Ouders boos: school zet kinderen op water en droog brood Tk&AWèm VISSEN MET JAN 16 Ze is de vrouw die op Prinsjedag in de Ridderzaal 'Leve de Koning!' roept. Ankie Broekers-Knol (VVD) is voorzitter van de Eerste Kamer. Ze zit vaak aan tafel bij de koning en de koningin en is wars van poeha. „Doe even normaal..." De school beperkt ook het eten wordt. De basisschoolkinderen mogen een boterham of fruit mee nemen van thuis. Drankjes en an dere etenswaren worden ingeno men en aan het einde van de dag met een uitlegbriefje mee naar huis gestuurd. De school wil op die manier de kinderen zo gezond mogelijk hou den. Maar veel ouders van de school in de Tilburgse Vogeltjesbuurt be palen liever zelf wat gezond is voor hun kind. Velen beklaagden zich de afgelopen weken bij directeur Ludy Meister. „Mijn zoon komt huilend thuis: ik lust geen water", zegt va der Kevin Rovers. „Dat hoeft hij van mij ook helemaal niet. Water is voor honden." Hij is deze week al meerdere keren met andere ouders naar school ge gaan om zijn beklag te doen. Voor alsnog zonder resultaat. Zijn zoon tje Jonairo (6) neemt normaal graag een pakje appelsap mee, met een boterkoek. Maar die kreeg de jon gen deze week aan het einde van de dag weer mee naar huis. „We mo gen nog geen Liga-koekje meege ven. Niks. En je kunt een kind niet verplichten om water te drinken, als die het niet lust. Wat nou als het dertig graden is. Moet hij dan maar uitdrogen?" Het grootste bezwaar heeft Ro vers tegen de bidons die worden ge bruikt. „Die worden elke dag omge spoeld. Maar als een kind ziek is, ko men er bacteriën in. Die spoel je er niet zomaar uit. Dit gaat in tegen de hygiëneregels." Directeur Ludy Meister wil de kin deren juist gezond maken met deze nieuwe regel. „Het gebeurt op heel veel scholen. Hetgeen dat kinderen meenemen wordt steeds zoeter. Toen ik naar school ging kreeg je al leen een droge Liga mee. Maar fa brikanten doen er nu een laagje op, soms komt er een dipsausje bij, er zitten krenten in. Het wordt er niet gezonder op." Meister heeft informatie inge wonnen bij de GGD, die hem gead viseerd heeft. De ouderkamer, waarin ouders van leerlingen zijn vertegenwoordigd, heeft met de nieuwe regels ingestemd. Meister heeft ouders dit voor de vakantie al geprobeerd uit te leggen, maar met wisselend succes. Mijn zoon hoeft van mij geen water te lusten. Water is voor honden „Het is bij sommigen nog niet he lemaal duidelijk. Daarom gaan we ze volgende week nog een keer in formatie geven. „In bijvoorbeeld ranja zitten ook suikers. We hebben ouders uitgelegd hoeveel. En hen verteld hoe lang het duurt voor die verbrand zijn. Dat lukt niet in de kleine pauze." Kevin Rovers en zijn medestan ders laten het er niet bij zitten. „Dit begint op een gevangenis te lijken. Ik snap dat school regelgeving heeft voor ongezonde kinderen, maar mijn zoon eet thuis wel gewoon zijn aardappels, groente en vlees. Hij is gewoon gezond." Meisters stelt overigens wel dat er mogelijk nog iets kan veranderen. „Niets wat je beslist is voor het le ven." Barbara Bredero Zondag 24 september ÜP Het is met grote voorsprong de natste vissessie van de zomer van 2017. Gewapend tegen de regen wandelt Ankie Broekers- Knol (70) ferm het noordelijke havenhoofd van Scheveningen op. Bij het rood-witte vuur torentje laat ze onverwacht haar tapdanskunsten zien en haar jazzy stemgeluid horen: „I'm singing in the rain, just singing in the rain..." De liberale voorzitter van de Eerste Kamer pakt de zeehengel en werpt gedecideerd in. „Ik heb al tijd in de buurt van de zee willen wonen en mijn man heeft precies hetzelfde. Die ruimte, dat zicht, dat gevoel van vrijheid... maar ga ik nou iedere dag naar de zee om te kijken? Het antwoord is nee." Vissen deed ze in haar jeugd, met een stukje brood op het haakje. „Levend aas, daar gruwde ik van." Maar vis klaarmaken vindt Ankie Broekers-Knol geweldig. „Vooral dat vel van zo'n platvis trekken, vind ik heerlijk om te doen." Kabeljauw maakt ze graag klaar in een pakketje: gestoofd met venkel. „Beetje pastis erbij, beetje witte wijn. Wat basili cum erover, wat groen van de venkel, pakketje dicht en in de oven." Politiek werd haar met de paplepel ingegoten. Haar ouders waren politiek actief. Aan tafel ging het ergens over. „Heel belangrijk, want dan heb je de blik naar buiten. Niet alleen maar: heb je je huiswerk gemaakt en eet je boterhammetje op." Op haar veertigste ging ze de gemeenteraad in voor de WD. „In mijn studententijd in het donker verkiezingsposters plakken met de latere Europarle mentariër Florus Wijsenbeek. Gieren van de lach!" „Daar moet ik heel erg om lachen. Doe even nor maal... Als je mensen hoort praten en ziet doen... Op een kilometer afstand denk ik dan: joh, dit is jouw verhaal niet. Je hebt geleerd dit zo te zeggen of je hebt geleerd dit zo te doen. Dan zegt iemand 'Dit zijn belangrijke vraagstukken.' Maar je kunt toch zeggen: 'Dit raakt mij ook.' Het is vaak onze kerheid als mensen niet authentiek zijn. Ik hoor weieens vriendinnen zeggen: het is zo fijn dat jij jezelf blijft. Maar dat kost mij geen moeite." „In eerste instantie is het gewoon spannend, want ik had ze nooit ontmoet, dan ben je toch even onder de indruk. Maar de derde keer denk je: het is gewoon leuk. Ze doen normaal, ze zijn normaal. De allereerste keer dat ik aan het Hof mocht eten was toen Shimon Peres op Paleis Noordeinde was. Eind september 2023, hij was het eerste buitenlandse staatshoofd dat door de koning werd ontvangen. Links naast me zat Rutte en rechts naast me zat Donner. Ik zat schuin tegenover de koning vanwege het protocol. Er kwam een lakei met een grote schaal om jezelf op te dienen. Hij zei: 'U mag het zelf pakken.' Rutte keek naar mijn lege bord en zei tegen mij: 'Je hebt helemaal geen aardappelkroketjes Ankie!' En Mark doetTSJAK-BOEM-TSJAK-BOEM-TSJAK- BOEMÜ! Aardappelkroketjes op mijn bord! De koning zat te kijken, zo van: wat heb ik nóu aan tafel?" „Zeker. Het is niet normaal als je tijdens een staatsbezoek in het Paleis op de Dam zit met die fantastisch mooie spullen. Een paar keer later zat ik er ook, toen was de Chinese president Xi op bezoek. Rechts van mij een Chinese minister, links van mij ook. Achter ons fluisterende tolken. zaterdag 2 september 2017 PC Geen cola, energiedrank en zelfs geen limonade meer. Kin deren op basisschool Don Sarto in Tilburg mogen vanaf dit schooljaar alleen nog maar water drinken op school. Tot woede van veel ouders. Tom van der Meer Tilburg - Kevin Rovers, vader leerling ANNiE M.G SCHMiüT GEBASEERD OP HET BEROEMDE VER5JE VAN EEN FILM VAN Politiek verslaggever Jan Hoedeman gaat deze zomer elke week vissen met een politicus, en praat met hen over leven en politiek. De foto's zijn van Martijn Beekman. W Als voorzitter van de Eerste Kamer komt u overal. U ziet veel poeha, dikdoenerij. Hoe gaat u daarmee om? U mag ook aanzitten bij inkomende staats bezoeken. U ziet de koning en koningin regel matig. Is dat een verplicht nummer? U bent gek op serviezen...

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 16