OM: Geen nieuw onderzoek Everink 15 Tweede Kamer na zomerreces heel voorzichtig van start €99, Exclusieve Lezersreizen De ambitie van de 58 pas geïnstal leerde Tweede Kamerleden mag misschien tegen de plinten klotsen, erg veel werk is er niet te verzetten. Na een lang zomerreces nemen de volksvertegenwoordigers vandaag weer hun plek in, maar verwacht vooral geen vuurwerk. Op de agenda prijken deze week kleine debatten, over gedateerde onderwerpen bovendien. En dat blijft voorlopig ook zo. De formatie houdt iedereen in haar greep. Euthanasie, asiel, kli maat, zorg: op bijna alle terreinen zijn onderwerpen voor de zomer controversieel verklaard, een Haags gebruik om het kabinet-in-wor- ding zoveel mogelijk de ruimte te geven om beleid te kunnen uitstip pelen. Zo'n 250 onderwerpen in totaal. Zelfs een kabinetsbrief over tuinbouw lag te gevoelig voor bespreking. Iedere toekomstige oppositiepartij die toch een debat aanvraagt, kan rekenen op verzet van de beoogde coalitie. Nu zullen de Kamerleden van VVD, CDA, D66 en Christenunie zich niet vervelen. Zij dokteren on derling soms kleine brokjes van een toekomstig regeerakkoord uit, zo dat partijleiders Mark Rutte (VVD), Alexander Pechtold (D66), Sybrand Buma (CDA) en Gert-Jan Segers (Christenunie) die sneller kunnen afhameren aan de formatietafel. Een groepje zorg-Kamerleden - D66'ers Vera Bergkamp en Pia Dijkstra, ChristenUnie-lid Carla Dik-Faber, en WD'er Sophie Her mans - kroop vorige week al even bij elkaar, een bord eten op tafel, dossiers voor de neus. Chemours Ook buiten formatieonderwerpen is er nog genoeg te doen, stelt nieuw D66-Kamerlid Jessica van Eijs. Op een van haar terreinen, milieu, liggen bijvoorbeeld vuist dikke rapporten over de affaire bij Chemours. „Genoeg om te lezen dus. Hopelijk hebben we daar in de Kamer ook snel een debat over." Natuurlijk zijn het veelal politiek ongevoelige onderwerpen, geeft ze toe. „Maar er is genoeg te doen bui ten de formatie om." Haar netwerk uitbreiden bijvoorbeeld, met werk bezoeken. „Juist nu heb ik tijd om de diepte in te gaan." Oppositieleden moeten zich wel verbijten, zegt SP'er Michiel van Nispen. „Als er geld uitgegeven moet worden, blokkeren de beoogde coalitiepartijen dat zeker. Ik vind dat niet fraai, want als er geld nodig is in de zorg, hebben de mensen er geen boodschap aan dat er een formatie gaande is." Toch valt er genoeg te halen, stelt hij. Over de veiligheid van gevange- Alsergeld moet worden uitgegeven, blokkeert de beoogde coalitie dat zeker nispersoneel en de interne rotzooi bij het Nederlands Forensisch Instituut kreeg Van Nispen nog tij dens de formatie moties aangeno men. „Dan gaat het er meer om dat ministeries alerter zijn op situaties die niet kloppen. Dat kost geen geld, maar die toezichthoudende taak kan dan beter. Dat is ook belangrijk. Daar zit ik hier ook voor." Een lichtpuntje voor alle nieuwe Tweede Kamerleden die zich toch vervelen: de eerste Prinsjesdag staat vast genoteerd in alle agenda's. Hoewel: ook daar gaan de Kamerle den hoogstwaarschijnlijk niet over debatteren in afwachting van het regeerakkoord van het nieuwe kabinet, dat ergens in de weken daarna zou moeten verschijnen. De familie van Mark de J. blijft heilig geloven in de onschuld van de 30-jarige ex-tenniscoach van Robin Haase, die begin maart 2016 Everink thuis zou hebben dood gestoken. Vorige week werd bekend dat er meer daders bij de moord betrokken kunnen zijn. Dat concludeert althans foren sisch laboratorium IFS, dat op ver zoek van De J.'s familie het dossier bestudeerde. Vooral de manier waarop Eve- rinks linkerhand achter zijn rug lijkt te zijn gedraaid, doet IFS con cluderen dat het veel waarschijn lijker is dat er meerdere daders zijn. Mark de J. beweert al ander halfjaar dat hij onschuldig is, al was hij de avond van de moord bij Everink thuis. Volgens De J. werd hij die avond ontvoerd en zijn de ontvoerders mogelijk de moorde naars. Advocaat Kaarls van De J. vroeg de rechtbank gisteren tijdens een pro-formazitting diverse nieuwe onderzoeken te laten doen. Onder meer naar de dna-sporen, die op de plaats delict en in De J.'s auto zijn gevonden. Ook wil hij dat De J. voorlopig wordt vrijgelaten. Maar het Openbaar Ministerie (OM) wees weer eens op hoeveel bewijs er tegen De J. is. Het OM vindt daarnaast het IFS niet objec tief in deze zaak omdat het IFS wordt betaald door de verdedi ging. Ook inhoudelijk twijfelt het OM aan de conclusies van het IFS. Zo is het bijvoorbeeld maar de vraag of Everink met een hand- i Hoe Everinks linkerhand lijkt te zijn gedraaid, zou op meer daders duiden doek is gesmoord. Mark de J. zei dat hij er 'radeloos van wordt'. „Alles wordt van tafel geveegd." De rechtbank voegt het nieuwe IFS-rapport toe aan het dossier, maar wees alle extra onderzoeks- wensen af. De J. blijft in voorlopige hechte nis. De zaak wordt 11, 12 en 13 december inhoudelijk behandeld. 3 dagen Valkenburg Verliefd op Valkenburg Vanaf arrea Boek nu deze reis op reiskatern.nl/pzc reiskatern.nl dinsdag 5 september 2017 PC Zelfs een briefje over de tuinbouw ligt al te gevoelig Nieuw Kamerlid Jessica van Eijs legde de afgelopen weken werk bezoeken af: „Nu heb ik tijd de diepte in te gaan." fotoguusschoonewille Na een 'vakantie' van 59 dagen hervat de Tweede Kamer van daag het werk. De parlementa riërs opereren echter met de handrem erop. Tobias den Hartog Den Haag —SP'er Michiel van Nispen Er komt geen nieuw onderzoek naar de moord op miljonair Koen Everink, ondanks een nieuw rapport dat zou aan tonen dat er meer dan één dader moet zijn geweest. Verdachte Mark de J. zakt de moed in de schoenen. Victor Schildkamp Amsterdam n Vertrek: t/m december 2017 2 nachten Hotel Atlanta U logeert in het charmantste hotel van Valkenburg; Hotel Atlanta. Het hotel heeft een bekende naam in Valkenburg en omstreken, mede door haar voortreffelijke keuken. Het pittoreske Valkenburg in Zuid- Limburg is echt uniek en een schit terend decor voor iedere schilder. De straatjes staan bol van gezelligheid. Zelfs in de winter kunt u op de ter rasjes zitten onder de terrasverwar- mers en een lekker schapenvelletje. U loopt tussen mooie gebouwen van Mergelsteen en wanneer u omhoog kijkt ziet u de kasteelruïne bovenop de berg. Wordt ook verliefd op Valkenburg! Hotel Atlanta (4*) in Valkenburg is een sfeervol eigentijds familiehotel en ideaal gelegen. Rustig gelegen maar op korte loopafstand van het centrum. Uw stijlvolle hotelkamer is van alle gemakken voorzien. In de eerlijke keuken van het huiselijke restaurant worden dagelijks met liefde de heer lijkste gerechten bereid. En laat het zonnetje zich zien? Op het uitnodi gende dak- en tuinterras is het goed vertoeven... Inbegrepen: Ontvangst met een glaasje Prosecco 2 x overnachting 2 x uitgebreid ontbijtbuffet 2 x 4-gangen diner Entree kabelbaan Valkenburg Wandeling langs de kastelen 25% korting op een dag entree Thermae 2000 Entree voor casino Valkenburg Gebruik WiFi Prijzen t/m 16 sept., 17 nov. t/m 31 dec. Toeslag aankomst vrijdag of zaterdag: 17 sept. t/m 16 nov. Toeslag aankomst vrijdag of zaterdag: €104,-p.p. 15,-p.p. 99,-p.p. 10,-p.p. Prijzen p.p. o.b.v. 2 personen per kamer. Toeslag 1-persoonskamer: 4,50 p.n. Toeristenbelasting: 2,50 p.p.p.n. Reserveringskosten 14,50 per boeking. Geldig m.u.v. feestdagen Meer informatie en boeken: Ga voor Verliefd op Valkenburg naar onze website reiskatern.nl/pzc/MAR1714 of bel Marrea Hotelarrangement 0571-277744 V y hotelar hotelarrangementen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 15