O 0 O 0 9 0 Kaarten Lokale ingrediënten voor een gezonde Zeeuwse 'stuute' MARGOT 17 den medaille voor het spuuglelijkste bestek. Het messing zal schoon zijn, maar oogt vlekkerig. We schenken vergeving als we de rode biet 'uit de as' proeven. Er zit een decent rooksmaakje aan. Bovenop ligt een flats burrata, jonge kaas uit Puglia die iets weg heeft van mozzarella, maar wat minder structuur heeft en wat boteriger smaakt. Samen met lichtzure gele biet en zal vende crème van aardse rode biet is dit een smul- bordje. Zo'n balans in smaken tref je niet vaak. De verwennerij gaat maar door. Gerookte zalm met een prachtige bite, opgepept met radijs voor een pittig knappertje, yoghurt en dit keer geen lusteloze crème van zoete aardappel. We krijgen religieuze opvliegers als we de tonijn met avoca docrème, glasnoedels en in soja en wasabi ge drenkte watermeloen tegen het gehemelte schui ven. Halleluja, we worden vervuld door dit Azia tisch culinaire hoogstandje. Rijk en toch subtiel, met in de verte een hemels pikantje. We kijken meewarig naar de overkant, waar toeristen flappen pizza's naar binnen werken. Maar wij, bofkonten, hebben nog een heerlijke steak tartaar met kappertjes, beetgare groente en schuim van oude kaas, een mooi gegaarde zee baars met tamarinde en thaisalade en perfecte coquilles met cantharellen, venkel met een voor zichtig zuurtje. Kijk, zo laat je een coquille schit teren. Allez, nu we hier toch zijn. De crème brülée van epoisses en vijgen zet de gemiddelde gast op het verkeerde been. Epoisses is een kaas uit Bourgon- dië. Geen zoete finale dus, maar een zoute. Wel apart. Een kok die informeert hoe het smaakt, zegt dat de reacties wisselen. Het getuigt in elk geval van durf. Liever lef dan laf, vinden we. Op het laatste kun je De Boterkapel niet betrappen. Voorgerecht Hoofdgerecht Nagerecht Bediening Ambiance Prijs kwaliteit Margot Verhaagen schrijft op deze plaats elke week over eten en drinken in Zeeland Dit jaar was ik op vakantie met de Mannen op een zonnig eiland in de Middellandse Zee. Heerlijk en vooral warm. We gingen elke dag naar een andere baai, allemaal even leuk, al is het mooiste strand toch gewoon hier in Zee land te vinden. Ontbijt en lunch verzorgde Man, dat wil zeggen: we haalden lekkere broodjes bij de bakker in het dorp, die we zelf belegden. Rond vijf uur dronken we een biertje en gingen we een uurtje kaarten om daarna de zee weer in te springen. Soms aten we in de avond bij een strandtent met de voeten in het zand, andere keren gingen we op zoek naar iets leuks in een dorpje. Zo kom je de dagen wel door. Op ons eiland kochten we ansichtkaarten met postzegels. Vroeger verstuurden we hele ladingen kaarten naar ouders, familie, buren, vrienden en het werk. Tegenwoordig kopen we er hooguit twee. Een voor de ouders van Man en een voor mijn ouders. Verder stuurden we de anderen een appje over ons welbevinden, vaak met een foto erbij om de enthousiaste ervaringen meteen te kunnen delen en te onderbouwen. Nu was het deze keer nog wel even zoeken naar de postbus, maar uiteindelijk zijn de kaarten op de bus gegaan naar Zeeland. We schreven ze op een terras, terwijl we met een heerlijke smoothie met spinazie en bramen ontbeten. Die maakten we thuis na. Neem too gram spinazie, 15 bramen, 4 dadels, 2 bananen, 225 milliliter water en wat ijsblokjes. Doe alles even kort in de blender en schenk uit. Let niet op de kleur, want er zitten een hoop ge zonde voedingstoffen in. Ook goed tijdens herf stige dagen. Vroeger verstuurden we hele ladingen ansichtkaarten naar ouders, familie, buren, vrienden en het werk MIDDELBURG De tarwe voor het molenbrood van bakker Sander Vader uit Oostkapelle wordt in het dorp aan de Rijns- burgerweg geteeld. Het is pas geoogst. De lokale molenaar heeft de tarwe tot meel gema len. Dit is het belangrijkste in grediënt voor het molenbrood dat Vader in zijn bakkerszaak verkoopt. „De dorpsmolen ligt op een steenworp afstand van mijn zaak. Ik was hier al meer dan tien jaar bakker toen ik me bedacht dat het toch wel vreemd was dat ik daar nog nooit mijn meel had gehaald. Ik zocht contact met de molenaar en zo heb ik het molenbrood verzonnen. Het is een wat stevi ger brood. Omdat we meteen na de oogst begonnen zijn met ex perimenteren, krijgt het brood een vastere samenstelling. Tarwe moet eigenlijk wat lan ger liggen waardoor je een luch tigere samenstelling krijgt. Voor ons molenbrood komen de klanten terug, mede doordat het echt een lokaal product is." Vader bakt naast het ambach telijke molenbrood andere bro den met lokale producten zoals met zeewier, spelt en laatst met rogge. „Daar houden onze Duitse klanten erg van en dat is leuk om op in te spelen", zegt Vader niet zonder trots. „Voor de horeca bak ik op speciaal ver zoek bijzondere broodjes. Leuk om daarmee bezig te zijn en van alles uit te proberen." Brood is eigenlijk heel gezond. Volkorenbrood zit vol vitami nes en mineralen en zorgt voor een goede darmwerking. Beleg eens een snee molen brood met Walcherse schapen kaas, wat plakken tomaat, tuin kers en een snuf peper en zout. Sprenkel eventueel wat olijfolie over deze Zeeuwse 'stuute'. eindscore BEOORDELING zaterdag 2 september 2017 GO Nog iets na? (Prijs/kwaliteit telt dubbel) Het interieur oogt clean en strak. lef Sander Vader bakt molenbrood, foto ruben oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 53