Die gozer is beslist niet gek Uitgeslapen Fotograaf llvy Njiokiktjien portretteert elke week mensen die net wakker zijn. Ton: „Buitengewoon goed, als altijd. Ik ben sinds kort officieel gepen sioneerd, heb het als soci aal ondernemer drukker dan ooit en voel mezelf semi-pensionado, maar aan mijn nachtrust is niks veranderd." „Ik droom van iets meer ontspanning tussen mensen, ik denk dat de wereld daar leuker van wordt. En met ontspanning bedoel ik niet alleen 'elkaar vaker aankijken', maar ook ruimte geven aan mensen die anders zijn of anders denken dan jij zelf. Ik heb een hekel aan etiketjes plakken op mensen, aan beleidsbegrippen als 'achterstand' of'kansarm'. Het gaat om investeren in ieder mens. Niet omdat-ie zielig zou zijn, maar omdat ieder mens het waard is. Daar zijn we in Rotterdam trouwens goed mee bezig, hoor. Er is hier veel om ontspannen over te zijn: we wonen in een prachtige stad die steeds mooier wordt, en dat in een van de rijkste landen ter wereld." „Wij zijn van de verrassingen, dus dat weten we nog niet. Wel zien we in het weekend vaak onze kinderen en kleinkinderen. We passen ook één dag in de week op de kleinkinderen. Dat is echt een feest, dan ben ik zo'n bakfietsopa. En als ik niet met de kleinkinderen fiets, pak ik graag mijn gele ligfiets. Je zit op zo'n ligfiets heerlijk comforta bel, rijdt snel en CO2- neutraal, en je krijgt er fantastisch mooie land schappen gratis bij. Het enige nadeel van een ligfiets is dat iedereen die jou tegenkomt, denkt: die gozer is gek. Terwijl ik denk: ik ben de enige die het niet is." 8.15 uur Ton Huiskens (68) wordt met zijn partner Matija Stanicic (60) relaxed wakker in Rotterdam, de stad waar het leven - stappend, varend of ligfietsend - alleen maar leuker wordt. 1 Lekker geslapen? 2 Wat is je droom? 3 Wat brengt de dag? —Leo van Marrewijk H Ook meedoen? Mail naar magazine@ persgroep.nl 41 zaterdag 2 september 2017

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 92