A BARRY VAN DER HOOFT 23 Jos Feron Lady Force pakt prijzen bij de vleet Door de inmiddels twintig overwinningen van dit seizoen krijgt de Zeeuwse wielerformatie tal van uitnodigingen voor grote koersen. Die reizen zijn echter niet begroot. zv Nul. Zoveel zeges behaalden de rensters van wielerploeg Jos Feron Lady Force in 2016. Ruim een maand voor het einde van het sei zoen 2017 staat de teller bij de Zeeuwse formatie voor rensters zonder contract op liefst twintig overwinningen. Nog nooit in haar tienjarige bestaan behaalde de ploeg zoveel zeges in één seizoen. Nancy van der Burg (vier), haar zusje Esther, Arianna Pruisscher en de Luxemburgse Claire Faber (allen drie) hebben daar het grootste aan deel in. In totaal boekten elf van de zestien rensters van de ploeg dit seizoen een overwinning. Het team boekte met de zege van Nancy van der Burg in de hoog aangeschreven Tsjechische rittenkoers Tour de Fé- minin haar grootste succes. „Vorig jaar was het jaar van net niet, zeg maar", vertelt teammana ger Gerrie Sijnesael. „Dat je dit sei zoen dan twintig keer wint, is heel bijzonder." Bij de twintigste zege ben je nog steeds erg blij, maar het begint normaal te worden." Ook voor de andere ploegen, die tegen woordig op een andere manier naar de jonge, internationale formatie kijken: „We krijgen meer respect in het peloton. Als meiden van ons naar voren rijden, krijgen ze daar - gek genoeg - ook de ruimte voor van andere rensters." Verklaring Jos Feron versterkte zich voor dit wielerjaar onder meer met enkele oud-profs en veelbelovende talen ten. Sijnesael omschrijft de positie van zijn equipe op de renners- markt na vorig seizoen als een luxepositie: liefst dertig rensters hadden oren naar een avontuur bij zijn ploeg. Echter, voor slechts de helft van hen was plek. Jos Feron kon zodoende selecteren op basis van kwaliteit. Het niveau van de ploeg is daardoor omhoog gegaan. Het gevolg daarvan is dat de ploeg met een duidelijker plan rondrijdt. „De rensters zijn sterker, daardoor zijn we tot meer in staat", zegt de Terneuzenaar. „Vorig jaar konden we meespringen als an dere rensters aanvielen, maar daar bleef het vaak bij. Nu zijn we in staat om de koers te maken. We weten dat we een plan kunnen omzetten in een nieuwe zege. De rensters trekken zich aan elkaar op. Je ziet dat ze veel voor elkaar over hebben, meer dan vorig jaar." Keerzijde Door de vele aansprekende resul taten van de roze brigade wordt de ploeg ook voor grotere wedstrijden Senna Feron (gele fiets) en Fatima Berton. foto jos feron lady force uitgenodigd, zoals afgelopen weekeinde in Luxemburg en vol gende maand in Denemarken. Sij nesael: „Dat is op zich allemaal leuk, maar qua budget hadden we daar aan het begin van het seizoen We kijken vooral naar het karakter en uiteraard naar de uitslagen - Gerrie Sijnesael geen rekening mee gehouden. Je zegt ook geen 'nee' tegen zulke wedstrijden, een keer weigeren kan dodelijk zijn." Dit seizoen lukt het Jos Feron nog net om het financiële plaatje rond te krijgen. „Maar de kosten hakken er wel in. Het is nu bijna een kwestie van iedere euro door midden bijten om het financieel allemaal voor elkaar te krijgen. We moeten gebruik maken van ons buffert je. Het voordeel bij onze zoektocht naar nieuwe geldschie ters is dat we nu twintig overwin ningen kunnen overleggen, dat spreekt een stuk meer tot de ver beelding dan de nul van vorig jaar." Mutaties Een ander gevolg van het uitste kende seizoen is dat verschillende rensters Jos Feron na dit seizoen verlaten om de stap hogerop te ma ken. Er is nog niks bevestigd, maar de kans dat we Nancy van der Burg, Arianna Pruisscher, Céline van Houtum en de Britse Dani Christ mas volgend jaar nog steeds in het Jos Feron-shirt zien rondrijden, is klein. Het profavontuur lonkt voor het kwartet. Sijnesael en de rest van de bege leidingsstaf kregen op hun beurt al tientallen aanmeldingen binnen van rensters die de kleuren van Jos Feron volgend jaar willen verdedi gen. „We zitten wat dat betreft in dezelfde luxepositie als vorig jaar. Door middel van Facebook en de website Cyclingnews checken we nu iedere naam. We kijken vooral naar het karakter en uiteraard naar de uitslagen. We hopen ook nog Zeeuwse rensters te strikken." De Amerikaanse Lauren Dodge en de Israëlische Avital Gez komen Jos Feron volgend seizoen op zeker ver sterken. Het duo rijdt nu al enkele wedstrijden mee met de ploeg. Column Daar zijn we weer! Na de zomermaanden gevuld met transfers, oefenpot jes en toernooien begint het echte werk voor de Zeeuwse voetballers dit weekend weer. De voorbereiding zit er dus officieel op en dat is eigenlijk jammer, want ik vind het één van de mooiste periodes van het jaar. Als toeschouwer dan hè, want als voetballer had ik weinig met onder meer het lopen met een hartslagmeter om. Rondjes rond het enorme trainingsveld en dan steeds dat serieuze gezicht van de trainer, de man die in zijn eigen tijd als voetballer een pesthekel aan rondjes lopen had. Vanaf de zijlijn is het echter ge nieten geblazen. De voorberei ding is de periode van uitprobe ren, van mensen leren kennen, van verwachtingspatronen en voorspellingen. Je wordt verrast door voetballers die je niet kende en krijgt bij sommige spelers weer de bevestiging van wat je al wist: dat wordt niks dit seizoen. De voorbereiding is ook vooral de uit gelezen periode om je te verbazen. Tijdens Hoek-FC Dordrecht verbaasde ik me vorige maand over het uitfluiten van Julius Bliek door een klein groepje supporters van de thuisclub. Bliek speelt bij FC Dordrecht en heeft een verle den bij Kloetinge; dan moet je na tuurlijk uitgefloten worden... Mijn wenkbrauwen gingen omhoog toen ik hoorde dat de organisatie van de Borsele Sloepoort Cup anoniem getipt was door een trai ner die vertelde dat zijn oude club tijdens de voorronde twee test spelers mee had laten doen. Bij de Laten we maarsnel beginnen DISTRICTSBEKER Poule 29: MZC'11-VVGZ. Sloepoort Cup vonden ze het niet zo interessant. Het was tenslotte een voorbereidingstoernooi, geen voorronde Champions League. Dat is het echte werk, zoals het dit weekend ook weer om 'het echie' gaat. Kan Hoek de hoogge spannen verwachtingen inlossen? Hoe gaat Goes het doen? En wat kan Vlissingen brengen? John Ka- relse, de nieuwe trainer, is een ge dreven oud-prof, die veel van zijn spelers eist. Soms botst dat wel eens. Karelse vertelde vorige week dat hij soms baalt van de instelling van spelers maar hij weet inmid dels dat het tegenwoordig zo gaat in het amateurvoetbal. Toch werd ook Karelse weer verrast, toen laatst voor een uit wedstrijd één van zijn spelers de bus instapte met een bak kibbe ling met friet. De trainer kon zijn ogen niet geloven. Dat kon toch niet, zo kort voor een wedstrijd? De voetballer had honger en moest toch iets in zijn maag heb ben, kreeg de trainer als ant woord. Toegegeven: natuurlijk was het geen ideale voorberei ding. Maar hé, het paste wel per fect in het beeld dat ik al jaren heb van dé voorbereiding. Laten we maar weer snel beginnen. zaterdag 2 september 2017 Zegeregen heeft ook een keerzijde Arwin Willemsen Vlissingen @Barryvdh9 Kibbelina ZATERDAG Groep 1 (nummers 1 en 2 plaatsen zich voor de tweede ronde). Poule 30: FC Axel-SHO. Poule 31: De Meeuwen-Zeelandia Middelburg (17.00 uur). Poule 34: Brielle-Se- rooskerke. Poule 44: Hellevoet- sluis-Oostkapelle. Poule 53: Kloe- tinge-SSV'65. Poule 56: Bruse Boys-Rood Wit W (17.00 uur), Clu- zona-Nieuwdorp (17.00 uur). Poule 60: Almkerk-Terneuzense Boys. Groep 2 (nummer 1 plaatst zich voor de tweede ronde). Poule 2: Rimboe-Jong Ambon (17.00 uur). Poule 3: Smerdiek- SKNWK. Poule 6: Patrijzen-Sluiskil (17.00 uur), Krabbendijke-Waarde. Poule 7: Domburg-Wolfaartsdijk, Hulsterloo-ZSC'62 (17.00 uur). Poule 17: Groede-De Noormannen (17.00 uur). Poule 20: Graauw-Le- wedorpse Boys (17.00 uur), Beve- landers-Nieuwland. Poule 22: Steen-Duiveland (17.00 uur), Vos- meer-FC De Westhoek. Poule 23: Biervliet-Wemeldinge (17.00 uur), SPS-WIK'57. Poule 39: Hoedekens- kerke-SDO'63 (17.00 uur), Rillandia- Kruiningen. Poule 47: Vlissingen- Spui (14.00 uur). Poule 51: WHS- Groote Lindt. Poule 52: Colijn- splaatse Boys-Seolto, Yerseke-Sta- venisse. Poule 56: Walcheren- DVO'60. Poule 61: Oostburg-GPC Vlissingen (17.00 uur), Zeeland Sport-DWO'15. Poule 62: Corn Boys-Zaamslag (17.00 uur). Poule 66: Luctor Heinkenszand-'s-Heer Arendskerke, Apollo'69-Odio (17.00 uur). Poule 72: Kapelle-FC Bergen. Poule 74: Noad'67-TSC (17.00 uur). Poule 75: RCS-Roosendaal (17.00 uur). Poule 79: Tholense Boys- VCK. Poule 84: MZVC-Dauwen- daele. ZONDAG Poule 2: IJzendijke-Schoondijke. Poule 3: Philippine-Aardenburg. Poule 17: Breskens-Sluis. Poule 35: Koewacht-Vogelwaarde. Poule 47: Terneuzen-RIA W. Poule 62: Clinge- HVV'24.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 59