mm u BffiiïM 8 BEGROTING KABINETSCRISIS AFGEWEND A Parmaham-producenten balen Parmahamvertegenwoordiger Jacques van der Bend baalt: wéér steekt het gerucht de kop op dat Nederlandse varkens in Italië worden geslacht, zodat ze de naam Parmaham mogen dragen. Dit keer dankzij Frans van Knapen, die er in deze krant over vertelde. „Maar Par maham is een honderd procent Italiaans product, gemaakt van varkens die traceerbaar gebo ren en getogen zijn in Italië. Er worden geen Nederlandse die ren voor geslacht en Parma wordt echt uitsluitend gemaakt in de regio Parma." Dat ligt an ders bij ham die wordt ver kocht onder de naam 'prosci- utto', het Italiaanse woord voor ham. Hier kan ook Nederlands vlees voor gebruikt worden, waarna het ook wel in de win kel wordt verkocht als Itali aanse ham. Staat er achter het woord prosciutto echter ook di Parma op de verpakking, dan gaat het wel weer om de echte. Ik moest tijdens een ceremonie zweren dat ik me zou onderwerpen aan de mannen Studenten ontwerpen pak voor verlamden Mensen met een dwarslaesie zo goed mogelijk laten lopen met behulp van een robotach tig pak. Dat willen studenten van de Technische Universiteit Delft. Ze hebben zo'n pak, het al bestaande zogenoemde exo- skelet, verder ontwikkeld. Vandaag laten ze hun exem plaar voor het eerst zien. Ru ben de Sain, zelf dwarslaesie- patiënt, gaat het pak publieke lijk uitproberen. $*mkm 70.000 mensen verlaten huis Gemeenten bezuinigen iy?Sf u i:w l Verblijf tussen Groningen en Drenthe incl. 2 x diner REACTIE twijfeld veel meer voor zichzelf zullen opkomen, daarvan wilde ik heel graag dat er in 2018 een eerste stap zou komen." „Mij is het vertrouwen geboden, door Mark Rutte persoonlijk, maar ook namens zijn partij en de formerende partijen, dat er in de begroting van volgend jaar een substantieel bedrag staat. Ik had graag dat bedrag nu willen opnemen in de begroting. Dat lukte niet, maar ik heb er wel vertrouwen in dat het er straks in staat." „Voor die leraren. Zij zijn zeifin actie gekomen. Die verdienen het dat de politiek daarop re ageert en dat er geld komt. Ik wil wegblijven bij de politieke winst-en-verliesrekening, maar het doel voorop stellen. Daarom hebben we ook gezegd: we bie den meer tijd." „Nee het gaat om het doel, dat we wat bereiken. De mensen die lesgeven op de basisschool ver dienen meer waardering en een hoger salaris. Zij zitten niet te wachten op gedoe uit Den Haag. We bieden tijd voor deze oplos sing en dat is een bewuste keuze. De anderen mogen het claimen, dat is alle maal gezegend. Het is prachtig dat meer par tijen het willen, dan gaat het ook gebeu ren." „Die dreiging is nu weg, want ik heb nu het ver trouwen dat het komt. Ga ik er van uit dat het ver trouwen beschaamd wordt? Nee, dat lijkt me ook heel onverstandig." Wat zegt deze gang van zaken over de toe komstige samenwer king tussen het kabi net en PvdA? „Dat ligt eraan met welke voor stellen het komt. Als het goede voorstellen zijn, moet je die steu nen, als het slechte zijn, zal ik er fel tegen strijden." „Er komt een concreet bedrag in de begroting van volgend jaar, dat vertrouwen is mij door de formerende partijen geboden. Dat moet natuurlijk wel bewaar heid worden. Het lukte nu niet, maar ik heb wel de overtuiging gekregen, dankzij die gesprek ken met andere partijen, dat ze in deze begroting een substanti eel bedrag willen opnemen en dat is waar het om gaat." Het is prachtig dat meer partijen het willen, dan gaat het ook gebeuren „Laat ik het zo zeggen: ik heb in middels genoeg gesproken om te weten dat men niet een rare grap zal uithalen en opeens met een heel klein bedrag komt. Iedereen be grijpt dat je met een fooi mijn vertrou wen beschaamt. Ook die andere partijen hebben er wel be lang bij om in de richting van die on derwijzers waar te maken wat er nu ge zegd wordt." Geen van die for merende partijen heeft een salarisver hoging voor leraren in het verkiezingspro gramma staan. Waar komt dat vertrouwen dan vandaan? „Ze hebben me aange geven dat ze die wens, die leeft in het land, belangrijk vinden. Dat is overtuigend genoeg geweest. Duizenden en dui zenden leerkrach ten die voor het eerst zijn gaan sta ken die de ko mende jaren onge- donderdag 31 augustus 2017 PARMA Lilia Tarawa (26) uit Nieuw- Zeeland ontsnapte uit haar opa's sekte, die gericht was op het kleinhouden van vrouwen. DELFT PAK ME DAN In het Keniaanse Nairobi National Park probeert een dieren arts een jonge neushoorn te vangen. In het achterwerk van het kalf is een verdovingspijl geschoten, hierna wordt een tag inge bracht zodat de neushoorn makkelijk op te sporen is. fotoafp FRANKFURT In Frankfurt moeten zondag 70.000 men sen tijdelijk hun huis uit omdat een Britse bom uit WOU wordt ontmanteld. Het is een van de grootste evacuaties in decen nia in Duitsland. Het gaat volgens Bi ld om een 1.800 kilo zware bom van het type HC-4000 met 1.400 kilo springstof. De jaarlijks terug kerende moesson heeft de afgelopen weken in het zuiden van Azië al 1.500 mensen het leven gekost. In India vie len ruim 1.300 slachtoffers. DEN HAAG De gemeentelijke sportuitgaven zijn tussen 2014 en 2015 met 1 pro cent gedaald tot 1,21 miljard euro. Toch is de sport geen stiefkind, on danks de bezuini gingen: het sport- aandeel in de to tale gemeentelijke uitgaven is sinds 2010 gegroeid. Brinkhotel Zuidlaren TÉjf 3 overnachtingen V 3 x ontbijtbuffet t.w.v. 37,50 p.p. V 2 x 3-gangendiner t.w.v. 45,00 p.p. V Gratis gebruik van Wi-Fi Tip: ontdek het Zuidlaardermeer r«T|V 'Leraren zitten niet te wachten op Haags gedoe' hoteldeal I dagelijks tot 23:00 uur 088-0331506 De leraren-actiegroep PO in Actie is verre van tevre den. „Als Asscher die 270 miljoen substantieel noemt, dan heeft hij het goed mis. Dat is een doekje voor het bloeden", zegt voorman Jan van de Ven. De gezamen lijke eis van PO-front, inclu sief werkgevers, is 900 mil joen voor het gelijkschake len van de salarissen van basisschoolleraren met hun collega's op de middelbare school. Daarbij komt nog 500 miljoen voor het verla gen van de werkdruk in het onderwijs. „Dat is pas sub stantieel", vindt Van de Ven. T Lodewijk Asscher. FOTO GUUS SCHOONEWILLE Leraren in het basisonderwijs mogen zich verheugen op meer salaris, stelt PvdA-leider Lodewijk Asscher. Maar garan ties geeft hij niet, blijkt uit zijn toelichting. Laurens Kok Maar echt verzekerd kunnen zij er niet van zijn. Ziet u dit nou als overwinning? Heeft u spijt van het dreige ment om uit de coalitie te stappen? U zult niet meer dreigen met op stappen? Den Haag U heeft niks concreets in han den voor de leraren. Lodewijk Asscher Heeft u zicht op een concreet bedrag?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 8