Alleen biologisch Geld geluk Inge en Nino wonen in een huurappartement in Den Haag. Hun zoontje Bosque is 14 maanden. wie zijn het? 0 -€2000 €2000 - €3500 €3500 -€5000 €5000 of meer GROOTSTE MISKOOP BESTE KOOP „Ooit was ik, net als anderen, ge voelig voor de verleiding van kopen. Ik wil nu alleen maar geld uitgeven aan dingen waar we langer iets aan hebben, zoals zonnepanelen en laatst een schroefboormachine." Inge: „Dat is investeren in de toekomst. Het geldt ook voor eten. Als je de zaadjes van één komkommer bewaart, kan je er een heleboel zaaien. Ik raakte vroeger ook nog weieens ver strikt in welzijnsverslavingen, zoals aan mijn telefoon. Die vind ik nu overbodig. Zeker op de plek waar we willen gaan wonen, in een zogeheten voedselbos." Nino: „We hebben in de zomer rondgefietst met de skelterwoon wagen die ik heb gemaakt." Inge: „Al fietsend zochten we naar een plek om duurzaam te gaan leven. Al het eten willen we zelf verbouwen. En we willen groenten en fruit leren wecken. Zeep kan ik ook maken, en ik was mijn haar met kamillethee." Nino: „Goed hè! Toen ik Inge leerde kennen, drie maanden voordat ze zwanger raakte, besloot ik om te stoppen met zwerven. Ik leefde eerst zonder inkomen, puur van de welvaarts- resten. Nu wil ik veel liever iets gaan opbouwen wat duurzaam is, onafhankelijk van het op geld gerichte systeem." Inge: „Duurzaam consumeren ziet er in mijn ogen heel anders uit, dan wat nu over het alge meen gebeurt. Mensen blijven maar dingen kopen. Niets blijft lang goed. Kleding moet steeds maar opnieuw geproduceerd worden. Ik koop liefst zo wei nig mogelijk. Mijn kleren haal ik in de weggeefwinkel. Voor Bosque ook. Ik heb alleen een wollen winterpakje voor hem gekocht voor 70 euro. Van biologische wol natuurlijk." Nino: „We hebben iets van 400 euro aan hergebruikluiers uit gegeven, maar daar kan je wel vier jaar mee doen, tot Bosque helemaal zindelijk is." Inge: „Het is sowieso een goede investering omdat die weer voor een ander kind gebruikt kunnen worden." Nino: „Als Bosque heeft ge poept, spoelen we de luier uit en laten 'm drogen." Inge: „Voor als we onderweg zijn hebben we weggooiluiers, maar die zijn wel biologisch en composteerbaar. We geven er ongeveer 30 euro per maand aan uit. We hebben genoeg geld. We kunnen de hele maand biologisch eten!" Nino: „Overal waar we komen, zoeken we de natuurvoedings winkel op. In Den Haag zijn we lid van Lekkernassüh. We krij gen elke week voor 10 euro acht verschillende groentes." Inge: „We geven maandelijks ongeveer 400 euro uit aan boodschappen." Nino: „Minstens. We eten zo veel mogelijk veganistisch." Inge: „Behalve als ik roadkill tegenkom, een aangereden beest. Dan vil ik zo'n dier en 'WE PROBEREN MET ZO MIN MOGELIJK TE LEVEN' maak 't klaar." Nino: „Heftig, maar wel respectvol." Inge: „We hebben meer dan genoeg geld, ook al zit Nino in de bijstand en krijg ik een Wajonguitkering. Onze huur is 650 euro maar we krijgen huur- toeslag. Ik maak elke maand geld over aan Nino voor vaste lasten. De boodschappen doen we van mijn rekening." Nino: „Ik word op mijn uitkering gekort, omdat we samenwonen. Maar dat is geen probleem. We hebben genoeg geld." Inge: „Dat zei ik al." Nino: „Oh, sorry." Inge: „Je hoeft geen sorry te zeggen, we zijn het dus eens." Nino: „Ja. We willen proberen met zo min mogelijk te leven." Inge: „Onze idealen stemmen overeen, daarom kunnen we gaan voor een natuurlijk leven voor Bosque." 41 Tekst EDITH ANDRIESSE Foto DESIRÉE SCHIPPERS Inge van Domburg (23) Geen beroep, 'nu huismoeder' Nino Nijman (30) Doe-het-zelver/ recyclefreak Gezamenlijk netto-inkomen: Inge: kolfapparaat - Bosque wil alleen maar aan de borst Nino: wasmachine van 500 euro Inge: aquarelset Nino: Sungevity (drie zonnepanelen die zorgen voor aandrijving van de fietscamper) Nino: 281 zaterdag 2 september 2017 WG H Ook meedoen? Mail naar geldengeluk@ persgroep.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 116