Uitgaangstips Tulpendrama QUIZ AB ZAG 'T ¥@abzagt for the Devil (Rolling Stones) zong Lemmy in het laatste jaar van zijn leven in. Ze klin ken zoals je van Motörhead verwacht: spijkerhard, onge compliceerd en meeslepend. Lemmy. Er zijn weinig rocksterren die eigenlijk al leen een voornaam hebben. Ik heb hem twee keer zien spelen. In 2007 op Lowlands en drie jaar later op Pinkpop. Het eerste optreden maakt een stuk meer indruk dan het tweede. Niet eerder boezemt een rocker me zoveel angst in. Lange manen, grote oren, twee dikke pukkels op zijn bezwete gelaat en borstelige bakkebaarden die overlopen in een woeste baard. Lemmy zingt zijn signatuurhit Ace of Spades. Nee, hij zingt niet. Hij schreeuwt, hij tiert. En onder tussen bulderen Motörheads gitaren door de Lowlandstent. Op Pinkpop oogt Lemmy - met zijn kenmerkende pet - al minder scherp. Ergens ertussenin bezoek ik zijn tweede huiskamer in The Rainbow. Lemmy is er niet. Op tournee. Met optre den ging hij veel te lang door, lees ik in Lemmy, de biografie door journalist Mick Wall. Lemmy was de laatste jaren een schim van zichzelf ge worden. Uitgeput door zijn bestaan dat in feite een lang gerekte lsd-trip was. „Ik ben geen woeste man", zegt Lemmy niettemin in het boek. „Ik houd alleen van woeste muziek. Die muziek is goed voor je. Hij helpt je bui ten je veilige cocon te treden. Waarom zou iemand veilige rock-'n-roll willen? Rock-'n- roll moet rebellie zijn omwille van de rebellie. Als je moeder het mooi vindt, deugt er iets niet. Als ze zegt 'wat een af grijselijk kabaal', zit je pas goed." Meiden Om te bewijzen dat hij een deugdzame man was, vertelt hij in een van zijn laatste in terviews waarom hij nooit is getrouwd. Lemmy kreeg - vermoedelijk - twee kinde ren en deelde naar verluidt met meer dan duizend vrou wen het bed ('Niet gek voor zo'n lelijke vent als ik, toch?'), maar bond zich nooit. „Er zijn mannen die trou wen en dan op de dag na hun bruiloft al achter andere mei den aanzitten. Dat is echt heel slap. Ze willen politiek correct zijn en een vrouw van een bepaalde leeftijd hebben om de gasten welkom te heten. Godverdomme, dan betaal ik daar liever een hoer voor." Zo kennen we Lemmy weer. „Niemand is zo puur als hij. Er is niets onecht aan die man en zijn muziek", typeert acteur Robert Downey Jr. hem na zijn overlijden. Een beeld dat ook veel anderen van hem schetsen. Lemmy debuteert als 21-jarige in de muziekindustrie als roadie van Jimi Hendrix ('Ik regelde zijn lsd voor hem') en sterft 49 jaar later met dezelfde instelling als waarmee hij begon. „Het gaat er om dat je zoveel mogelijk doet wat je wil. Je moet je zo min mo gelijk aanpassen. En vooral zorgen dat je je niet verveelt. Als ik terugkijk op mijn leven heb ik me daar heel aardig aan gehouden." 41 Concerten, een speelfilm en een klassieke thriller in de spotlight Dancer Portret van de explosieve Russische balletdanser Sergei Polunin. Aan de orde komen zijn drugsverslaving, de ge compliceerde verhouding met zijn ouders en zijn oncon ventionele beroepsopvatting. Verbijsterend en intrigerend. BIJ STEFAN OP REPEAT >0@stefanraatgever Madonna - Material Girl (live) Madonna is vaker afgeschreven dan ze de plastisch chirurg bezocht, maar haar laatste tour was van hoog niveau. Deze herfst verschijnt een live-registratie met deze heerlijke triphopversie van Material Girl als verleidelijk voorgerecht. en nieren Voordat er een album verschijnt test Guus Meeuwis nieuwe muziek in Nederlandse clubs. Onder de schuilnaam Monkey Sand wich Band trekt hij tot half november door het land. Woensdag in de Groningse Ooster poort, vrijdag in Paradiso. Naar aanleiding van de speelfilm Spaak gaat olympisch kampioene baanwielrennen keirin Elis Ligtlee voorafgaand aan de première van de film de strijd aan met oud-wielrenner Gert Jakobs. Vandaag om 19 uur in Omnisport Apeldoorn. Alvast voor de agenda: Kathryn Bigelow, bekend van films als The Hurt Locker en Detroit, was één van Hollywoods toonaan gevende actieregisseurs. Haar thriller Strange Days (1995) wordt vertoond in Kino in Rotterdam op 27 september en 1 oktober. De Zweedse actrice Alicia Vikander, die in Danish Girl speelde, is ook een beetje Hol lands door haar hoofdrol in de boekverfil- ming Tulip Fever. Zij speelt de 17de-eeuwse Amsterdamse Sophia, die in dit vergezochte drama haar rijke echtgenoot bedriegt met een kunstschilder. Door middel van de handel in tulpen probeert het tweetal welvarend te worden. De film is nu te zien in de Neder landse bioscopen. Mooie Maandag en woensdag speelt Metallica in de Ziggo Dome in Amsterdam. Welke single van de Amerikaanse groep deed het met een derde plek het best in de Nederlandse Top 40? a. Enter Sandman b. One c. Nothing Else Matters d. Sad But True g :pJOO/Z}U\i magazine 27

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 115