Filmfreak Ah Zagt en popjournalist Stefan Raatgever draaien door ier zat hij", vertelt fotograaf Paul Bergen als we The Rainbow binnen stappen. Los Angeles' berucht ste rock-'n-rollcafé, gelegen aan Sunset Boulevard, kent behalve de mogelijkheid tot 2 uur 's nachts steaks te bestellen ook een nisje met gokmachines en spelcomputers. Daar trof de fotograaf Lemmy Kilmister een aantal maanden eerder aan. Sigaret in de mondhoek, Jack Daniels binnen handbereik en volledig verzonken in een bliepende fruitauto maat. Bergen durfde hem niet aan te spreken. Het was vermoedelijk dezelfde speel kast die jaren later, het was de dag na Kerstmis 2015, naar Lemmy's apparte ment werd verhuisd. De zanger van Motörhead had te horen kregen dat hij ongeneeslijke kanker had. Hij had, zo vertelde zijn arts hem op 26 december, nog enkele maanden te leven. Op 28 december speelde Lemmy 's ochtends een paar uur op de automaat. Daarna ontving hij Mike Maglieri, de eigenaar van The Rainbow. Lemmy, die net 70 was geworden, oogde zwak. Tijdens het gesprek doezelde hij in slaap. Hij werd nooit meer wakker. Een kleine twee jaar na zijn dood verschijnen Lemmy's laatste opnames, op het album Undercover. Niet alle Mo- törhead-versies van de rockklassiekers van anderen zijn nieuw, maar de covers van Heroes (David Bowie) en Sympathy Een vandaag verschenen album met covers bevat de zwanenzang van Lemmy Kilmister van Motörhead. Stefan Raatgever gedankt de man die meer rock-'n-roll in zijn pink had dan de meeste huidige rockers in hun hele lichaam. Rock n roller in hart Ruig Het leven van Lemmy was een lange trip met drank, drugs en veel vrouwen. 261 zaterdag 2 september 2017

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 114