mannen links, wouwen rechts weg, bovendien liggen overal plassen en stenen. De buschauffeur moet af en toe stoppen om te kijken hoe diep de plassen ongeveer zijn. Hij is zuinig op zijn vier wielig aangedreven bus. Wanneer hij hem na bijzonder knap Omkleden kan in een ietwal aftandse keet; manoeuvreerwerk bij de gletsjer par keert, is het nog een minuut of vijf klim men om de Hoffellsjökull te zien. Wie eenmaal boven is en de gletsjer voor zich ziet, snapt meteen waarom dit een van Hjördis favoriete wandelplekken is. Het is een mix van bergen, water en ijs. Heel veel ijs. Typisch zo'n plek waar je je als mens nietig voelt. En waar de natuur de baas is. Talloze keren is Hjördis op deze plek geweest, elke keer weer is ze onder de indruk. Hottubs Wie enkele intensieve en actieve dagen in, op en om de grootste gletsjer van IJsland heeft doorgebracht, kan wel een opwarmertje gebruiken. Dat kan met Björk. Nee, niet IJslands beroemdste zangeres, maar een honingkleurig drankje dat is gemaakt van onder meer het sap van een IJslandse berkenboom. Zoet. Aards. Lekker. Badderen in de Blue Lagoon, IJslands grootste trekpleister, is ook een optie. De geothermische baden van de Blue Lagoon zijn rijk aan mineralen en bovenal heerlijk warm. Een nadeel: de Blue Lagoon is een paar uur rijden van de Vatnajökull. Niet getreurd, want in Hof- fell - aan de voet van de gletsjer - zijn ook geothermische baden. Ze zijn eigendom van een voormalige boer, die zijn vee heeft verkocht en oude schuren heeft omgetoverd tot gastenverblijven: Hoffell Guesthouse. Het gaat om vijf kleine, ronde baden rondom een grote rots bij een voormalige boerderij in the middle of nowhere. Omkleden kan in een af tandse keet. Mannen links, vrouwen rechts. De luxe is ver te zoeken, maar het lijf komt heerlijk tot rust in het warme bad. Een paar kilometer verderop lonkt de Vatnajökull. 41 IJSLAND Uit thuis Natuur is de baas De mix van bergen, wateren ijs maakt de mens nietig. De reis Icelandair vliegt dagelijks in circa drie uur van Amsterdam naar Reykjavik. Retour vanaf €300. Ice landair biedt ook pakketreizen aan. Het verblijf Wie aan de voet van de Vatnajökull wil slapen, kan terecht in het Foss Hotel Vatnajökull, tussen Höfn en Hoffell. Vanaf €150 per nacht. In Reykjavik is Marina Hotel een aanrader. Vanaf €190. Activiteiten Een tocht van circa twee uur op de sneeuwscooter kost circa €150 p.p. Glacier Journey biedt ook tochten met een jeep en wandelingen op de gletsjer aan. glacierjourney.is Een boottocht met een amfibievoer tuig op de Glacier Lagoon duurt circa drie kwartier en kost ongeveer €50. icelagoon.is Wie een gids nodig heeft, kan terecht op touristguide.is. 100 KM VATnA JÖKVLL BREIDAMERKV KVLL A REYKJAVIK HOFN ACIER LAGOON LAGOON 481 zaterdag 2 september 2017 WG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 136