Verwilderde katten zoeken een thuis KORTING 6 Overleg voor nieuwe Vlissingse raadsperiode OUTLET TOPMERKEN Burgemeester Bas van den Tillaar wil wel volgend jaar voor aanvang van de nieuwe bestuursperiode met alle, al dan niet nieuwe, raads leden om de tafel om over het ge bruik van sociale media te praten. Van den Tillaar ziet steeds vaker tweets of berichten op Facebook voorbijkomen, waarvan hij denkt 'dat zou ik persoonlijk niet zo doen'. „Berichten of opmerkingen kun nen natuurlijk cynisch, komisch of prikkelend bedoeld zijn. Dat wil ik niet sturen. Maar bestuurders die sociale media gebruiken, moeten zich er wel van bewust zijn dat hun berichten uitstraling hebben op de gemeentelijke organisatie en de po litiek in het algemeen." De burgemeester gaf gisteren tij dens het wekelijkse persgesprek van het Vlissingse college zijn me ning als reactie op vragen over het elkaar bestoken met venijnige, soms op de persoon gerichte, tweets van enkele raadsfracties. Als politici elkaar tijdens een raads- of commissievergadering persoonlijk aanvallen, is Van den Tillaar er meestal als de kippen bij om onver laten er op te wijzen dat 'we in dit Ik kan als persoon én partijlid mijn mening best via Twitter kenbaar maken huis niet zo met elkaar omgaan'. Maar regels opleggen aan raadsle den en dagelijks bestuurders acht de burgemeester niet nodig. De wethouders Josephine Elliott en Sem Stroosnijder laten zich op sociale media nauwelijks of niet horen, „luist om niet in discussies terecht te komen", zegt Stroosnij der. Wethouder Albert Vader brengt zijn, soms onverbloemde, mening juist wel regelmatig in de openbaarheid. „Natuurlijk ben ik wethouder. Maar ik ben ook indi vidu met een eigen mening én lid van een politieke partij. Als ik het standpunt van het college verkon dig doe ik dat onder het logo van de gemeente Vlissingen. En als ik zelf een tweet verstuur, doe ik dat onder mijn eigen naam. Daarbij staat ook dat ik wethouder ben, want dat mag iedereen weten. Mocht daar om worden gevraagd, dan leg ik verantwoording over mijn uitspra ken af aan de gemeenteraad." Wet houder John de Jonge twittert ook. Hij kon zijn overwegingen van wege vakantie niet toelichten. Enkele raadsleden hebben on langs, al dan niet via Twitter, aange geven zich meer in te houden op sociale media, dan wel zich hele maal te onthouden. Een ander laat weten dat de teksten niet te zwaar moeten worden opgenomen, om dat het meestal om 'een geintje' gaat. Van den Tillaar betoogde al dat het gevoel voor humor van persoon tot persoon kan verschillen. De Dierenbescherming trekt aan de bel, omdat aan het eind van de zo mer veel verwilderde katten naar asielen gebracht worden. In Zee land, Noord-Brabant en Limburg wachten op dit moment 83 katten op een geschikte plek. Het dierenasiel in Vlissingen heeft al ruim vijfjaar een speciale kattentuin, waarin zeventien schuwe beestjes tijdelijk wonen. Wie er één mee naar huis wil ne men, kan niet kiezen: de medewer kers kunnen de dieren namelijk niet vangen. De kat die als eerste in de vangkooi loopt, gaat mee met zijn nieuwe baasje. „Deze katers en poezen zijn bang voor mensenhan den", zegt medewerkster Dana de Nooijer. „Ze komen vaak van boer derijen of van campings, of ze zijn gevangen omdat ze overlast veroor zaakten in een woonwijk. Mensen brengen ze aan het eind van de zo mer ook hier, omdat ze het zielig vinden dat de katten straks buiten moeten lopen als het winter wordt." In het dierenasiel in Zierikzee zitten drie verwilderde katten, ver telt assistent-beheerder Naïm el Fe- lyani. Het is lastig om een geschikte plek te vinden voor de verwilderde katten, weet hij. Ze zitten daarom soms een jaar in het asiel, terwijl de meeste katten er enkele weken of hoogstens enkele maanden verblij ven. „Veel boerderijen hebben al genoeg katten." De Nooijer van het dierenasiel in Vlissingen voegt toe: „Voor volwassen katten is het ook vaak lastig om te wennen. Daar moet je moeite voor doen. Mensen zetten liever een lokdoos neer voor de muizen." Deze katten kunnen prima buiten op een erf leven, als ze een schuilplaats hebben, en wat eten en water. En het voordeel is dat ze ook muizen vangen Volgens de Dierenbescherming zijn boerderijen, campings en ma neges zeer geschikt als thuis voor de katten. Maar ook huishoudens met een loods of een schuur zijn ge schikt. „Deze katten kunnen prima buiten op een erf leven, als ze een schuilplaats hebben, en wat eten en water. En het voordeel is dat ze ook muizen vangen", zegt woordvoer der Linda Bakker. „Maar verwacht geen aanhankelijk beest. Deze kat ten zijn niet geschikt als huisdier." IN DE REGIO Foto-expositie Puck van Elswijk Laatste avondconcert in Jacobuskerk F' ,Wy i-JTr MIJN DORP, MIJN STAD Woensdag PAUL SHARK, HOGAN, SANTONI &T0D'S COLBERTS va. 99,- PANTALONSva. 49,- OVERHEMDENvaC 49,- KOSTUUMSva. 299,- donderdag 31 augustus 2017 SD Geen code voor Twittergedrag Uitspraken en mededelingen op onder meer Twitter en Face- book blijven de eigen verant woordelijkheid van Vlissingse bestuurders. B en W van Vlissin- gen denken niet aan de invoe ring van een speciale raadscode voor wenselijk sociaal-mediage- drag. René Hoonhorst Vlissingen -Albert Vader, wethouder Tientallen verwilderde Zeeuwse katten wachten met smart op een opvangplek. De dieren zijn niet geschikt om in gezinnen te wonen, maar hebben wel een onderkomen nodig waar ze kun nen schuilen, eten en slapen. Cornelleke Blok Vlissingen -Linda Bakker, Dierenbescherming OUWERKERK Fotograaf Puck van Elswijk exposeert haar foto's over ver- zilting vanaf vrijdag 1 september in het Watersnoodmu seum in Ouwerkerk. Puck van Elswijk richt zich in haar fo toserie op de veel zijdigheid van het verziltingsprobleem en alle facetten die hierbij een rol spe len: het land en zijn veranderende ka rakter, de mensen die er leven en wer ken, het onderzoek naar omgangsvor men en oplossin gen. RENESSE In de Jacobuskerk aan de Lange Reke in Renesse wordt vanavond, donder dag, het laatste zo meravondconcert gespeeld. Willie den Hollander be speelt het orgel en de piano, Marina Eckhardt speelt mandoline. Er wor den onder andere werken van Handel en Beethoven ge speeld. De kerk is vanaf 19.00 uur open. Aanvang concert 20.00 uur, toegang vrij. CD-PRESENTATIE BURGH-HAAMSTEDE Organist Wim Magré (I), panfluitist Carina Bossenbroek en pianist Wilbert Magré geven morgen (vrijdag) een concert in de Hervormde Kerk in Burgh-Haam- stede. Het trio presenteert zijn nieuwe cd 'Amicaal'. Het op treden begint om 20.00 uur. Toegangskaarten zijn op de avond aan de kerk verkrijgbaar en kosten 12,50 euro voor volwassenen en 7,50 euro voor kinderen tot en met vijftien jaar. De kaarten kunnen ook gereserveerd worden via 0525685413 of www.wimmagre.nl. Volwassenen betalen dan tien euro en kinderen tot en met vijftien jaar vijf euro. BROUWERSHAVEN Grote of Sint Nico- laas kerk, 11.00- 16.00 uur: Exposi tie; Kunstcadeau winkel, 11.00-17.00 uur: Expositie Tekeningen met verhalen, Pauline Luiten; Tonnenma- gazijn, 18.30-21.45 uur: Drumband Apollo, 20.00- 22.30 uur: Boog schieten heren Zo diak; BRUINISSE Brusea, 10.00-17.00 uur: Musea ge opend, demonstra tie mosselen koken; BURGH-HAAM- STEDE Brasserie Zeelust: 10.00 uur: Strandy- oga; Dorpshuis de Schutse, 10.30 uur: Yoga; 19.30-23.00 uur: Bridge; Tram polinecentrum Wes- tenschouwen, tus sen 11.00-18.00 uur: Wilgen-, water-, en windfietstocht; DREISCHOR Trefpunt De Dors vloer, 13.00-17.00 uur: Bridge, 18.45 uur: Repetitie Cres- kidz Muziekvereni ging Crescendo, 19.45 uur: Repetitie Fanfare Muziekver eniging Crescendo; Museum Goemans- zorg, 11.00-17.00 uur: Wisseltentoon stelling 'Aardappel'; ELLEMEET Strandpaviljoen Co- razon, 10.00 uur: Yoga op het Strand; KERKWERVE Dorpshuis 't Zuud- ènde, 13.30-14.30 uur: 55+ Gym, 13.30-15.30 uur: Schilderclub; NIEUWERKERK Theetuin de Stok roos, tussen 11.00- 20.00 uur: Speuren door maisdoolhof; NOORDGOUWE Dorpshuis, 19.30 uur: Klaverjas/joker- avond; Mo More, 19.30-21.30 uur: Brei-/haakcafé; OUWERKERK Dorpshuis, 13.30- 15.30 uur: Koersbal- middag van d'Anti- lopen; 18.45 -19.30 Drumband Nieuw Leven; 19.45 -22.00 Muziekver eniging Nieuw Leven; Watersnoodmu seum, 11.00 en 13.00 uur: Familie rondleidingen; RENESSE Dorpshuis, 19.30 uur: Klaverjasclub en Biljartvereniging i.o.; 19.30 uur: Yoga Steffine; SEROOSKERKE Dorpshuis, 19.00- 23.00 uur: Biljarten; ZIERIKZEE Burgerweeshuis, 13.00-17.00 uur: Be zoek regentenka mer en beeldentuin; FiZi, 20.00 uur: Pop Aye; Havenplein, 9.00- 16.00 uur: Week markt; Kaaskens- water, 9.00 uur: Buitentraining Pila- tes; Stadhuismu seum, 11.00-17.00 uur: Tentoonstelling Zilver van Kaft tot Kaft. 60% K00PZ0NDAG 3 SEPTEMBER 12.00- 17.00 UUR Wilhelminastraat 26 Breda Open op ma, wo, do, vr za

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 59