MIJN HOBBY 11 Reggie Picavet uit Hulst is zo'n liefhebber van whisky dat hij met vier vrienden de Tasting Whisky Club Hulst heeft opgericht. Twee keer per jaar houden ze een proeverij. „Ik heb thuis zon zestig flessen staan." „Zo'n vijftien jaar geleden. Het eerste glas dat ik dronk, vond ik helemaal niet lek ker. Daarom ben ik op zoek gegaan naar wat ik wel lekker vind en zo is het begonnen." „Whisky is een cultuur, een beleving. Het is niet enkel een fles opentrekken en drinken. Het is alles eromheen: het land van herkomst, de verhalen... ]e hebt Schotse whisky's, maar ook Japanse, Belgische en Taiwanese. Ze komen overal vandaan." „Ik drink dagelijks whisky. Klinkt overdreven, maar ik wil mijn smaak kietelen. Wekelijks gezien ben ik een paar uur met mijn hobby bezig. Ik lees er veel over en kijk video's van whiskykenners op YouTube." „Geen idee, ik weet niet wat mijn duurste whisky is. Ik heb een paar goede flessen staan, maar ik vind het be langrijker dat ze lekker zijn." „Ik was jarenlang voorzitter van een Schotse vereniging in Gent en zo'n vier jaar geleden ben ik met vier vrienden de Tasting Whisky Club begonnen in Hulst. We houden twee keer per jaar een proeve rij." „Er zijn talloze blogs, ik bezoek beur zen met vrienden en ik kijk video's op You Tube." "Mijn vrouw laat mij daar vrij in. Ge lukkig blijft ze van mijn flessen af, want ze vindt ze niet lekker. Er is één fles die ze lekker vindt: een whisky likeur. Die laten we overkomen. En soms is ze Bob als we naar een proeverij gaan." „Met mijn vrienden. Het is leuk om er over te praten. De een vindt dit lekker, de ander dat... Je kunt smaken uitwisselen." „Ik heb er een paar. Ik drink graag turfwhisky's, dus alles wat daar mee te maken heeft, heb ik. 'Highland Park' is een van mijn favorieten, die komt uit het noor den van Schotland." „De mensen waar wij mee omgaan zeker niet. Het is ook niet zo dat ik elke avond op de bank hang met een fles in mijn hand hé." „Ik ben zeker niet van plan om te stop pen. Het is veel te leuk. Je leert elke keer nieuwe dingen kennen." donderdag 31 augustus 2017 3D 'Ik wil mijn smaak kietelen' Gertie De Boey 1 Wanneer bent u met uw hobby begon nen? 2 Wat is er zo leuk aan uw hobby? 3 Hoeveel tijd besteedt u eraan? 4 Hoeveel geld geeft u eraan uit? 5 Zit u bij een club? 6 Hoe informeert u zich over uw hobby? 7Wat vindt uw partner ervan? 8 Met wie deelt u uw passie? 9 Wat is uw topstuk? ■4 Verklaren mensen u weieens voor gek? Bent u van plan om uw verzameling nog uit te breiden? Reggie Picavet: „Whisky is een cultuur, een beleving. Het is niet enkel een fles opentrekken en drinken." foto peter nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 65