4 BESCHERMING BETONBLOKKEN Door heel Nederland nemen steden en evenementen meer maatregelen als beveiliging tegen terreuraanslagen met wagens. Maar we moeten oppassen voor schijnveiligheid. Brabander zit langer vast Twee Russische toeris ten voor de Markthal in Rotterdam kijken ge amuseerd naar de kers verse, potig uitgevallen bloembakken voor de ingang. „Maatregelen tegen terreur? Voor veel Russische winkelcentra staan gewapende militairen, dat schrikt pas af." Maar toch. Wanneer weet je dat de angst voor terreur werkelijk vat heeft gekregen op de Nederlandse samenleving? Als ondernemers en winkeliers, doorgaans dé voor vechters voor zo toegankelijk mo gelijke winkelstraten, opeens plei ten voor betonblokken aan de uit einden van die straten. En zeggen: ja, het is een beetje lastig met be voorraden van de winkels, maar dat moet dan maar. Het ging snel de afgelopen we ken, na de aanslag in Barcelona. De eigenaar van de Markthal in Rotter dam en Hoog Catharijne in Utrecht zette plantenbakken en betonblok ken voor de ingang. De gemeente Rotterdam kondigde gisteren nog meer maatregelen aan: verhoogde stoepen, plantenbakken, paaltjes op de Coolsingel en rondom drukke terrassen. Ondernemers in de Amsterdamse Kalverstraat wil len dat ook. En de organisatie van misschien wel Nederlands meest onschuldige evenement, het bloe mencorso in het Brabantse Zun- dert, is dit jaar ook voor het eerst gezwicht: roadblocks moeten voor komen dat een terrorist zich met een (vracht)wagen in de menigte toeschouwers boort en dood en verderf zaait. Nut „Je merkt dat het nu voor heel veel organisaties en steden heel belang rijk is om daar maatregelen tegen te nemen", zegt Mari van Dorst, di recteur van Crowd Support, dat evenementen helpt bij hun bevei liging. „Maar je moet je wel afvra gen: waarom doe ik het? Is er aan- VERDACHTE leiding voor of doe ik het alleen omdat anderen het ook doen? En wat doe je dan?" Bloemencorso In Zundert, waar dit weekend het jaarlijkse bloemencorso wordt ge houden, zijn geen aanwijzingen dat er iets zal gebeuren, maar 'we willen geen enkel risico nemen', stelt de gemeente. Niet het risico dat Zundert straks de journaals haalt op de manier zoals de Ram- blas in Barcelona of de boulevard van Nice dat deden. Aanslagen vol gens hetzelfde patroon, waarbij ter roristen op relatief simpele manier met weinig middelen veel slachtof fers maakten. Ze kozen voor plek ken waar veel mensen op een mak kelijk te raken plek waren, van bruggen tot een (afgezette) boule vard en kerstmarkt. Ook de gemeente Amsterdam is door de bocht. Paaltjes bij de in gang van de Kalverstraat? Dan moet donderdag 31 augustus 2017 Lit 09! Geld lenen tost geW PINKPOP, LANDGRAAF BINNENHOF, DEN HAAG HOOG CATHARIJNE, UTRECHT Hoe meer terreur, hoe Cyril Rosman Rotterdam De 22-jarige Jimmy F. uit Zevenbergen blijft voorlopig vastzitten op verdenking van betrokkenheid bij de terreur dreiging bij een concert vorige week in Rotterdam. De rech- ter-commissaris besloot giste ren dat het OM hem nog zeker 14 dagen vast mag houden. Volgens advocate Karianne Bal heeft F. evenwel niets fout gedaan. Volgens minister Stef Blok is hij degene die via Tele gram heeft gedreigd met een aanslag tijdens het concert van Allah-Las in de Maassilo. Jimmy zou zich voor hebben gedaan als IS-sympathisant.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 4