u Kishna blij met terugkeer bij ADO Cilic niet verder dan derde ronde 30 een jaar afwezigheid waarin ze aan haar elleboog en haar knie werd ge opereerd, strandde in haar tweede partij. Geen schande, tegenover drievoudig wereldkampioene Yuri Alvear, bovendien staat Polling door haar operaties pas vier weken op de mat, „Maar hoe ik hier ver loor dat hoorde niet. Gewoon dom van me, ik belande in de houdgreep en had dit nooit moeten laten ge beuren." Arens: „Wat het zegt? Dat we het vandaag niet goed gedaan hebben." Hij herhaalt het nog maar eens: „Ja, als je inzet op twee medailles en je er geen haalt, dan is het een klote dag." Alleen Marhinde Verkerk strijd op het programma, vandaag komen nog drie judoka's in actie, Michael Korrel, Roy Meijer en Tes- sie Savelkouls. Maar Meijer en Sa- velkouls hebben geen gunstige lo ting. Het was een rumoerig jaar bij de Judobond, met onvrede bij een aantal topjudoka's over de centra lisatie naar Papendal. Maar daar door voelt Arens geen extra druk om nu goed te presteren. „Ik ben daar niet mee bezig. Misschien dat anderen dat wel zo zien, maar ik kijk naar dit toernooi, naar deze groep sporters en daar wil ik mee scoren. Als dat dan niet lukt, is het een klotedag." mocht zich tegen het einde van de middag klaarmaken voor de strijd om de finale. Het enige lichtpuntje voor Arens. „Zij had eigenlijk een heel goede dag, hoor." Verkerk ver loor de halve finale nipt. „Dan ver wacht je dat ze de strijd om het brons wel gewoon wint, maar dat lukt niet. Dan is het klaar." Lastig Arens: „Ik baal als een stekker van vandaag, maar de knop moet snel weer om." Het halen van zijn doel stelling, de twee medailles, wordt nu erg lastig, maar de hoofdcoach wil niet op de zaken vooruitlopen. Morgen staat er nog een teamwed- Ladiesday, zo werd vrijdag vooraf bestempeld door de Nederlandse judoploeg. Maar na afloop van de kansrijkste dag voor de oranje equipe, met vier Nederlandse vrouwen op de mat, bedacht hoofdcoach Maarten Arens een an dere benaming: „Een klotedag. La ten we het maar simpel houden. Meer kan ik er niet van maken." Twee medailles, dat is het doel dat Arens voor de WK judo stelde. En dat moest eigenlijk gisteren ge beuren. Maar al na haar eerste wed strijd stond Guusje Steenhuis, de nummer een van de wereldrang lijst in de klasse tot 78 kilogram, sprakeloos in de catacomben van de arena. Eerst dertig seconden slikken, halfslachtige pogingen om de tranen terug te dringen en dan: „Ik weet het niet goed." Gevolgd door weer een lange stilte. Op pa pier had Steenhuis moeiteloos van Assunta Galeone moeten winnen, maar de Italiaanse nummer 34 van de wereldranglijst scoorde met een strafje in de golden score. Arens: „We gingen ervan uit dat Guusje en Marhinde (Verkerk, red) elkaar zouden treffen in de kwart finale en vervolgens allebei door zouden gaan. Dan loopt het uitein delijk heel anders." Gedesillusioneerd Even daarvoor had Europees kam pioene Sanne van Dijke zich ge meld, ook gedesillusioneerd na verlies in haar eerste partij. „Ik voelde me sterk, zowel mentaal als fysiek. Ik had het gevoel dat ik hier wat had kunnen laten zien, dat dit niet gelukt is, vind ik pijnlijk." En Kim Polling, terug na ruim Hoe ik hier verloor hoorde niet. Ik belandde in houdgreep, dom NEW YORK De Kroatische ten nisser Marin Cilic is evenals vo rig jaar in de derde ronde van de US Open gestrand. De als vijfde geplaatste speler moest in New York zijn meerdere erkennen in de Argentijn Diego Schwartzman, de nummer 33 van de wereldranglijst. Cilic, die eerder deze zomer nog op dreef was en de finale be reikte op Wimbledon, ging in vier sets onderuit: 4-6 7-5 7-5 6- 4. Hij won de titel op de US Open in 2014. De als 29ste geplaatste Schwartzman kwam in New York nog nooit verder dan de tweede ronde. Hij speelt in de vierde ronde tegen de winnaar van het duel tussen Mikhail Koe- koesjkin uit Kazachstan en de Fransman Lucas Pouille. Het was de verrassing van de Dead line Day op de Nederlandse spe- lersmarkt, maar de afronding van de bliksemtransfer had donderdag geen uur langer moeten duren. An ders had Ricardo Kishna Lazio Roma niet meer kunnen verlaten voor ADO Den Haag, de club waar hij in de jeugd al jaren speelde. Gis terochtend parkeerde de voormalig speler van Ajax zijn auto - nog voor zien van een Italiaans kenteken - voor het stadion in Den Haag, waar hij voor een jaar op huurbasis te kende. Voor die doorstart in zijn loop baan had Kishna, vorig jaar door La zio al verhuurd aan Lille, heel wat over. „Ik wilde heel graag weg uit Italië", vertelde de schotvaardige dribbelaar. „Als je bij Lazio basis speler bent dan heb je een topleven. Heerlijk weer, fantastische stad, goed eten. Gaat het met het voetbal alleen niet zo lekker, kan ik niet ge nieten van het weer en ga ik ook niet lekker uit eten." Nee, de Hagenaar had het niet verwacht dat hij weer speler van ADO Den Haag zou worden. „Maar wel gehoopt. Ik was bereid om in te leveren, maar dat had niet gehoe ven. Ik heb echt goede aanbiedin gen gehad. Van Torino, bijvoor beeld. Ik zou er geld bij krijgen, maar had er geen lekker gevoel bij. De hele maand kwamen Italiaanse clubs, maar dat wat me niet aan trekt, doe ik niet. Spanje werd het ook niet en toen ben ik naar Neder land gaan kijken." Een terugkeer naar Den Haag kwam op dat moment voor het eerst op in Kishna. Met ADO's ma nager voetbalzaken Jeffrey van As was de zoon van een Surinaamse vader en Nederlandse moeder er in vijf minuten uit. Kishna: „ADO is altijd mijn club geweest. Ik ben 22 jaar en moet nu gaan voetballen. Bij Ajax ben ik niet goed vertrokken en in Italië heb ik het plezier verloren na een aardig eerste jaar. Ik zat met mijn hoofd in mijn handen met het gevoel: wat moet ik? Het is nu oost west, thuis best." zaterdag 2 september 2017 Nee, een klotedag!' 'Ladiesday? Gisteren was de kansrijkste dag voor de Nederlandse judoka's op de WK in Boedapest. Maar in plaats van de beoogde twee medailles stond de nationale ploeg aan het einde van de dag met lege handen. Lisette van der Geest Boedapest Marhinde Verkerk (op haar rug) legde het af tegen Natalie Powell in de strijd om brons, fotoap -Kim Polling DEN HAAG De terugkeer van Ri- cardo Kishna naar ADO Den Haag verraste zelfs trainer Fons Groenendijk, die eerst dacht aan een grap. De 22-jarige aanvaller twijfelde niet. „ADO was altijd mijn club." Kishna in het ADO-shirt dat hij als junior ook al ooit droeg, fotoanp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 30