Van de Ven staat voor weken van waarheid WhatsApp wapen in jacht op nieuwe leden Buitenlandse inbreng TableTennis by the Sea 21 Voor motorcrossster Nancy van de Ven breken drukke, maar vooral spannende weken aan. Het begint dit weekeinde in het Poolse Gdansk. Daar wordt de Women's Motocross of European Nations verreden. Het is de vierde keer dat deze lan- denwedstrijd bij de vrouwen plaatsvindt. De 19-jarige Vlissingse crossster is door de bond aangewe zen om Nederland daar te verte genwoordigen. Haar teammaat is Nicky van Wordragen uit het Lim burgse Middelaar. Het is een logi sche samenstelling, want zij zijn de snelste Nederlandse dames in stand van het huidige WK. Het is de derde keer dat Van de Ven voor deze wedstrijd is geselec teerd. In 2014 vormde de Yamaha- rijdster een team met Marianne Veenstra; ze werden vierde. In 2015 werd zij met Britt van der Werff tweede. Beide keren won Italië. Vo rig jaar kon er geen organisator worden gevonden en werd de lan- denstrijd niet gehouden. Van de Ven: „Nicky is niet mijn grootste vriendin, maar zij is de enige met wie ik de meeste kans heb om de titel te pakken." Als voorbereiding op de landenwed- strijd werd op de harde baan van Neerijnen geoefend. Maandag hoopt de familie Van de Ven weer thuis te zijn en dan wordt alles in gereedheid gebracht voor volgende confrontatie: de voorlaatste wed strijd meetellend voor de wereldti tel die volgend weekeinde wordt verreden op het TT-circuit in As sen. Van de Ven staat momenteel vierde in de WK-stand. Na Assen hoopt Van de Ven er nog beter voor te staan zodat de allerlaatste WK- wedstrijd op 16 en 17 september in het Franse Villars sous Ecot haar mogelijk nog de eerste wereldtitel kan opleveren. van Sparta naar HSV zorgde eerst voor wat scepsis. Wat moet zo'n jonge gozer in de Duitse Bundes- liga gaan doen? Twee basisplaatsen en zes punten verder is Van Dron- gelen 'hot'. In Hamburg lopen ze met hem weg, in Nederland be hoort hij tot een generatie die in deze donkere tijden wellicht wat hoop in de gekwetste voetbalhar ten kan pompen. De toekomst zal uitwijzen of hij de tiende Zeeuw in het Nederlands elftal wordt. Van Drongelen zul je daar zelf niet over horen. Daar is-ie veel te nuchter voor. En als hij er wel over zou denken, zou hij zo verstandig zijn om er niets over te zeggen. Hij wil met beide benen op de grond blijven en dat lijkt hem weinig moeite te kosten. Voor de wedstrijd loopt hij met de borst vooruit en een geconcentreerde blik door de gang richting het veld. Vlak voor de wedstrijd zoekt hij met zijn ogen de tribune van sta dion De Vijverberg af om te zien waar zijn familie en vriendin zit ten. Als hij ze heeft gevonden, zwaait hij even. Jong Oranje creëert een aantal goede mogelijkheden, een knal van Steven Bergwijn spat uiteen op de lat. Na twintig minuten slaan de Engelsen toe. Dominic Calvert-Le- win duikt op achter Van Dronge len en ontvangt de steekbal; links back Thomas Ouwejan (AZ) is blij ven hangen en heft buitenspel op. Calvert-Lewin, de spits van Ever- ton die in juni de enige treffer maakte in de finale van het WK voor spelers onder 20 jaar, schiet koel raak. Twaalf minuten later is de stand weer in evenwicht na een fraaie kopbal van PSV'er Bart Ramselaar. De aanval begint met een splijtende crosspass van links naar rechts van Van Drongelen. Het is een verdiende gelijkma ker. Jong Oranje speelt heel aardig, tegen een ploeg die voor het over grote deel bestaat uit spelers die in juni in Zuid-Korea wereldkampi oen werden. „Daar lopen grote ke- Als het een keer minder gaat, zal ik daar niet van in de war raken. Ik weet wat ik kan. reis tussen", lacht Van Drongelen. „Tegen een paar jongens heb ik met Oranje onder 19 al gespeeld. Tammy Abraham, die nu inviel, was er één van. Ik zag hem vorig weekend scoren in de Premier League en volgens mij stond hij in het elftal van de week. Tom Davies speelt vaak bij Everton, maar zat nu op de bank. Engeland heeft echt een sterke selectie, dan is 1-1 een goed resultaat." In de gang bij de kleedkamer buigt hij soms even voorover, om zijn spieren wat op te rekken. Hij voelt de inspanningen van de laat ste weken. „Mijn bekken staat een beetje scheef, ik heb wat lengtever schil in mijn benen. Bij HSV moet ik voor iedere training nu een be paalde oefening doen. Echt, die medische begeleiding daar is top. Ik heb meteen nieuwe zooltjes aangemeten gekregen, ze doen er alles aan om je lichaam optimaal te onderhouden." Dat is nodig ook, in deze weken. Vandaag moet Rick van Drongelen zich om 18.00 uur in Amsterdam melden. Om 21.15 uur vliegt de se lectie naar Glasgow, waar Jong Schotland dinsdag de tweede te genstander in de EK-kwalificatie is. „Die moeten we winnen zodat we na twee wedstrijden op vier punten staan", zegt de jeugdinter- national. „Woensdagochtend vlieg ik vanuit Edinburgh rechtstreeks naar Hamburg. Woensdagmiddag train ik om 15 uur weer bij HSV, want vrijdagavond spelen we thuis tegen Leipzig." Een druk en inten sief schema dus, maar niemand zal Van Drongelen horen klagen. Hij lacht. „Ik wil nog wel over zo door gaan." ZIERIKZEE Basketbalvereniging Mevo'8o zet WhatsApp in om nieuwe leden te recruteren. De Schouwse club heeft een What- sApp-groep gecreëerd waarin ie dere liefhebber kan worden opge nomen. „Via deze groep kan men met elkaar afspreken om een balle tje te gooien", aldus Jan-Kees Jon- gejan, woordvoerder van de club. Het initiatief is getriggerd door de opening van een basketbalkooi bij het parkeerterrein aan de Schel- destraat in Zierikzee. „Als basket balvereniging zijn we natuurlijk erg blij met het nieuwe veld", aldus Jongejan, „en we grijpen deze ont wikkeling dan ook met beide han den aan om meer mensen aan het basketballen te krijgen." Tal van leden zitten al in de WhatsApp-groep. Als er iemand een balletje wil gooien in de nieuwe kooi, plaatst hij of zij een berichtje in de groep en gaat het balletje rollen. „Onze leden maken hier al graag gebruik van, vanzelf sprekend proberen we hiermee ook zoveel mogelijk nieuwe leden te bereiken." Binnenkort zal Mevo'8o in over- We grijpen deze ontwikkeling aan om meer mensen aan het basketballen te krijgen leg met de gemeente ook nog een reclamebord plaatsen in de kooi om de WhatsApp-mogelijkheid breed onder de aandacht te brengen. Van daag organiseert Mevo'8o in de nieuwe kooi voor het eerst een 3x3 Streetballtoernooi. Vanaf 11.00 uur nemen kinderen en volwassen het in teams van drie tegen elkaar op. MIDDELBURG Het Zeeuwse tafel tennistoernooi 'TableTennis by the Sea' in Middelburg wordt dit week einde internationaal gekleurd door de deelname van enkele Belgische azen. TTC Middelburg neemt voor de derde keer (na 2013 en 2015) de or ganisatie van dit Open Zeeuwse kampioenschap voor zijn rekening. In twee hallen wordt in sporthal De Sprong op bijna vijftig tafels ge speeld. Het evenement is door de com petitieplanning in Nederland min der druk bezet met Nederlandse toppers. De aanwezigheid van zes Belgen, onder wie Cedric Nuytinck (finalist in 2015), zorgt echter voor een hoog niveau. Vanuit de Nederlandse competi tie zullen Koen Hageraats, Martin Khatchanov of Kazeem Naseru het onze zuiderburen lastig kunnen maken. De Nigeriaan Oyalinka 01a- dotun, oud-damesinternational Yana Timina en de lokale favoriet Sören de Witte zullen ook ambities hebben om voor een stuntje te zor gen. Beide dagen wordt er zowel bij de jeugd (zaterdag) als de senioren (zondag) op alle niveaus gestreden. Deelname is er vooral van de clubs uit Zeeland, Noord-Brabant en Zuid-Holland. zaterdag 2 september 2017 minder gaan' Herman Heuvink Vlissingen - Rick van Drongelen Rick van Drongelen (links) in duel met Jong Engeland-speler Dominic Calvert Lewin, die de Engelse goal voor zijn rekening nam. foto pro shots/lars smook - Ja-Kees Jongejan

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 57