Oplichtster van mannen moet twee jaar de cel in lid Raad van Toezicht. II Landelijke richtlijn biedt speelruimte 3 SOCIAL MEDIA De vrouw uit Bilthoven kwam via datingsites in contact met haar slachtoffers, onder wie een 84-ja- rige dementerende man uit Goes. Ze ging relaties aan met de man nen en troggelde ze met smoezen en trucs tienduizenden euro's af. De vrouw beloofde het geld terug te betalen, maar ze deed dat nooit. In de zitting van twee weken gele den toonde ze totaal geen be rouw of schuldgevoelens voor haar daden. Misbruik De rechter oordeelde dat de vrouw op grove wijze misbruik heeft ge maakt van het vertrouwen van de mannen. „Ze heeft in het geheel niet stilgestaan bij de emotionele en financiële gevolgen die deze feiten voor de slachtoffers hebben gehad", staat in het vonnis dat gis teren in de rechtbank in Middel burg werd uitgesproken. De zelf moord van de Rijense man, als ge volg van de oplichting, liet de rechtbank zwaar meewegen in haar oordeel. De vrouw moet van de rechter 118.000 euro schadevergoeding be talen aan de nabestaanden van haar slachtoffers. Afpersing De officier van justitie had drie jaar cel geëist. De straf viel lager uit, omdat niet bewezen kon wor den dat de vrouw de overleden Rijense man heeft afgeperst. Dat komt omdat hij voor zijn dood geen klacht heeft ingediend of aangifte van de afpersing heeft ge daan. optiek de |onge m m intervence en jeugdreclassering, Sterk in strategie en innovatie, ondernemend en affiniteit met sociaal domein. lega's en coördineert ze een proef met het gebruik van Snapchat in Zeeuws-Vlaanderen. Naast de laagdrempeligheid voor jongeren en het winnen van hun vertrouwen, geven social media de agenten ook een platform om eigen ervaringen te delen. Zoals de im pact die de reanimatie en het over lijden van een man op het strand Ik wil duidelijk zijn, op een leuke manier van Cadzand-Bad begin augustus had. De manier waarop Pronk om schreef hoe zij dit had erva ren, kwam flink binnen. Bijna 53.000 mensen lazen het bericht. „Jonge strand- wachten, een openbaar strand, de familie van het slachtoffer die erbij is, dat in tense verdriet voel je tot in je kruin en tenen. Dat kunnen we óók laten zien met social media." zaterdag 2 september 2017 jullie niet #chillen #hangen' De politie bepaalt landelijk de grote lijnen voor social media gebruik van agenten, maar er is veel speelruimte, zegt Petra Pronk. Pronk is lid van een in- novatiegroep van de politie Zeeland en West-Brabant, die kijkt naar de ontwikkelingen van social media en hoe deze kanalen ingezet kunnen wor den. Bijvoorbeeld een oproep na een inbraak in een wijk waar veel mensen overdag op hun werk zijn. Bij belangrijke incidenten wordt eerst over legd met de afdeling commu nicatie van de politie, om een lopend onderzoek niet te schaden. „We schatten zelf in wanneer dat nodig is." Per regio is er ook ruimte om te kijken waar behoefte aan is. In politiedistrict Zeeland neemt Pronk deel aan een social me diagroep waar momenteel wordt nagedacht over een YouTubekanaal. VERBODEN TOEGANG VOOR ONBEVOEGDEN Een 28-jarige vrouw uit Biltho- ven moet twee jaar de cel in omdat ze een man uit Goes en een man uit Rijen heeft opge licht. De Rijenaar pleegde in 2015 zelfmoord. Cornelleke Blok Middelburg Lange Vorststraat 40. 4461 JP Goes Tel. (0113) 21 12 72 www.optiekdejonge.nl Stichting Intervence, de instelling voor jeugdbescherming beschermt kinderen versterkt gezinnen zoekt een nieuw Meer informatie solliciteren? uuujuu.intervence.nl/vacatures/ujerken-bii/lid-RVT jeugdagent sluis Breskens jeugdagent sluis We are in the house! #visserijfeestenbreskens john van den heuvel 26 Wat een leuke foto dame s officialy ftr abs niet te veel drinken he 134 vind-ik-leuks Petra Pronk is jeugdwijkagent en heeft door social media goed contact met de West-Zeeuws-Vlaamse jongeren, foto peter nicolai - Petra Pronk, wijkagent

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 155