m Seniorenkliniek opent in Oostburg m Laatste fase van revalidatie in nieuw centrum Een product in Jos Feron Lady Force rijgt zeges aan elkaar De Seniorenkliniek in Antonius opent maandag de deuren. Er is plaats voor zestien ouderen die nog net niet in staat zijn om naar huis te gaan. Studenten verzinnen 'Couvertcover' en 'Harry Ball' 'Alles is revalideren', staat op bord jes op de tafels in de nieuwe Senio renkliniek op de vierde verdieping van het voormalige ziekenhuis in Oostburg. De kliniek is een initia tief van ZorgSaam en Warmande en biedt plaats aan zestien ouderen die niet (meer) in het ziekenhuis thuishoren, maar voor wie thuis wonen nog even te moeilijk is. „Het kan gaan om mensen die net uit het ziekenhuis komen, maar ook om cliënten voor wie het thuis even niet gaat", vertelt manager Adinda van de Kerkhove. Huisartsen of zie kenhuizen verwijzen op zo'n mo ment door naar de kliniek. Voor met name revalidatiezorg, voor mensen die bijvoorbeeld hun heup hebben gebroken, was sinds het verdwijnen van de revalidatie- afdeling in verpleeghuis De Stelle geen plek meer in de regio. „Men sen kwamen in Terneuzen of Hulst terecht, of ze gingen toch naar huis, terwijl dat eigenlijk nog niet kon", verklaart leidinggevende Ronnie de Neve. „We halen die zorg nu dich ter bij huis." Dat is natuurlijk fijn voor de pa tiënten, maar misschien nog wel meer voor de mantelzorgers, zegt De Neve. „Dat zijn vaak ook oude ren. Het is voor hen bijna niet te doen om, vaak met het openbaar vervoer, ver te moeten reizen." Ter wijl de aanwezigheid van die man telzorgers in de kliniek van groot belang is. „Wij moeten weten hoe de situatie thuis is", geeft De Neve aan. „We willen hier al rekening houden met wat de mantelzorger daar kan en doet, zodat we ons re validatieplan daarop kunnen af stemmen." Het scheelt ook nogal of iemand in een ruim appartement woont of in een klein dijkhuisje vol met drempels. „Daarom gaat onze ergotherapeut ook bij mensen thuis kijken." Wennen Voor sommige leden van het zorg- team is werken in de kliniek wel even wennen. Bij revalideren ver leen je immers nogal eens 'zorg met de handen op de rug', zoals Van de Kerkhove het omschrijft. „Je helpt soms beter door mensen te stimu leren zelf hun kopje naar het aan recht brengen. Dat je met een rolla- tor loopt, wil niet automatisch zeg je helpt soms beter door mensen te stimuleren zelf hun kopje naar het aanrecht brengen gen dat je zoiets niet kunt." Dat vergt een omslag in het den ken, zegt De Neve. „Verpleegkun digen en verzorgenden zijn toch gewend om zorg juist uit handen te nemen." Het team in Oostburg maakt dankbaar gebruik van de kennis die ZorgSaam inmiddels heeft opgedaan in de Seniorenkli niek in Hulst. Van de Kerkhove: „Mensen die daar al werken, komen nu ook hier in het team terecht. Hun praktische kennis komt goed van pas." De kliniek in Oostburg is onder deel van het nieuwe Gezondheids centrum, dat onlangs opende in het voormalig ziekenhuis Antonius. „Er zit hier veel zorg onder één dak", zegt Van de Kerkhove. „Dat is handig. We maken gebruik van de apotheek, gebruiken de ruimten van de fysiotherapeut." Behalve het zorgteam is ook een groep specia listen aan de kliniek verbonden. Onder meer een specialist oude- rengeneeskunde, fysiotherapeut, ergotherapeut, logopedist, diëtist en geestelijk verzorger uit de regio kijken mee. It zaterdag 2 september 2017 pzc.nl e-mail: redactie.terneuzen@pzc.nl LAND FOTO PETER NICOLAI ZEELAND 4 I, Zl Martijn de Koning Oostburg -Adinda van de Kerkhove, (manager Seniorenkliniek)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 165