i w J 1 i. 4 4 Hij heette Mees, maar zijn vrienden noemden hem Meessi, omdat hij zo goed kon voetballen. Hij zat nog maar net op de middelbare. Met een groepje fietste hij naar school. Alleen hij kwam niet meer thuis. „Ik hoor de een heel harde knal." f KIND KWETSBAAR IN HET VERKEER t 1 V Ga niet achter je vrienden aan, laat je niet afleiden en toets voor muziek en voor En gels. Het is maandag 26 september 2016. De 13-jarige Anna Schep weet het nog precies. 8.05 uur. Anna staat als een van de eersten klaar bij de I boom waar ze sinds een paar weken I afspreken met een groepje uit het Gelderse Putten. Eén leerling fietst alvast vooruit. Omdat een paar van de meisjes last hebben van hooikoorts, besluiten 'de meiden' - zoals zij ze noemt - een route te nemen die niet langs het bos gaat. De jongens nemen de provinciale weg rich ting Ermelo. De N798. Een weg waar je 80 kilome ter per uur mag. Een paar jongens steken over. Mees van de Ridder - volgens zijn vrienden 'stoer en grappig' - fietst erachteraan. „Ik hoorde een heel harde knal", vertelt Rutger Schaap (13) die achter in het groepje reed. „Mees keek nog opzij. Hij had waarschijnlijk niet door dat die vrachtwa gen eraan kwam. Toen knalde die tegen hem aan. Hij is aangereden door een betonwagen." Opz'nkop „Wij hoorden ook een heel harde knal en zagen iemand liggen", vervolgt Anna, die de bosarme route koos. „Ik heb niet naar hem gekeken; ik vond het veel te eng." Rutger: „Er kwam bloed uit zijn oor." Politie. Ambulance. En een traumahelikopter. Met spoed gaat Mees naar het Universitair Medisch n»t' t Centrum Utrecht. „Maar hij was hersendood", vervolgt Rutger. Een dag later overlijdt Mees aan de gevolgen van het ongeval. „Van het ene op het andere moment is iemand uit de klas er niet meer", zegt Marieke Tennekes, de mentor van Mees. „De hele school staat op z'n kop. Er komen steeds weer dingetjes voorbij, waar door je aan hem wordt herinnerd. Het lijstje waarop je de cijfers van de kinderen invult bijvoor beeld." Aan het eind van het schooljaar bij het af scheid van de brugklas is er ook zo'n moment. „Het hele jaar blijft dat de klas van Mees. Bij het afscheid denk je: iedereen gaat verder. Hij niet." 30 juli zou hij 13 jaar zijn geworden. Anna: „Samen met Julia en Roos heb ik toen rozen gekocht." Ze haalt haar iPhone uit haar broekzak en swipet naar een afbeelding van een bloemen krans in de vorm van een hartje. „Zijn moeder heeft het ook gezien; zij heeft het later op Facebook geplaatst." Schuldgevoel Zijn klasgenoten wisten wat hen te doen stond, toen de bekende vlogger Hanni Hanna (135.000 volgers op YouTube) een winactie hield voor een T-shirt van Barcelona-speler Lionel Messi. „Mees, Messi, Meessi, zo noemden wij hem", vertelt Rut ger. „Omdat hij goed kon voetballen." De zaterdag ervoor had Mees - die in de jeugd van voetbalver eniging Sparta Nijkerk zat - nog met 3-0 gewon nen van EFC '58. Zelf had hij ook een shirt van Barca met zijn eigen naam erop. Op vakantie in Portugal dacht een ober dat Messi verkeerd gespeld was. Op de plek waar Mees is verongelukt, mag het verkeer geen 80 kilometer per uur meer, maar nog maar 60. „Er staat nu zo'n bordje met een smiley." Weggebruikers die zich aan de maximumsnelheid zaterdag 2 september 2017 GO 'Meessi' kwam niet meer Marcia Nieuwenhuis Putten/Ermelo Wk T/ t Mees van de Ridder was 12 jaar oud toen hij bij een ongeval om het leven kwam. —Klasgenoot Rutger Schaap

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 4