Koen Beekman onthooft in zijn kunstwerken de macht 9 j P<7TOT POODSÏAé, CORDEJONGE ren van zijn vakmanschap had hij zich wel gestort op het maken van replica's. Hij wil ook spannende beelden maken. Dat lukt wat mij betreft prima. En het mooiste is dat zijn vakmanschap en het for mele spel een boeiende inhoude lijke dimensie hebben. Een maliënkolder staat voor be scherming. Alleen als je rijk en machtig was, kon je je in de mid deleeuwen als ridder zo'n kleding stuk permitteren. Het formaat van dit exemplaar verwijst naar een groot uitgevallen drager. Waarmee de associatie macht en kracht nog wordt versterkt. De presentatie staat er haaks op. Het kledingstuk hangt hier machteloos. En is zo mijns inziens metafoor voor de drager. De macht ontmaskerd tot een kledingstuk wat te kijk hangt. Dat sluit ook aan bij het andere werk. Opnieuw een hangende sculptuur. Een boomstam met vier takken hangt als een marionet aan een kruis. Om de boomstam is een 'halsstuk' gedrapeerd, voor zien van twee prachtige gespen. Hier benadrukt Beekman de rijk dom van de drager. Maar de crux zit hem in het ontbreken van het hoofd. De eigenaar van dit be schermende kledingstuk hangt als het ware aan touwtjes en wordt gemanipuleerd door iets wat gro ter is dan hijzelf. Zonder hoofd - De strakke, lichte kelder van Mon Capitaine is sober ingericht. Ik zie twee aan touwen han gende objecten. Het meest herkenbare is een maliën kolder van reuzenformaat. Hij hangt aan een boomtak die zelf met twee touwen aan de balken van het plafond is bevestigd. Het is een passend beeld, zo in die kelder van dat oude pakhuis. Er zit een verwijzing in naar de rol van macht en strijd in de geschiedenis van Middelburg en elke andere oude stad. Denk aan de graven- beelden in en aan het oude stad huis. Ik zie ook een relatie met de kelder als plek waar mensen ge vangen zaten en gemarteld wer den. Koen Beekman (1991) woont en werkt in Middelburg en is buiten gewoon vaardig met zijn materiaal in de weer geweest. Elk ringetje van de getoonde maliënkolder heeft hij zelf gemaakt en geklon ken. Monnikenwerk dus. Maar als het hem alleen ging om het etale- datgene wat gewoonlijk het han delen stuurt - is de strijder terug gebracht tot een werktuig van een geschiedenis die zichzelf schrijft. Geldt dat niet ook nu voor de Pu tins en Trumps van deze wereld? PZC ONLINE Dat is ook voor het eerst. Banengroei na een fusie! zaterdag 2 september 2017 PC De expositieruimte van Kees de Valk en Harry Vandevliet in Mid delburg biedt ruimte aan eigen wijze actuele kunst. Koen Beek man is er in zijn element. Nico Out Beekman toont intrigerende beel den die relevante vragen oproepen. T/m 24/9. Koen Beekman. Mon Capitaine. Kinderdijk 56, Middel burg. Zo. 14.00-17.00 uur en op afspraak: 06-53948014. Een sculptuur van Koen Beekman, fotonicoout LIVEBLOGS VOETBAL Dat wordt nagelbijten, als Oranje morgen tegen Bul garije speelt. Het Neder lands elftal móet winnen, om uitzicht te houden op deelname aan het WK. Kunt u de wedstrijd niet op televisie volgen? Dan kunt u in elk geval terecht op onze website, waar de ver richtingen van de spelers van minuut tot minuut wor den gevolgd in een live- blog. Ook andere WK-kwa- lificatiewedstrijden worden dit weekend trouwens via liveblogs op de voet ge volgd. En als we volgende week weer verder gaan met de eredivisie zijn we er bij de belangrijkste wed strijden natuurlijk ook bij. TWITTER Karei Martinet @martikarel De aanstaande fusie van Zeeland Seaports en Ha venbedrijf Gent levert naar verwachting 3.250 extra arbeidsplaatsen op. Dat is een stuk meer dan wan neer de havenbedrijven apart verder zouden gaan. Dat is te lezen in de fusie overeenkomst die de top mannen Jan Lagasse (Zee land Seaports) en Daan Schalck (Havenbedrijf Gent) deze week presen teerden. ONLINE TOP-5 1. Grote waterhoos duikt op boven zee bij Neeltje Jans 2. Goesenaren bewonde ren auto Max Verstappen 3. School verplicht kinde ren water te drinken, ou ders boos: 'Water is voor honden' 4. Terneuzenaar stichtte brand in boze en dronken bui: officier eist opname 5. Bond voor wetsovertre ders: Straf voor smokke lende Torentijd-gevangene onaanvaardbaar Kijk op www.pzc.nl of @pzcredactie n facebook.com/depzc @pzcredactie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 45