'fMTTTflFm JjLiJcJjy/ffjzifj, fjJ H3 va EUWS 11 Follow j 4,784 834 3,567 3,254 1 burgers, whizzkids die vanuit hun zolderkamer invloed uitoefenen op een oorlog. Het is vergelijkbaar met het online onderzoekscollectief Bel- lingcat dat informatie achterhaalde over de route van de Buk-raket die MH17 neerhaalde, en die informatie doorspeelde aan de Nederlandse re cherche. 'Weaponized autism', noe men de slimme webbies het zelf: digi taal en volhardend achter vermeend onrecht aangaan. „Jongens, ik heb wat autism nodig hier." Maar Syria General gaat verder dan dat. Die schakelen 'Ivan Sidorenko' in: 'een vriend van het Russische mi nisterie van Defensie die luchtaan vallen kan doorgeven', stellen ze in hun document. Rusland vecht in Sy rië zij aan zij met het Syrische leger. Wie Ivan is, is onduidelijk. Hij heeft een twitteraccount, met 30.000 volgers van waaruit hij oorlogsfoto's uit Syrië verstuurt. Maar Ivan Sido renko is ook de naam van een al lang overleden Russische oorlogsheld, een sluipschutter uit de Tweede We reldoorlog. De persoon achter het ac count reageert niet op vragen. Ivan geeft in 2016 via zijn twitteraccount wel de coördi naten van het trainingskamp door aan het Russische mi nisterie van Defensie. Volgens Syria General is er daarna inderdaad ge bombardeerd op de bedoelde plek. Ze laten er video's van zien. Of het waar is, is niet te controleren. Het is in ie der geval waar in de beleving van de online-speurders van Syria General. Fan van Assad Op wie Syria General bommen wil laten gooien, is ook niet altijd direct duidelijk: is het IS, een aan al-Qaeda verbonden groep of een andere (ge matigde) rebellenfactie? Duidelijk is wel dat het om groepen gaat die te gen het Syrische regime strijden. Sy ria General is pro-Assad. Opmerke lijk, want de Syrische leider is na ze- postpakketje met Jimmy's adres erop, het pakketje is afkomstig van de Ne derlandse vlaggencentrale. Er zit een Syrische vlag in, een van de symbo len van de strijd van Assad. De online vrienden van de Zevenbergenaar be schrijven hem tegenover de NOS als 'rechts-georiënteerd' en 'een natio nalist'. Maar ze zien hun vriend, die nog steeds vastzit, als iemand die op recht probeerde terroristen te ont maskeren. Zo speelde hij volgens hen vorig jaar onder meer informatie over een Rotterdamse terreurverdachte door aan de geheime dienst AIVD. Die man werd later opgepakt, in zijn huis werd een kalasjnikov gevonden. Jimmy's advocaat stelt dan ook dat die AIVD de hele heisa rond het afge laste concert had kunnen voorkomen door snel de politie te informeren. „Hij heeft goede bedoelingen gehad, het is een vervelende samenloop van omstandigheden." De groep Syria General stelt dat hun informatie heeft geleid tot luchtaanvallen ven jaar bloedige burgeroorlog en bombardementen met vatbommen op zijn eigen bevolking alom gehaat. Assad is wel populair in Westerse (extreem-)rechtse kringen. De Ame rikaan die deze zomer een linkse de monstrant doodreed tijdens de be ruchte standbeeldrellen in Charlot tesville (Amerika) had op zijn face- bookpagina een foto staan van Assad met de tekst 'Ongeslagen'. Rechtse groeperingen in de VS zien Assad als een sterke leider en steunen zijn strijd tegen het islamextremisme. Ook in Nederland zijn extreem rechtse groeperingen als Zwart Front op zijn hand. Op 4Chan staat een foto met een (0318) 58 09 58 10 dagen Polen Mazurengebied en Gdansk 10 dagen De mooiste eilanden van Istië en Kroatië 10 dagen Toscane: Florence, Pisa en Elba 10 dagen Tossa de Mar, all-inclusive 10 dagen Italië Bloemenrivièra 10 dagen De Ardèche, een ware natuurbelevenis zaterdag 2 september 2017 Het twitter- account van Syria General. De berichten zijn meestal pro-Assad. Who tO follow Refresh ProAssadProfile Follow Tweets Following Followers Likes Lists T Leden van de band Allah-Las verlaten de Maassilo nadat hun concert is afgelast. FOTO GINO PRESS Tweets Tweets replies Media /sgSOURIA GENERAL @SyriaGeneraï Aug 27 Welcome home De Rus 'Ivan Sidorenko' krijgt informatie door gespeeld. FOTO TWITTER v.a. slechts Vertrekdata: 25 sept/23 okt. Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. Vertrekdata: 2,16 okt. Brochure en boekingen: www.bolderman.nl Prijs p.p. o.b.v.2 pers. kamer qxcL Calamiteitenfonds reserveringskosten Vertrekdata: 25 sept/2, 25 okt. Vertrekdata: 25 sept/2, 9 okt. Vertrekdata: 2 okt. Vertrekdata: 11,18, 25 sept 2, 9 okt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 11