Afvalcontainers open KORTINGEN Parachutistenlied BIJLEVELD Duits soldatenlied ontdekt op Meliskerkse cafémuur urHiui F 7 De voormalige herberg Het Wapen van Zeeland in Meliskerkewasin de oorlog kennelijk ook een pleister plaats voor Duitse soldaten. Op een muur is de tekst van een Duits soldaten lied ontdekt. sr* Gemeenten delen werk in sociaal domein Drainage Pvc Afsluiters LAATSTE RONDE UITVERKOOP r-m Bij Boone heet Het Wa pen van Zeeland tegen woordig. De familie Boone is bezig met een flinke verbouwing van hotel/café/slijterij. Tijdens sloop werk kwam donderdag een Duitse tekst tevoorschijn. Vermoedelijk gaat het om een soldatenlied dat in de Tweede Wereldoorlog op de muur is gezet. Volgens mede-eigenaar William Boone is de tekst ontdekt toen een voorzetmuur werd weggehaald. Hij had geen idee wat er precies stond, wat het betekende en waar de tekst vandaan komt. „Ik werk ook op Scalda als docent op het cluster eco nomie en heb een collega die do cent Duits is, Ludo Jacobs, ge vraagd wat er staat en wat het zou kunnen zijn. Hij denkt dat het een parachutistenlied is." Een aanwij zing daarvoor is de eerste zin: Nur Mut Kamerad husch auf zum Sprung - vertaald: Schep moed, ka meraad, spring eruit. Het hotel/café/slijterij in de To renstraat in Meliskerke is al sinds 1818 een herberg. In 1963 werd zijn opa Willem mede-eigenaar en een jaar later kocht die de toenmalige compagnon uit. „Daarna was het van mijn opa en oma. Maar in de oorlog was het dus ook al een café. Toen zal de tekst erop zijn gezet." Het pand wordt nu deels ge sloopt en nieuw opgebouwd. Op de plek waar de tekst staat, komt een nieuwe trap naar boven, naar de vier nieuwe hotelkamers die op de eerste etage komen. Het is daarom niet mogelijk het stuk muur met de tekst voor de toekomst zichtbaar te houden, zegt Boone. „Maar zelfs als we dit voorafhadden geweten, hadden we dat denk ik niet gedaan. Het is een stukje geschiedenis, maar ook een gevoelig stukje. En we krijgen ook best veel Duitse gasten." Boone wil wel een foto van de tekst inlijsten en straks een plekje geven in een oude flessen- kast. „Daarin wil ik wat historische dingen zetten." Ook wil hij nog meer te weten zien te komen over de tekst, waar die vandaan komt en wat de achtergrond ervan is. ZIERIKZEEEen werkgroep on der leiding van de Schouwse wethouder Cees van den Bos be reidt samenwerking van Zeeuwse gemeenten voor in het sociaal domein. Bedoeling is dat de dertien ge meenten op het gebied van ge zondheidszorg, jeugdhulp en maatschappelijke opvang vanaf volgend jaar samenwerken. Zo kunnen ze gezamenlijk inkopen, administratief werk delen en sa men zoeken naar vernieuwing. Gemeentebesturen kunnen kiezen in hoeverre zij samen willen werken. Er komt een ba sisvariant die met opties kan worden uitgebreid. Zo kunnen dezelfde diensten goedkoper en efficiënter worden geleverd. De eerste winst is een forse re ductie van het aantal vergade ringen. Op verschillende plaatsen in de Zierikzeese binnenstad kun je zonder pasje restafval storten in de ondergrondse containers. De gemeente voert namelijk onder houd uit aan het toegangssysteem van de afvalcontainers. Het werk is deze week begonnen en gaat nog enkele dagen duren. Om hoe veel containers het gaat is niet duidelijk. Bij een gisteren gehou den steekproef van deze krant bleek ongeveer eenderde van de beproefde containers open te gaan zonder een pasje te scannen. Vrij te gebruiken containers staan on der meer in Ravestraat, Poststraat en aan de Mosselboomgaard. In januari gaat de hele afvalin zameling op de schop. Binnen stadbewoners gaan dan betalen per keer dat zij gebruikmaken van de afvalcontainers. zaterdag 2 september 2017 3D 'Schep moed, kameraad, spring eruit' '4 Maurits Sep V^rv». William Boone wil verder uitzoeken waar de Duitse tekst op de muur van zijn hotel/café/slijterij vandaan komt. fotorubenoreel Nur Mut Kamerad husch auf zum Sprung im Zug der Zeitenwende das Morsche fallt und herrlich jung unser Sieg am Ende Schep moed, kameraad, spring eruit in de verandering der tijden het rotte valt en heerlijk jong onze overwinning aan het einde Ton van den Nouweland Zierikzee Meeuwse Handelsonderneming b.v. Albert Plesmanweg 6 4462 GC Goes Tel. 0113-212620 Fax 0113-232214, info@meeuwse-goes.com 50-70% MANNENMODE MIDDELBURG N I EU WE BURG 12* MDDELBURG www.bmleveld-mannenmode.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 157