W£- r 13 de formatie Oud-staatssecretaris verdacht van fraude Optimisme alom aan de formatietafel: dit kabinet gaat er komen. Nog een paar weken en dan kunnen de kabinetsposten worden verdeeld. Al blijft de vraag wat Buma en Pechtold gaan doen. Dit mag niet meer fout gaan. Nog een paar 'proppen in de pijp' eruit en VVD, CDA, D66 en Christen- Unie kunnen samen het bordes op, luidt de hoopvolle verwachting in de formatieteams. Vooruit, alles kan nog stuk, maar dat is altijd zo. De week na Prinsjesdag zou coali tiesmid Gerrit Zalm wel eens klaar kunnen zijn met zijn klus. Daarmee komt ook het leukste onderdeel van de formatie dichter bij: het verdelen van de posten. Be halve dat Mark Rutte zijn verblijf in het Torentje zal verlengen en dat het CDA de beste papieren heeft om Financiën straks te bestieren, ligt alles nog open. Het heetste hangijzer is wat er moet gebeuren met Veiligheid en Justitie Voordat er aan de verdeling van de ministersposten en staatssecretari aten begonnen kan worden, zullen de vier partijen eerst nog een be sluit moeten nemen over de 'her schikking' van de ministeries. Die heeft vooral een praktische kant: met vier partijen zijn er meer mi nisteries nodig om straks een goede balans in de ministerraad te kun nen hebben. Uitgangspunt is dat de VVD zes ministers mag leveren, CDA en D66 allebei vier en de Christenunie twee. Dat zou er op neer komen dat er drie extra minis tersposten komen ten opzichte van de huidige dertien onder Rutte II. De verwachting is dat het naam bord van het ministerie van Econo mische Zaken weieens van de gevel kan verdwijnen. D66 aast op een ministerie van Klimaat en Energie en CDA heeft wel oren naar eerher stel voor het opgeslokte ministerie van Landbouw. Daarmee zou al één extra minister 'gewonnen' zijn. Heetste hangijzer is wat er moet gebeuren met het superministerie van Veiligheid en Justitie. CDA, D66 en Christenunie vinden dat dit departement topzwaar is ge worden sinds de politie eronder is gehangen. Top secret En wat doen de partijleiders dan? Van Gert-Jan Segers (CU) is duide lijk dat hij Kamerlid blijft. Het ver haal wil dat CDA-voorman Sybrand Buma en D66-leider Alexander Pechtold elkaar al wel in de oren hebben gefluisterd of en onder welke omstandigheden ze minister willen worden. Top secret is het nog. Zelfs hun mede-onder handelaars mochten de overpein zingen niet horen. De keuze is ook een moeilijke. Blijven ze in de Kamer, dan kunnen ze fracties lei den. Een niet te onderschatten taak in een coalitie met 76 zetels. Vraag is welk ministerschap ze daaraan kunnen koppelen. Van Pechtold mag verwacht worden dat hij op Onderwijs uit de voeten kan, maar ook BuZa heeft zijn interesse. Jurist Buma zou dan aan het hoofd van het ministerie van Veiligheid en Justitie kunnen gaan staan. Een puzzel met veel bewegende delen dus. Maar wel één die de formatie tafel steeds dichterbij ziet komen. VVD'er Robin Linschoten stond gisteren terecht wegens fraude, een delict waar hij als staatssecretaris zo fel op was. Fraude, vindt het OM dat een taak straf van 200 uur en een voorwaar delijke celstraf van 6 maanden eist. Of, zoals de officier van justitie zegt: „Een boekhouder is geen hel derziende en van een eigenaar van twee bv's mag het aanleveren van de juiste informatie en basiskennis over ondernemingen worden ver wacht." Pijnlijk genoeg waren er vele, vele waarschuwingen die de val van Robin Linschoten hadden kunnen verzachten of zelfs voorkomen. Brieven, telefoontjes, bezoeken, de aankondiging van een boekencon- trole. Zelfs de rechter verbaasde zich gisteren over het geduld waarmee de fiscus Linschoten tegemoet trad. Maar Linschoten ontpopte zich op bizarre wijze tot onverbeterlijke struisvogel, die zijn kop in het zand stak. Hij ondernam pas actie toen de officier van justitie uiteindelijk bij hem aanklopte met een herin nering aan zijn publieke functie én de mogelijkheid tot vervolging. Zelfs als Linschoten wordt vrijge sproken, verdwijnen de schulden niet. Ze zijn inmiddels alleen maar tonnen hoger geworden. „Het is geen prettig verhaal, maar it's all in the game. Ik zal dit zelf op moeten lossen. Dat gaat ook gebeuren." De uitspraak in zijn zaak volgt over vier weken. Exclusieve Lezersreis Uitwaaien aan zee FLETCHER HOTELS Samenvatten wat Robin Linscho ten nog heeft, is eenvoudig. Tonnen aan schuld, één commissariaat en zijn krijtstreeppak, het uniform waarin VVD'ers geboren lijken te worden. Verder is alles weg. Op zijn bezittingen werd beslag gelegd. Zijn villa met zwembad is verkocht. Nog even, dan kan de opbrengst naar de fiscus. Linschotens vrouw en op drachtgevers gingen er zelf vandoor. Allemaal de schuld van zijn boekhou der. Of tenminste, zijn blinde vertrou wen in de accoun tant, zegt hij zelf. Eens in de zoveel tijd leverde de oud-staatssecre taris en voorma lig kroonlid van de SER een doos vol ad ministratie af, waar hij zelf niet naar om keek en naar eigen zeggen maar weinig van snapte. „Met ad- W Er waren genoeg waarschuwingen die zijn val hadden kunnen voorkomen ministratie heb ik geen affini teit, ik heb er ook geen ver stand van. Door een professi oneel bedrijf in te huren dacht ik voldoende gedaan te hebben. Ik was bezig met 100.000 andere dingen." Uiteindelijk is dat ook het be drag dat hij tus sen 2010 en 2012 niet betaalde aan de belas tingdienst, omdat er con sequent te weinig omzet van zijn twee bv's werd op gegeven. 3 dagen Ontspannen in Noordwijk Boek nu deze reis op reiskatern.nl/pzc reiskatern.nl zaterdag 2 september 2017 augustus Sybrand Buma, Alexander Pechtold, Gert-Jan Segers, Gerrit Zalm en Mark Rutte. fotoanp Bijna aan de poppetjes toe Tobias den Hartog Laurens Kok Den Haag 'Ik zal dit zelf op moeten lossen' ff Inbegrepen Ontvangst met koffie of thee en appelgebak 2 x overnachting 2 x uitgebreid ontbijtbuffet 1 x heerlijk hoofdgerecht op de dag van aankomst Informatiepakketje van de omgeving inclusief fiets- en wandelroutes Gratis WiFi Gratis parkeren Gelegen aan de rand van de bruisende badplaats Noordwijk, ligt het mooie 4-sterren Fletcher Hotel-Restaurant De Witte Raaf. Het gezellige hotel is de ideale uitvalsbasis om de natuur in te trekken, zo kunt u heerlijk uitwaaien tijdens een strandwandeling of een mooie fietstocht maken door de duinen. Ook een bezoek aan de steden Leiden, Den Haag of Haarlem behoren tot de mogelijkheden. Fletcher Hotel-Restaurant De Witte Raaf Na een heerlijke dag in de buitenlucht kunt u bij terugkomst in het hotel genieten van de culinaire creaties van onze chef-kok en kunt u de dag afsluiten met een drankje aan de bar of op het terras, waar het bij mooi weer heerlijk vertoeven is. De sfeervolle ambiance, heerlijke keuken en oer- Hollandse gastvrijheid dragen bij aan een fantastisch verblijf. Het zal u aan niets ontbreken! Dit arrangement is geldig t/m 21-03-2018 (m.u.v. feestdagen en evenementen) o.b.v. verblijf van twee personen op een standaard tweepersoonskamer. De prijs is exclusief tax and handling fee (€2,50 p.p.p.n.) en weekendtoeslag bij verblijf op vrijdag- en/of zaterdagnacht (€5 p.p.p.n.). In september en oktober boekt u dit arrangement voor €119 p.p. Meer informatie of reserveren? Ga voor Uitwaaien aan zee naar onze website reiskatern.nl/tubantia/fletl733 of bel met Fletcher Hotel-Restaurant De Witte Raaf 0252 - 242 900 Carla van der Wal Amsterdam Oud-staatssecretaris Robin Linschoten bij de rechtbank, fotoanp Geldig t/m aankomst 21-03-2018 Culinair genieten in het a la carte restaurant Aan de rand van het bruisende Noordwijk Nabij het strand V Inclusief uitgebreid ontbijtbuffet HOTEL RESTAURAN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 13