Karikaturale weggebruikers Echtelijke ruzie om een gevallen potje pindakaas 7 Cruise leeft zich uit als lefgozer AMERICAN MADE Kidnap Love is Thicker Than Water Kan een in duigen gevallen potje pindakaas een relatie aan het wankelen brengen? Voor Vida en Arthur is het huiselijke ongelukje reden om hun relatie te verbre ken. De tegenstellingen tussen de twee geliefden zijn dan ook groot: Vida komt uit een welgesteld, joods milieu uit Londen en Ar thur uit een arm arbeidersgezin uit Wales. Zij speelt klassieke mu ziek, hij is voorbestemd om in de staalfabriek te gaan werken, net als zijn vader. Een duidelijk geval letje van de klassieke Romeo en Julia-vloek. Regisseur Ate de Jong maakte deze Engelstalige film samen met beginnend regisseur Emily Har- ris. Hun film bevat af en toe een vleugje Ken Loach (I, Daniel Blake en een toefje Richard Curtis Four Weddings and a Funeral). Origineel is hun werk dus bepaald niet. Een dubbel sterfgeval in de families vormt het keerpunt in de film. De animatiefilmpjes die geregeld opduiken om scènes af te ronden of in te leiden zijn wel af en toe effectief. Zeker als middel om de impasse tussen beide tortelduifjes op te lossen. Wanneer het zoontje van alleen staande moeder Karla (Berry) tij dens een dagje uit wordt ont voerd, laat ze het er niet bij zitten. De wanhopige vrouw springt achter het stuur om eigenhandig de auto met daarin haar ont voerde kind te achtervolgen. Nie mand gaat zomaar aan de haal met Karla's ventje! Maar de 'white trash'-ontvoerderstypes blijken ongrijpbaar. Een halsbrekende race over Amerikaanse snelwegen volgt. Hoe zorg je dat een 'real time' autorit spannend wordt voor de kijker? De makers van films als Speed (1994) en Locke (2013) wisten er wel raad mee. Maar zo nagelbijtend spannend wordt het hier nooit. Hoe mooi Berry ook is, je wilt niet zó inten sief naar haar wanhopige gezicht blijven koekeloeren dat, ondanks alle ellende, opmerkelijk fraai in de make-up blijft zitten. En de te lange shots van rijdende auto's worden zelfs ronduit irritant. Deze weg is helaas geplaveid met spanningsonderbrekende sfeer opnames, enkele karikaturale personages en de ontelbare 'Oh God's' van de hoofdrolspeelster. - Marieke Nieuwdorp donderdag 31 augustus 2017 GO ACTIEFILM Regie: Doug Liman. Hoofdrol len: Tom Cruise, Sarah Wright, Domhnall Gleeson. Het is een onvergetelijk beeld: de landing van de opgejaagde piloot Barry Seal in een Ameri kaanse woonwijk. Van top tot teen bedekt met cocaïne stapt hij doodleuk uit zijn toestel, geeft een jongen een pak dollars om er vervolgens met diens kinder fietsje vandoor te gaan. Onwaarschijnlijk? Er zijn wel meer onvoorstelbare scènes in American Made, waarvan de ma kers bij hoog en bij laag beweren dat het (bijna) allemaal echt is gebeurd. Toch is het levensver haal van Seal te bizar voor woor den. Ooit begonnen als een gewone piloot bij PanAm die af en toe wel eens Cubaanse sigaren smokkelde, wordt Seal ingelijfd door de CIA om onder meer wa pens naar de rechtse rebellen in Nicaragua te vervoeren. Binnen de kortste keren heeft Seal een deal gemaakt met de Colombi aanse drugsbaron Pablo Esco bar, die de makkelijk te beïnvloe den Amerikaan als cocaïnekoe- rier inschakelt. Seal is een lefgozer van onge kend niveau. Het is een rol waarin Tom Cruise zich helemaal kan uitleven. Hij doet dat met de van hem bekende bravoure, ver mengd met humor en charisma. Cruise toont aan dat hij als ac teur ook nog steeds veeleisende rollen aankan. Hij maakt van Seal een raadselachtig figuur: was hij naïef, een avonturier of gewoon een onverbetelijke opportunist? —A.Z. TRAGIKOMEDIE Regie: Ate de Jong en Emily Harris. Hoofdrollen: Lydia Wilson en Johnny Flynn. Johnny Flynn en Lydia Wilson als Arthur en Vida. fotojustfilm -A.Z. THRILLER Regie: Luis Prieto. Hoofdrollen: Halle Berry, Christopher Berry

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 51