Niet wijs van Onze Wijs Cliënten Gors aan de slag bij bibliotheek etsmsi Voedselbank bezorgd over energierekening Pasop 2 De zomer van 2017 was warm - vooral dankzij de recordmaand juni - maar ook nat. Vlissingen mag zich weer de zonnigste plaats van het land noemen. WEER ZOMER 2017 Commentaar Stel je voor. Daar sta je als tienjarig jongetje op de eerste schooldag, met een nieuwe rugzak om. Terwijl je vriendjes het klaslokaal in rennen, word jij tegengehouden. Niet door een van de leerkrachten, maar door iemand van het schoolbestuur. Of je maar weer naar huis wil gaan. Je komt er niet in. Niet omdat je een onhandelbaar kind bent dat voortdurend kattenkwaad uithaalt. Nee, omdat het schoolbestuur een conflict heeft met je ouders. Het is geen akelig sprookje. Het overkwam een leerling afgelopen maandag bij de Acaciahof in Middelburg. Thomas Landman, be stuurder van scholenkoepel Onze Wijs, was persoonlijk naar de lo catie gekomen om een besluit dat al voor de zomervakantie was ge nomen te effectueren. Hoewel het jongetje van school was ge stuurd, lieten de ouders hem toch de lessen volgen. Daar kwam Landman persoonlijk een stokje voor steken. De Geschillencommissie Passend Onderwijs oordeelde gisteren dat de jongen niet van school gestuurd had mogen worden. Van daag mag hij weer de klas in. Eind goed al goed, lijkt het, maar deze kwestie had natuurlijk nooit zo hoog mogen oplopen. De zaak is uitgevochten over de rug van het kind. Dat mag het schoolbestuur worden verweten, zelfs al zou dat in het conflict met de ouders het gelijk aan zijn kant hebben. De eerste taak van een school is om kinderen een prettige en veilige leeromgeving te bieden. De jongen had het naar zijn zin, het conflict met zijn ouders had geen invloed op zijn schoolprestaties, totdat hem de toegang werd ontzegd ter wijl hij niks heeft misdaan. De Acaciahof is een uitstekende school, vinden ook de ouders van de jongen. Geheel onnodig heeft het schoolbestuur die reputa tie toch beschadigd. Dat is niet wijs. De zaak is uitgevochten over de rug van het kind De zorginstelling voor mensen met een beperking gaat voor externe dagbesteding samenwerken met ZB Planbureau en Bibliotheek van Zeeland. Twee Vlissingse cliënten beginnen dinsdag met hun eerste werkdag in de bibliotheek aan de Kousteensedijk. Zij zullen voorna melijk in het magazijn werken, waar ze bijvoorbeeld boeken plasti ficeren, interne post verzorgen en machines onderhouden. Achter de schermen kunnen ze wennen aan hun nieuwe werk plaats in een omgeving waar niet te veel prikkels zijn. Projectleidster Lobna Barri, die ook de begeleiding op locatie voor haar rekening neemt, vertelt dat het in het kader van de participatie een belangrijke stap is. „In een om geving werken buiten de muren van Gors is goed voor de cliënten", Werken buiten de zorginstelling is goed voor de ontwikkeling van onze cliënten stelt zij. Door de uitstap kunnen ze hun vaardigheden ontwikkelen, het bevordert de zelfredzaamheid en vergroot de maatschappelijke par ticipatie. ALMANAK In de duinen van Oostkapelle is sinds kort een gebied afgesloten met een hek en een wildrooster voor grazende duinkoeien. Men mag daar wel lopen, maar niet fietsen. Een vrouw fietst daar toch en een man spreekt haar berispend toe: „U mag hier niet fietsen!" Hij wijst naar het bord waar een wandelaar met een kind aan de hand staat afgebeeld. De vrouw stapt af en kijkt aan dachtig naar het bord en zegt: „Oh, ik dacht dat het betekende, pas op voor kinderlokkers." Zij stapt op en fietst lachend verder. Open tuindagen In Goede Aarde Accordeoniste met bekende artiesten Film bij Vliegende Hollander buiten Een slechte zomer? Het is maar hoe je het bekijkt. Uitgerekend tussen medio juli en medio augustus, toen veel mensen vakantie hadden, was het behoorlijk nat in Zeeland. Maar voor weerkundigen gaat de zomer van 2017 de boeken in als een van de warmste ooit. De meteorologische zomer, die op 1 juni is begonnen, eindigt van daag. Tot en met dinsdag was het in Westdorpe gemiddeld 18,4 graden. Sinds het begin van de waarnemin gen daar, in 1991, was alleen de zo mer van 2003 warmer. Ook in Vlissingen, waar al sinds 1906 wordt gemeten, komt 2017 in de top-5 van warmste zomers, met een gemiddelde temperatuur (tot en met dinsdag) van 18,6 graden. Alleen in 1976, 2003 en 2006 was het warmer. We hebben steeds vaker te maken met fikse buien De hoge score is vooral te danken aan de recordwarme junimaand, toen Westdorpe zelfs een zeven daagse lokale hittegolf beleefde, met op 22 juni een maximumtem peratuur van 33,4 graden. Juni was ook opvallend droog. In Sint Kruis viel bijvoorbeeld slechts 13 milli meter neerslag. Juli verliep somber en vaak ook nat. Augustus was behoorlijk zon nig, met af en toe flinke buien. Per saldo noteerde Vlissingen deze zo mer, tot gistermiddag, 265 millime ter neerslag, terwijl 200 millimeter normaal is. In Westdorpe is tot nu toe zo'n 155 millimeter gevallen. Vlissingen komt uit op in totaal ongeveer 700 zonuren en is daar mee het zonnigste KNMI-meet- punt van het land. Het gemiddelde voor Vlissingen is 646 De hoge score is vooral te danken aan de warme junimaand zonuren. Westdorpe zat tot en met dinsdag op 647 uur. Slechts op 9 da gen kwam de temperatuur er niet boven de 20 graden. Jaco van Wezel van Weer- online.nl heeft becijferd dat Vlis singen deze zomer 31 'mooiweerda- gen' had. Dat zijn dagen waarop het nagenoeg droog is, de zon volop schijnt en het warmer is dan normaal. Doorgaans heeft een zomer 22 van dit soort dagen. Veelzeggend is dat 17 van de mooiweerdagen in de maand juni waren. Dat de zomer warm én nat was, met vaak grote verschillen per plaats, past in het weerbeeld van de laatste jaren, zegt Van Wezel. „We hebben steeds va ker te maken met fikse buien. Maar voordat die er zijn, be gint zo'n dag vaak met veel zon. Vervolgens ontstaan er stapelwol ken en is het afwachten of in jouw plaats zo'n bui ontstaat of niet." Woningbouwvereniging RWS steunde de voedselbank tot vorig jaar in financiële en materiële zin met de vergoeding van de energie- lasten tot een bedrag van bijna 9.000 euro, maar vanwege wette lijke regels is dat niet meer toege staan. Uit de jaarcijfers van 2016 blijkt dat de energielast een slui tende begroting in de weg staat. „Onze inspanningen zijn er op ge richt fondsen te vinden die dit structurele tekort compense ren", aldus voorzitter Paul Colijn van de voedselbank. Was de voed selbank in 2015 slechts 162 euro kwijt aan gas, water en licht, afgelo pen jaar was dat bijna 3.000 euro. Overigens moet de voedselbank nu ook voor een deel zelf opdraaien voor de huisvestingskosten. Sinds een klein jaar huist de organisatie in de voormalige taxicentrale aan de Middelburgsestraat. Voorheen kon gratis gebruik worden gemaakt van een pand van RWS aan de Evertsen- straat, maar die locatie wordt her- ontwikkeld. donderdag 31 augustus 2017 n Het zou zomaar kunnen dat de boeken die vanaf volgende week bij de bibliotheek in Middelburg liggen, zijn gekaft door cliënten van Gors. Elodie Kint Middelburg -Lobna Barri, projectleidster Gors Tip? redactie@pzc.nl BIERVLIET Kwekerij In Goede Aarde in Biervliet houdt morgen, zaterdag en zondag open tuindagen. In de kwekerij zijn bloeiende grassen en laatbloeiende planten te zien en te koop. Die kweekt In Goede Aarde zelf, zonder bestrijdings middelen te gebruiken. De kwekerij is vrijdag ge opend van 10.00 uur tot 20.00 uur en zaterdag en zondag van 10.00 uur tot 17.00 uur. De toegang is gratis. TERNEUZEN Accordeoniste Liliana van der Hooft (foto) uit IJzen- dijke treedt zondag 10 december op in de Brouwzaele in Terneuzen. Ze haalt voor het derde jaar bekende artiesten naar Zeeuws-Vlaanderen, nu zijn dat Anny Schilder en Jan Keizer. Ook Marco Paulo, Jan, Yvonne en een mystery guest treden op. De aanvang is om 14.30 uur. Kaarten kosten 20 euro per stuk in de voorverkoop. TERNEUZEN Museumeetcafé De Vlie gende Hollander aan het Tuinpad in Oud-Terneu- zen toont vanavond weer een 'openluchtfilm'. Het gaat om 'I Daniël Blake', een Brits-Franse drama film van Ken Loach. Slecht weer is geen be letsel, want het terras is overdekt. De toegang is gratis, aanvang is om 21.00 uur. Volgende week is de laatste buitenverto ning. Dan draait 'King of the Belgians'. Een nieuw plafond in één dag! PLAFONDS Plameco Plafonds Van Gilst v.o.f. Tel: 0113-270000 www.plameco.nl Natte zomer Rolf Bosboom Vlissingen - Jaco van Wezel, Weeronline.nl Voedselbank De Bevelanden in Goes worstelt met het wegval len van financiële steun door woningbouwvereniging RWS. De voedselbank heeft moeite om de energielasten op te brengen. Luc Oggel Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 82