i4 - Petra bereikt jongeren via Instagram M Bemanning ARM-7 vrij, schipper zit nog vast Stampvolle wegen oorzaak ongelukken Kinderen van 4 tot 18 jaar zijn vaker betrokken bij verkeersongevallen dan vier jaar geleden. Het aantal ongelukken is met 18 procent gestegen. De belangrijkste oorzaak: de weg naar school is stampvol. ZONDAG OPEN Patrick Stoof Rick van Drongelen houdt zich staande bij debuut Walcheren 'Hollywood heeft plek voor iemand als ik' mm Jeugdwijkagen. PetraP^^silgram. In de eerste helft van 2017 kregen bijna 3.100 kinderen en tieners een ongeluk in het verkeer. In de zelfde periode in 2014 bleef dat aantal steken op 2.600. Dat blijkt uit cijfers die deze krant heeft op gevraagd bij verkeerskundig iet- bureau VIA, dat gegevens verza melt over verkeersongevallen in Nederland. De politie en verzekeraars spre ken van een zeer zorgelijke trend. Zij willen meer toezicht op 50 ki lometerwegen in de ochtendspits, extra voorlichting over verkeers gevaren in de eigen buurt en een veiliger inrichting van de wegen. Grote massa leerlingen De belangrijkste oorzaak voor de toename is volgens landelijk pro jectmanager infrastructuur van de politie Egbert-Jan van Hasselt 'overbelasting' van wegen en fietspaden. „Doordat onderwijs instellingen steeds groter worden, gaan er steeds dikkere verkeers stromen richting scholen. Enorme massa's leerlingen begin nen tegelijk." Hij benadrukt dat het aantal brom- en snorfietsen onder jongeren enorm is toegeno men. Scholen worden groter, waardoor massa's leerlingen tegelijk beginnen Tussen 1 januari 2014 en 22 au gustus 2017 waren ruim 20.000 kinderen tussen 4 en 18 jaar be trokken bij ongevallen. Zij be stuurden een fiets, bromfiets of namen als voetganger deel aan het verkeer. Van hen zijn zo'n 9.500 als slachtoffer geregistreerd: 99 procent raakte gewond en 1 pro cent overleed. Op een doordeweekse dag krij gen gemiddeld bijna drie keer meer kinderen een ongeluk dan in het weekend. Bijna een kwart van de ongelukken gebeurt in de zogenaamd 'veilige' 30 kilometer zones; twee derde op wegen waar je 50 mag. „Auto's en fietsen moeten op 50 kilometerwegen veel vaker van elkaar gescheiden worden", vindt Van Hasselt. Ondanks de grote ri sico's heeft bijna de helft van die wegen géén apart fiets pad. Van Hasselt doet ook een dringend beroep op automobilisten. Ongevallen zijn volgens hem te voorkomen als we 'rekening houden met het onvoorspelbare gedrag van jonge fietsers'. „Als er een groepje scho lieren voor je fietst, houd dan in. Dat kost je nog geen twee secon den. Leef je in, je bent zelf ook jong geweest." De schipper van de kotter ARM-7 blijft nog in hechtenis, de zeven bemanningsleden zijn vrijgelaten. Het achttal werd dinsdag in Vlis singen aangehouden op verden king van poging tot doodslag op visserij-inspecteurs van de Neder landse Voedsel- en Warenautori teit (NV WA). Levensgevaar Overigens worden ze allen nog steeds ervan verdacht drie visse rij-inspecteurs van de Neder landse Voedsel- en Warenautori teit en twee medewerkers van de Rijksrederij in levensgevaar te hebben gebracht. Die voeren sa men op een rubberboot naar de kotter om het schip te inspecte ren. Toen ze langszij de ARM-7 voe ren, haalde de schipper volgens hen plotseling de netten op. De rubberboot raakte daardoor ver strikt in die netten en werd gro tendeels onder water getrokken. Eenmaal op de kotter werden door de inspecteurs netten met te kleine mazen aangetroffen. Gisteren besliste de rechtbank dat de schipper nog veertien da gen in hechtenis mag blijven. 19°C Nieuwsmedia magazine »P28& ZEELAND 20 Weg naar school blijkt risicovol ZEELAND 2 Marcia Nieuwenhuis Utrecht/Vught -Egbert-Jan van Hasselt (politie) P4 L D O S Clmzt^oxni, SibeAimM. Zouuultm. Ernst Jan Rozendaal Vlissingen zaterdag 2 september 2017 Enkele buien, ook wat zon pzc.nl Ook voor het laatste fn) regionale nieuws Jaargang 259 De PZC is onderdeel van: Prijs €3,20 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 8 7 11688 5 5 5 5 4 7

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 1