Tot nu toe de beste thuisbakkers: rllLTUUR 25 GWENN CORRIE HANS rot toen ze bij mij achterop zaten en ik met mijn golfkarretje zo de bak kerstent in reed. Dat was niet afge sproken. Maar inderdaad; Janny en Robèrt moeten het soms weer ont gelden. Dat kan gelukkig ook, ze heb ben zelfspot genoeg. Vooral Janny, die kan ontzettend om zichzelf la chen. Zij is niet te beledigen en dat is wel zo leuk." bakken, hoor. Zeker in de provincies in het noorden en zuiden, waar de meeste kijkers van Heel Holland Bakt wonen." „Nou, mijn moeder bakte geen taar ten, dus bij ons thuis hing die geur niet. Maar desondanks werkt het bij mij hetzelfde. Al denk ik dan eerder aan dat moment als je bij de bakker binnenloopt en ruikt.Wat kan dat lekker zijn hè?" „Per uitzending, zeker in het begin als er nog veel kandidaten zijn, ben je wel twee volle dagen aan het opne men. Dus reken maar uit." „Ja, natuurlijk, dat blijft elke week spannend. Vorig seizoen tikten we de 3 miljoen aan, ik denk dat dat wel zo'n beetje de top is. In de huidige tijd van social media kijken er mis schien wel minder mensen en zak ken de cijfers in, daar moet je ook re kening mee houden. Er zit natuurlijk een einde aan de groei." MARJOLEIN NICO „Geen enkele. Ik vind een taartje af en toe best lekker, maar ik ben meer van de hartige hapjes. En dan presen teer ik ook nog elke woensdag Smaakt naar Meer, daar komen ook veel mensen met taarten aanzetten." VANESSA „Jazeker, vorige week kreeg ik nog een mailt je van haar en ze heeft nu en dan contact met de redactie. Ze volgt „Ja, maar ik hoef niet meteen een hele punt naar binnen te schuiven, een hapje proeven kan ook. Ik hoef me niet te beheersen, dat gaat van zelf. Dat is bij Janny anders, die likt met haar vinger de beslagkom nog uit. Die kan dan zo weer schoon de kast in." „Het is feelgoodtelevisie. De kern is nostalgie, het is de geur van vroeger. Helaas komt die niet door je televisie heen, maar het is wel het gevoel. Je denkt terug aan de taarten van oma. Dat betekent niet dat taarten zelf uit de tijd zijn. Er worden er nog veel ge- Er zijn tranen, maar er wordt ook heel veel gelachen. En vooral wordt er heel goed gebakken het allemaal wel. Martine is de eerste presentatrice, ze is verknocht aan het programma. Ze is nog altijd heel be trokken en we hopen er het beste van voor wat betreft haar herstel." „Ja, er zijn tranen, maar er wordt ge lukkig ook heel veel gelachen. Ik vond het nog leuker dan vorig jaar. Er wordt vooral heel goed gebakken, het blijft tot de laatste uitzending echt spannend wie er wint." 3 dagen in Den Helder incl. retourovertocht naar Texel zaterdag 2 september 2017 2013 Rutger Rutger was de eerste, de verpleegkundige zat als kind al bij zijn moeder op het aanrecht. Hij won de juryleden voor zich met een spectaculaire bruidstaart. 2014 Menno Een meesterbakker met het uiterlijk van een hipster. De Haagse thuisbakker Menno vergeten we niet meer. Toegege ven, dat komt ook door de smaak van zijn worteltaart met roomkaas-botercrème. 2015 Sarena De jury noemde Sarena een bommetje van baktalent, Groningse nuchterheid en Italiaanse passie. Onweerstaanbaar was haar hazelnootschuimtaart met chocolade. 2016 Annemarie De Haagse moeder van vier dochters maakte zich zorgen toen haar vuurtoren in de vijfde uitzending meer leek op de Toren van Pisa. De smaak was echter voortreffelijk. Dat gold ook voor haar slof met advocaat, een creatie waarmee ze Janny en Robèrt zo om haar vinger wond. André van Duin en jurylid Janny van der Heijden. 'Janny en Ro bèrt hebben gelukkig zelfspot genoeg.' FOTO OMROEP MAX Wat zijn jouw eigen nostalgische bak-herinneringen? Hoeveel tijd brengen jullie samen door? Maak je je na vorig seizoen eigen lijk nog druk om de kijkcijfers? Twee dagen tussen al die lekker nijen? Hoeveel kilo ben je aange komen? De enige smet op het verhaal: de afwezigheid van Martine Bijl. Heb je nog contact met haar? Die verwachten dan toch wel dat de presentator daar van proeft? Wat is precies de kracht van Heel Holland Bakt? Tot slot, een tipje van de sluier: vloeien er het komend seizoen tra nen? hoteldeal I dagelijks tot 23:00 uur 088-0331506 Hotel Den Helder 2 overnachtingen incl. uitgebreid ontbijt Retourovertocht Den Helder-Texel Gratis parkeren bij hotel Mogelijkheid tot een fiets huren Tip: bezoek Fort Kijkduin

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 25