Wervelende avonturen in een boomhut waarin alles kan 9 CHECK DIT! Kunstenaar Koen Beekman uit Middelburg is al van kinds af gefascineerd door maliën. Nu maakt hij ze zelf en exposeert vanaf zondag in Middelburg. Maliën „Ik zat in groep acht toen ik voor het eerst een maliënkolder zag in het Muiderslot in Muiden. Mijn opa is kunstenaar en houdt van geschiede nis, dus misschien heb ik het van hem geërfd. Maar sindsdien ben ik fascineerd door maliën. Ik wilde die kolder namaken, maar het ambacht staat nergens beschreven. Ik nam daarom contact op met een wapen smid. Hij heeft me de basistechnie ken geleerd en ik heb die zelf door ontwikkeld door foto's te bestuderen en musea te bezoeken. De expositie in Mon Capitaine is een verzameling van werken die ik maakte tussen 2012 en nu. Er zitten reproducties bij van dingen die ik in musea heb gezien, maar ook vrij werk. Het is heel ar beidsintensief. Ik kan er nu nog niet van leven, maar wie weet wat de toekomst brengt. Gelukkig heb ik veel interesses. Zo volg ik momenteel een opleiding maatschappelijke zorg." Middelburg „Ik ben geboren in Vlissingen, maar verhuisde als éénjarige naar Middel burg. Ik ben daar dus opgegroeid en zie Middelburg echt als mijn stad. Ik woon er erg graag. Je hoeft in de zo mermaanden niet eens op vakantie te gaan: er zitten dan zo veel toeristen op het terras dat je je in het buiten land waant. Mijn stamkroeg is Kaffee 't Hof, een fantastisch bruin café. Daar heb je goede muziek en een prachtige melange van allerlei crea tieve personen. Als ik tot rust wil ko men, ga ik naar de kruidentuin van het Abdijcomplex in Middelburg. Even rustig zitten. Of ik fiets na het werk naar het strand om te gaan zwemmen." De Manteling „Als ik wil wandelen, ga ik naar De Manteling van Walcheren. Dat ge bied doet af en toe echt Scandina visch aan. Walcheren is ook mooi om te ontdekken op de fiets. Het is altijd leuk om onbekende straatjes in te rij- Als ik tot rust wil komen, ga ik naar de kruidentuin van het Abdijcomplex den en zo weer nieuwe dingen te ontdekken." Zuiderburen „Ik vind Zeeland erg mooi en breng er mijn vrije dagen graag door. Maar als ik een dagje weg wil, ga ik naar Vlaanderen. Naar Gent, Antwerpen of Brugge. Ik hou van de cultuur, de mentaliteit en de mensen daar. Ze zijn wat gemoedelijker en beleefder. Naar mijn ervaring zijn de gesprek ken die ik heb met Belgen ook iets diepgaander, minder oppervlakkig." Mosselfeesten „Ik ben niet zo'n festivalganger, maar ik ga wel ieder jaar naar de Mossel- feesten in Middelburg. Dat hoort er gewoon bij. Ik hou van het bourgon- dische sfeertje dat er altijd hangt: lek ker eten en drinken. Ook het Nazo merfestival op het Abdijplein bezoek ik graag. Het hangt er vanaf welke bands er spelen, maar ik ga toch mi nimaal één keer kijken. Al is het al leen maar voor de schitterende loca tie." Zeeuwse musea „Ik vind muZEEum in Vlissingen een mooi museum en ook het Zeeuws Museum in Middelburg is de moeite waard. Maar laatstgenoemde zou wat vaker mogen switchen van expositie. Voor een eerste bezoek is het heel leuk, maar als je twee jaar later terug komt, zie je nog steeds hetzelfde. Dat vind ik jammer. De oude gevangenis in Zierikzee, 't Gravensteen, is trou wens ook interessant om te bezoe ken. Als je daar binnenstapt, ga je echt terug in de tijd." Kunstacademie „De laatste jaren is het cultuuraan bod in Middelburg steeds groter ge worden, zie de Nacht van de Nacht en de Roosevelt Academy. Maar het zou nog wel meer mogen zijn. Wat ik nog mis, is een kunstacademie. Waarom is die er niet in Middelburg? Zeeland staat bekend om zijn bijzon dere licht. Er zijn al behoorlijk wat kunstenaars speciaal daarvoor naar hier gekomen. Een kunstrichting zou hier dus perfect passen." boomhut I donderdag 31 augustus 2017 PZ 'Middelburg mist nog een kunstacademie' Gertie de Boey Koen Beekman Koen Beekman: „Ik kan nu nog niet van mijn werken leven, maar wie weet wat de toekomst brengt." FOTO MECHTELD JANSEN Maliën, de expositie van Koen Beekman, is van zondag 3 septem ber tot en met zondag 24 septem ber te zien in Mon Capitaine. De ga lerie aan Kinderdijk 56 in Middel burg is geopend iedere zondag van 14.00 tot 17.00 uur en op afspraak. Naam voorstelling: De waanzinnige boomhut van 13 verdiepingen Wie: Meneer Monster en CDP Theatre Producers Genre: Theater Leeftijd: Vanaf 5 jaar Waar: CCXL Vlissingen Wanneer: woensdag 13 sep tember, 16.00 uur Eitjes van zeeapen die je met water moet besprenke len veranderen in een zeemeermin. Die zee meermin blijkt opeens een zeemonster te zijn, waardoor hoofdperso nen Andy en Terry wor den achtervolgd. Ze verslaan het met een bananenverkleiner die in hun ondergronds la boratorium staat. Dan komt er nog een vlie gende kat voorbij, grote kauwgombellen waarin je weg kunt drijven en een reuzengorilla. Zit je er al in? Dat is na melijk de wereld van Andy en Terry. Ze maken waanzinnige avonturen mee in hun boomhut van 13 verdie pingen. Want het is een boomhut waarin alles kan, met zelfs een zwembad, een bowling baan en een limonade fontein. Andy en Terry hebben de opdracht om een boek te schrijven, maar komen er maar niet aan toe, omdat er telkens wat gebeurt dat hen afleidt. Hun uitge ver, meneer Grootneus, wmjtzwirieE ""13 Wubkktcb, Andy en Terry bele ven van alles in hun waanzinnige boomhut. wil toch echt dat er de volgende dag een ma nuscript op zijn bureau belandt. Na een etmaal vol avonturen komen ze op het idee om alles wat ze hebben meege maakt op te schrijven, zodat hun boek net op tijd bij de uitgever be landt. Het verhaal van het populaire kinder boek De waanzinnige boomhut van 13 verdie pingen van schrijver Andy Griffiths en teke naar Terry Denton is ei genlijk te fantasierijk om een voorstelling van te maken. Toch durfden Meneer Monster thea terproducties en CDP Theatre Producers het aan. Met een uitge breide collectie rekwi sieten en een indruk kende hoeveelheid theatertechniek kan dit nog wel eens een heel spannende voorstelling worden. Die stiekem misschien ook wel boei end is voor volwasse nen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 53