert bo vendien een kwar- tier vertraging op. Maar toen waren alle zorgen ook snel vergeten. De fans zagen de meesters van de metal zoals ze die het liefst zien: spijkerhard. Metal lica heeft met Hard wired... to Self-De struct een fris én op nieuw daverend hard nieuw album gemaakt. Het bood het kwartet de gele genheid het concert te openen met vers werk. Het titelnum mer van het album zorgde meteen voor gebalde vuisten in de lucht en gebrul vanuit de massa. Met een podium dat midden in de uit verkochte Ziggo Dome was gepos teerd, kon Metallica dicht bij zijn trouwe aanhang komen. Op knuffelafstand zou je bijna zeggen als de drie Amerikanen en die ene Deen op drums er - inmid dels allen voorbij de 50 - niet nog steeds zo vervaarlijk uitza gen. Uiteraard: het zwaartepunt van de show lag nog steeds op de songs van het legendarische Black Album (1991), maar Metallica slaagde erin ze tijdens een twee uur lange trommelvliesaanval toch weer de juiste energie mee te ge ven. Taylor en Richard Burton was de break-up zelfs nog korter. Zij waren ruim een jaar gescheiden, toen ze opnieuw een echtpaar werden. Maar: bij beide stellen ging het uiteindelijk alsnog mis. Wat dat betreft kan Brangelina beter een voor beeld nemen aan polderkoppel René en Natasja Froger. Hoewel ze nu gelukkig getrouwd zijn, heb ben ook zij moeilijke tijden gekend. Natasja was in 1997 helemaal klaar met het sterrenbestaan van haar echtgenoot; laat thuiskomen, 's ochtends lang uitslapen. Natasja zocht liefde bij een andere man en het leek het einde van hun huwelijk. „We hebben ge praat en gepraat. Hij heeft brieven geschreven, tientallen", vertelde ze er jaren later over in LINDA. „We hebben het aangedurfd om naar onze eigen rol te kijken en onder ogen te zien waarom het mis was gegaan." Verliefd Of praatsessies en therapie Brad en Angelina ook weer bij elkaar brengen, is de vraag. Maar volgens biograaf Halperin is er wel een enorme stap gezet. „Angelina was heel kwaad na die ruzie. Het ging er erg heftig aan toe. Ik heb met heel veel insiders, familie en vrienden, gesproken. Niemand dacht dat de twee dit ooit zouden kunnen overwinnen. Maar nu heeft zowel Brad als Angelina beseft dat ze samen gelukkiger zijn. Sinds dat moment groeien de twee opnieuw naar elkaar toe. En ze zijn nog steeds erg verliefd op elkaar." RECENSIE dinsdag 5 september 2017 PC Het mooiste aanbod vooreen avondje uit! Woensdag 6 september A Metallica gaat los. foto marcel wagenaar Stefan Raatgever René en Natasja Froger FOTO ANP A Melanie Griffith en Don Johnson fotogetty images A Elizabeth Taylor en Richard Burton fotoafp Artiest: Metallica

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 21