Keniacinse schoonmaak De wereld van Hans Avontuur MIJNSHOPMAAND Hoe leuk is het om tijdens één citytrip twee - liefst totaal verschillende - steden te combineren? Met dank aan prima treinverbindingen zijn er vele mogelijkheden. Drie toppers. Liverpool is de levenslustige van de twee, ongecompliceerd en blij, met onder meer The Beatles en het supergezellige centrum als attracties. Manchester is van oudsher de werkstad. Maar de fabrieken in het hart hebben nieuwe bestemmingen gekregen, waaronder enkele topmusea, muziekpodia en het gratis toegankelijke National Football Museum. De treinreis duurt drie kwartier. maken, moet je er beslist een nacht blijven slapen, want als de dagjesmensen zijn vertrok ken, begint de betovering. Valencia en Madrid hebben als gemene deler dat Spaanser aanvoelen dan het internatio nale Barcelona. De verschillen: Valencia heeft de zee en de architectuur van Calatrava, Madrid de musea en de hippe wijk Malasana. Reistijden: Valencia- Cuenca 57 minuten, Cuenca-Madrid Cuenca 51 minuten. stukken namelijk pal langs de Cöte d'Azur, met uniek uitzicht op zee. Tussen Fréjus en Théoule-sur-Mer kruipt het spoor over de flanken van het Massif 2 Valencia- Cuenca - Madrid Oeps, dat zijn er drie. En te recht. Want aan de hogesnel heidslijn tussen Valencia en Madrid heeft Cuenca een eigen de l'Estérel en balanceren de rijtuigen soms op een richel boven het water. Starend uit het raam zou je bijna vergeten dat je bezig bent met een supercombi: het levendige, rauwe Marseille en het klassieke mondaine Nice. Twee werelden in één citytrip. 41 1 Liverpool en Manchester De steden (en hun voetbalclubs) verhouden zich qua rivaliteit als Rotterdam tot Amsterdam. station. Uitstappen! Het middel eeuwse stadje staat niet voor niets op de Werelderfgoedlijst. Hoewel het verleidelijk is om hier enkel een tussenstop te 3 Marseille en Nice De treinreis tussen deze steden is met 2,5 tot 3 uur relatief lang, maar dat is allemaal bonus. Het traject gaat op twee Trage wifi magazine 43 reizen September is de mooiste maand om te winkelen. Kampeer- en outdoor- spullen gaan in de uitverkoop. H hans.avontuur@persgroep.nl Of ik wilde meedoen aan de grote schoonmaak van het strand van Malindi. De vriendelijke meneer bena drukte dat ik veel geluk had, want de Keniaanse tv zou erbij zijn. Hoewel ik er mijn paradijsje onder de palmbomen voor moest verlaten, stemde ik toe. Daar stond ik dan. Samen met kust bewoners, een handvol toeristen, hosselaars, hotelpersoneel, beachboys en mensen van het Malindi Marine Park, dat het initiatief voor de schoon maak had genomen. Het werd een wonderlijke optocht, waarbij onderlinge verschillen voor één ochtend verdampten in het gezamen lijke doel: rommel van het strand halen. De hosselaars die toeristen als geld automaat beschouwen en de toeristen die de hosselaars vooral zien als kleine boeven, stonden nu schouder aan schouder plastic uit te graven. Bij vertrek had het nog licht geregend, maar alsof we van boven een teken van goedkeuring kregen, brak onder weg de zon door. Er werd gewerkt, gelachen en genoten van het strand. Op het eindpunt werd de score van 249 kilo afval met gejuich en officiële toespraken ontvangen. En de vraag of Mister Holland er ook iets over wilde zeggen. Voor ik het wist, stond ik voor de Keniaanse tv een toespraak te houden over de gevaren van plastic in de natuur. In Afrika gaan de dingen altijd anders dan je verwacht. Supercombi's! beide Marseille Valencia Ja, u leest het goed: trage wifi. Deze zomer heb ik het op diverse plekken ervaren en dat is uitste kend bevallen. Alleen het hoogst noodzakelijke - mail checken - was enigszins te doen. En dat had een extra rustgevend effect op de vakantie. Hotels zouden ermee moeten adverteren. WG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 131