Zorgen over verkeer Goese Polder Groot studentenfeest KORTINGEN Plan buren deert Tholen niet II Expositie N-Korea is in trek BIJLEVELD SP houdt actie voor veiligere Van Hogendorplaan 7 Drainage Pvc Afsluiters LAATSTE RONDE UITVERKOOP De verkoop van bedrijventer rein Welgelegen II in Tholen verloopt voorspoedig. Op de nog beschikbare 7,3 hectare zijn vijf opties. De interesse is on verminderd hoog, stelt wethou der Frank Hommel. „De reces sie ligt achter ons. Bedrijven hebben meer vet op de botten en durven te investeren. Een voorbeeld is Magnum Heating dat een pand laat bouwen." Zorgen over de concurrentie positie van Tholen, nu er een bedrijventerrein bij Lepelstraat komt, heeft Hommel niet „Er zijn genoeg bedrijven die geen zichtlocatie zoeken. Dan zijn ze in Tholen aan het juiste adres. Onze grondprijzen liggend met 77 tot 111 euro per vierkante me ter beduidend lager dan in West-Brabant. Dat maakt Wel gelegen aantrekkelijk. Plus de goede ontsluiting richting Rot terdam en Antwerpen." Hoewel Tholen bedrijven met open armen ontvangt, moeten nieuwkomers wel werkgelegenheid opleveren. Dat is voor Hommel een be langrijk criterium. „We verko pen geen grond aan bedrijven waar alles is geautomatiseerd." Naast Welgelegen II heeft Tho len nog vijftien hectare in voor raad. Tien hectare daarvan is ge reserveerd voor een distributie centrum van Montea. De reste rende vijf hectare is in optie. Aanwonenden van de Van Hogendorplaan hebben het idee aan een racebaan te leven. Ook missen zij een zebrapad. „De weg oversteken is bijna onmogelijk." De Van Hogendorplaan is de doorgaande en drukbereden route dwars door de Goese Polder. Halverwege gaat hij over in de Troelstralaan. Vorig jaar is de weg opnieuw geas falteerd als onderdeel van het mas- terplan Goese Polder. De twee ze brapaden die er voorheen wel wa ren, sneuvelden. Een soort mid deneiland om het verkeer af te remmen is er nooit gekomen, zegt bewoner Kees van Vredegem. „Het geld was op." Hij loopt al jaren te hoop tegen de situatie. De Van Hogendorplaan is een lange, rechte weg, die volgens aan wonenden daardoor uitnodigt om het gaspedaal in te trappen. „Het is asociaal, 80,90 wordt er hier gere den", zegt Van Vredegem. Volgens hem hebben jakkeraars al meer dan eens een lantaarnpaal uit de grond gereden. Een wegversmal- Het is asociaal, 80,90wordt er hier gereden ling zoals een stuk verderop in de Troelstralaan wel is aangelegd, zou in zijn ogen veel schelen. En ze brapaden. Van Vredegem heeft geen idee waarom die zijn wegge haald. „Volgens de gemeente om dat mensen er toch niet voor zou den stoppen. Dit is een kinderrijke buurt, oversteken is voor kinderen die aan de overkant wonen nood zakelijk om op school te komen. Bewoners van het Erasmuspark (appartementencomplex voor ou deren, red.) kunnen ook niet over steken om bij de bushalte te ko men." Een eerdere handtekenin genactie van buurtbewoners voor een nieuwe oversteekplaats heeft geen resultaat gehad. De lokale SP-fractie trekt zich de situatie aan en hield daarom giste ren een ludieke actie. Ter hoogte van de bushalte werd een katoe nen zebrapad uitgerold, SP-leden fungeerden als klaarovers. De au tomobilisten namen het sportief op en stopten voor de oversteek. Wethouder Loes Meeuwisse heeft eerder te kennen gegeven dat de gemeente een (nieuw) zebra pad niet noodzakelijk vindt. Bo vendien komt er volgens haar meer bij kijken dan en paar stre pen op de weg. Ook uit snelheids metingen zou niet zijn gebleken dat er te hard wordt gereden. GOES De expositie met Noord- Koreaanse schilderijen in de Grote Kerk in Goes blijkt een pu bliekstrekker. Deze week werd de zesduizendste bezoeker sinds 12 augustus verwelkomd. De tentoonstelling 'Gelukkig in Noord-Korea, de utopie ver beeld' biedt belangstellenden een unieke inkijk in het gesloten Noord-Korea. Het gaat om socia- listisch-realistische kunst, oor spronkelijk bedoeld voor bin nenlands gebruik in openbare gebouwen en hotels. Alle ten toongestelde schilderijen komen uit de collectie van verzame laar Ronald de Groen. De expositie, onderdeel van het Goes-Aziëjaar, is tot en met 6 september te zien van 13.00 tot 17.00 uur. De toegang is gratis. MIDDELBURG In Middelburg wordt dinsdag een nieuw evene ment gehouden. Het Intro Festival Zeeland verwelkomt alle studen ten van Zeeland - en alle niet-stu- denten die het ook leuk vinden om te komen. Op twee podia in de bin nenstad zijn optredens. Op de Markt staat het hoofdpodium. Daar treden grote dance-acts op: The Partysquad, Jebroer The Outsi ders en EDM van Pep Rash. Het tweede podium is opgezet op Plein 1940. Daar klinkt met name techno, van onder anderen Egbert, Janick Megroot, On/Off en Pokoe. Boven dien zijn er foodtrucks en presen teren Zeeuwse studentenvereni gingen zich. Het festival duurt van 17.00 uur tot 23.00 uur. Daarna is er in poppo dium De Spot een dancefeest, met dj Rayfa, Jailo en Van Slag en Ban- ganagangbangers. Meeuwse Handelsonderneming b.v. zaterdag 2 september 2017 Met beduidend lagere grond prijzen dan in West-Brabant, maakt Tholen zich niet druk over de komst van het om vangrijke bedrijventerrein de Ster van Lepelstraat bij Hal steren. Buurgemeente Ber gen op Zoom zet vaart ach ter de ontwikkeling van het terrein naast de snelweg A4. Timo van de Kasteele Tholen BE Luc Oggel - Kees van Vredegem, bewoner SP-leden houden vrijdag een verkeersactie met een uitrolbaar zebrapad in de Van Hogendorplaan in GoeS. FOTO MECHTELD JANSEN Albert Plesmanweg 6 4462 GC Goes Tel. 0113-212620 Fax 0113-232214, info@meeuwse-goes.com 50-70% MANNENMODE MIDDELBURG NIEUWE BURG 12 MIDDELBURG www.bijleveld-mannenmode.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 163