OPEN DAG VOG-2 4 HZ-studenten lanceren in één dag product Brand aan boord schip Man rijdt 89 km/u te hard Surfer in de problemen Ineen dag een product of dienst verzinnen, maken en uitventen. Gisteren deden320 studenten dat in een 'startup boot- camp'vandeHZ en Dok41. Vies bestek in je tas is irritant Op donderdag 14 september is het spectaculaire, nieuwe opslaggebouw van COVRA open voor het publiek. Komt u ook? Meer informatie over het bijzondere programma en aanmelden: www.V0G-2.nJ 112 NIEUWS Haren in het doucheputje? Brrr. Daar heeft één van de 41 teams die in één dag hun bedrijf moe ten lanceren, een oplossing voor bedacht. De Harry Ball maakt uw leven stuk draaglijker, pitchen Pa- rissa Amirian (21) en Indy Brugge- man (18) hun product in nog geen drie minuten. Harry verzamelt jouw verloren haren. Het in een net gewikkelde balletje leg je in het afvoerputje dat 'zo nooit ver stopt raakt'. Vieze handen? Nee hoor, Harry heeft een haakje! Omdat je in een paar uur tijd geen prototype kunt maken, heb ben ze van papier en elastiek iets vervaardigd wat er op lijkt. Deson danks prijzen Parissa en Indy hun Harry Ball overtuigend aan. Alsof je naar een Tell Sell-reclame zit te kijken. You'll love your Harry Ball! En zo winnen ze de prijs voor de beste pitch: gratis werkruimte bij Dok4i en drie uur coaching. Bootcamps voor het bedrijfsle ven zijn geen nieuw fenomeen. Het start-je-bedrijf-in-een-dag is dat wel voor het onderwijs. Met het evenement willen HZ en Dok4i - broedplaats voor starters - ondernemerschap, innovatie én een ondernemende houding bij studenten stimuleren. Met steun van ondernemers, mentoren en experts leren ze wat er allemaal bij komt kijken om een product naar de markt te brengen. Om vier uur staan er finalisten op het podium. Dagelijkse erger nisjes blijken een inspiratiebron. 'Van de pot afgerukt' heeft een conservenpot-opener voor men sen met reuma gemaakt. Twee stu dentes lanceren The Bra Bag: een tasje dat je aan de bustehouder kunt bevestigen, 'zodat je altijd geld bij je draagt voor een laatste drankje'. De Couvertcover wint de prijs voor het origineelste con cept. Devika Gillesse promoot het hoesje voor vork, mes en lepel. „Vies bestek in je tas is irritant, terwijl steeds meer mensen salade of pasta mee naar school of het werk nemen. Dan wil je schoon bestek en tegelijk een schone tas. De couvertcover lost dat op. Die clip je om je mes en vork. Hij neemt ook weinig ruimte in." Het team ziet basisscholieren als een belangrijke doelgroep omdat die steeds vaker op school lunchen. Lumière pakt de hoofdprijs. Het plan om kaarsvet te recyclen kan zo de markt op, oordeelt de jury. Het team gaat naar huis met een voucher van Stichting ZigZag: coa ching en promotie ter waarde van 1.000 euro. zaterdag 2 september 2017 SAS VAN GENT Aan boord van zandzuiger de Scelve- ringhe die afgemeerd lag bij scheepswerf De Schroef in Sas van Gent heeft gisterochtend korte tijd brand gewoed. De brand werd omstreeks 09.25 uur opgemerkt. De brandweer van Sluiskil rukte met spoed uit om de brand te bestrijden. Of de brand ontstond door werk zaamheden was nog onbe kend. Omstreeks 09.50 uur kon de brandweer weer in pakken. HOOFDPLAAT Het rijbe wijs van een 60-jarige man uit Hoofdplaat is gisteroch tend ingevorderd omdat hij 175 kilometer per uur reed op de Westlangeweg in Hoofdplaat, waar een maximumsnelheid van 80 geldt. Na de wettige cor rectie bleek dat de man of ficieel 89 kilometer per uur te hard reed. De man werd om 11.40 uur betrapt. WESTKAPELLE Een surfer is donderdagmiddag in de problemen geraakt voor de kust van Westkapelle. Het lukte hem niet meer om terug naar het strand te komen. De KNRM uit West kapelle schoot te hulp. De bemanning van redding boot Uly heeft het zeil en de mast aan boord geno men en daarna de surfer, die nog wel kon peddelen, naar het strand begeleid. Harry verzamelt je verloren haren uit het doucheputje Frank Balkenende De pitch van Parissa Amirian (I) en Indy Bruggeman was goed een prijs, fotorubenoreel - Devika Gillesse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 40