O O) CD O 20 ZE Istvan Bakx kogelt raak voor FC Oss Oud-profrenners naar feestje Gras Regen voorkomt eerste cross Zeeuwse verdediger debuteert én jubileert bij Jong Oranje met een 1-1- gelijkspel tegen Jong Engeland. Voetballer Istvan Bakx uit Vlissingen heeft zijn eerste doelpunt van het seizoen erin lig gen. De speler van FC Oss kogelde zijn ploeg gisteravond kort voor rust met een heerlijk schot naar een 2-o-voorsprong bij Telstar. Uit eindelijk speelde FC Oss met 3-3 gelijk en moest de koppositie in de Jupiler League af staan (aan Jong Ajax). Verdediger Augustine Loof uit Koewacht ver loor met FC Eindhoven van titelfavoriet NEC. In Nijmegen werd het 2-1. Loof pakte geel. De Zeeuwse trainers Gérard de Nooijer (2-2 met FC Dordrecht tegen FC Emmen) en Roy Hen- driksen (1-1 met Flelmond Sport tegen GA Ea gles) pakten een punt. Toprenners van weleer geven morgen acte de présence bij de Grote Ronnie Gras van 't Sas Kermiskoers. Oud-profs Johan van der Velde, Max van Heeswijk, Johnny Hoogerland, Bart Voskamp en Maarten den Bakker staan op de startlij st van het wielerfeestje in Sas van Gent. Zij rijden vanaf 16.00 uur samen met Ronnie Gras en tal van kompanen deze wedstrijd. Gras is in Sas een markant persoon en renner. Op 84-jarige leeftijd rijdt hij nog steeds zijn rondjes. Een aantal dorpsgenoten nam vorig jaar het initiatief voor dit eerbetoon, dat nu voor de tweede keer wordt gehouden. De eerste wedstrijd om het Open Zeeuws Kampioenschap motorcross (OZK) van van daag in Vlissingen-Oost is afgelast. Flet Sloe- havencircuit is door de overvloedige regenval van de laatste dagen niet berijdbaar. Vorig jaar gebeurde hetzelfde. Alle wedstrijden in het OZK worden in september gehouden. Vol gende week wordt in Rilland-Bath gereden, vervolgens in Westdorpe (16 september), We- meldinge (23 september) en Axel (30 septem ber). De inzet is de Erik Koote wisselbeker; deze beker is ingesteld door vrienden van Erik Koote ter nagedachtenis aan de tijdens het OZK 2014 verongelukte crosser. Mark Boot uit Kamperland won de trofee in 2016. Tolhoek Boehlé Nieuwenhuis Hij sluit zijn ogen en denkt na over de zojuist gestelde vraag. Weet Rick van Drongelen hoeveel jeugdinter- lands hij nu heeft gespeeld? „Dit was mijn 25ste", zegt hij vervolgens overtuigend. Hoeveel van die 25 in terlands heeft hij de afgelopen jaren verloren? Hij glimlacht. „Dat zijn er niet veel." Weer gaan de ogen dicht. „Niks zeggen, niks zeggen." Een paar seconden later tovert hij op nieuw het juiste antwoord tevoor schijn. „Eén keer, tegen Engeland, met de Onder 18." Dat was twee jaar geleden, toen Rick van Drongelen nog een jeugd speler was, die zijn debuut in het betaalde voetbal nog moest maken. Tussen de nederlaag van 3 septem ber 2015 in Capelle aan den IJssel te gen Engeland onder 18 en het 1-1-ge- lijkspel van 1 september 2017 tegen Jong Engeland is heel veel gebeurd. Zijn debuut in de Jupiler League, basisspeler bij Sparta, kampioen en promotie naar de eredivisie, aan voerder van Oranje onder 19 en be gin augustus zijn transfer naar HSV. „De laatste tijd zit het aardig mee ja, ik heb weinig tegenslagen ge had", zegt Van Drongelen. „Ik weet dat er een keer een moment komt dat het minder gaat. Dat is de voet balwereld. Je kunt geblesseerd ra ken, een klotewedstrijd spelen, er kan iets gebeuren binnen de club of Mijn bekken staat een beetje scheef, ik heb wat lengteverschil in mijn benen in de privésfeer. Als dat gebeurt, zal ik daar niet van in de war raken. Ik weet wat ik kan. Op dit moment zijn er gelukkig weinig valkuilen." Hij is de afgelopen maanden zichtbaar sterker geworden. Zijn borstkas is er het bewijs van. Van Drongelen heeft deze zomer na zijn vakantie regelmatig bij Hans Kroon getraind, de krachttrainingsdes- kundige uit Rotterdam. AZ-verde diger Ron Vlaar is een vaste klant van Kroon, Stefan de Vrij trainde in het verleden ook bij hem. Dat deed hij destijds in zijn eigen tijd, zonder dat ze daar bij Feyenoord van wis ten. Het kostte De Vrij zijn aanvoer dersband. „Bij Hans ben ik echt sterker ge worden", beaamt de Axelaar. „Maar weet je, ik ben ook vaak gaan hard lopen. Mijn vader reed dan op zijn fiets achter me aan. Ik kon dan niet met de rem erop lopen, want dan schreeuwde hij naar me dat ik har der moest." Over schreeuwen ge sproken; dat doet Van Drongelen bij Jong Oranje ook naar hartenlust. Na het geblesseerd afhaken van Justin Kluivert is de verdediger de jongste speler in de selectie van coach Art Langeler. Van Drongelen kijkt echter niet naar leeftijd. Hij is een leiderstype, een voetballer met een winnaars mentaliteit, die altijd aan het coa chen is. 'Naar voren, naar voren! Zestien, zestien!', roept hij als hij wil dat zijn ploeggenoten bij een vrije trap van de Engelsen de rand van het eigen strafschopgebied opzoe ken. „Met die coaching probeer ik iedereen op sleeptouw te nemen. Dat heb ik altijd wel gehad. We heb ben bij Jong Oranje ook afgesproken dat iedereen het van elkaar moet ac cepteren. Je kunt elkaar motiveren. Of het nu bij Onder 19, bij Sparta, HSV of nu Jong Oranje is, ik laat me altijd horen." De Nederlandse media hebben hem ook ontdekt, heeft hij de afge lopen weken ervaren. Zijn transfer zaterdag 2 september 2017 VOETBAL De goal van Istvan Bakx volstond was gisteren niet voor de winst, foto marcel bonte WIELRENNEN MOTORCROSS Het buurtschap Calfven bij Ossendrecht is vandaag de volgende tussenstop voor de coureurs van TMZ in de aanloop naar de klas sieke Zeeland Classic van volgende week za terdag in Heinkenszand. Vorig jaar won Jacob Wijnstra uit Kapelle in het Brabantse dorp. De amateurs beginnen om 15.00 uur. De zeilers in de Nederlands eredivisie zijn gisteren geland op het Veerse Meer. Daar wordt de vierde van vijf rondes afgewerkt. Vol gende maand wordt het finaleweekeinde ge houden. Almere Centraal gaat aan kop. De twee Zeeuwse deelnemers WSV Wolphaarts- dijk en WV Breskens konden in de voor gaande races nog niet bovenin meedoen. Hoewel Antwan Tolhoek dik drieënhalve mi nuut (3.33) verloor op ritwinnaar Mat- teo Trentin klom de wielrenner uit Yerseke gisteren toch twee plaat sen in het alge meen klassement van de Vuelta. De Zeeuwse jonge ling van de Jumbo-ploeg staat nu 44ste. S Beachvolleyballer Dirk Boehlé uit Hulst is als vijfde geplaatst met zijn partner Steven van de Velde op het NK dat dit weekeinde in Scheveningen wordt gehouden. Om 10.20 uur spe len ze vanochtend al hun eerste wed strijd. De finale is morgen. l Jeanine Nieuwen huis uit Seroos- kerke heeft giste ren op het EK dressuur U25 (rui ters tot 25 jaar) in het Oostenrijkse Lamprechtshau- sen met het Ne derlands team het zilver gewonnen. Individueel werd ze dertiende. Barry van der Hooft Doetinchem Rick van Drongelen a 'Het zal een keer

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 56